Oudste schildpad ter wereld viert 190e verjaardag
Op het eiland Sint-Helena, in het zuiden van de Atlantische Oceaan, mag de schildpad Jonathan vrijdag minstens 190 kaarsjes uitblazen. Hij is de oudste schildpad ter wereld en werd begin dit jaar opgenomen in het Guinness Book of Records.
Het dier leeft sinds 1882 op het eiland Sint-Helena, een Brits overzees gebied. Op een foto die destijds genomen werd zou de schildpad minstens vijftig jaar oud zijn geweest. Zijn leeftijd blijft dus een schatting, mogelijk is hij nog ouder.
In ieder geval is Jonathan de oudste schildpad die ooit geregistreerd werd. Daarnaast is hij ook het oudst bekende landdier. De schildpad is intussen wel blind en heeft geen reukvermogen meer, maar kan wel nog horen.
Het dier woont in de residentie van de gouverneur van het eiland. Daar heeft hij gezelschap van enkele jongere schildpadden. Tijdens zijn leven zag hij al 35 gouverneurs de revue passeren.
Om zijn verjaardag te vieren, organiseren de inwoners van Sint-Helena drie dagen lang festiviteiten bij de gouverneur, die Jonathan zaterdag zijn favoriete groenten zal serveren. Zondag mag het dier zich tegoed doen aan een verjaardagstaart.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
10
Nederlands eiland Sint Maarten gaat uitheemse apensoort volledig uitroeien
Aan de Nederlandse kant van het Caraïbische eiland Sint Maarten heeft de regering een controversieel plan goedgekeurd om de hele populatie vervetten, een apensoort, uit te roeien. De niet-inheemse apensoort zou voor grote overlast zorgen. “Er zijn betere opties”, stellen tegenstanders van het plan. -
Spaargids.be
Kan je erfbelasting na een overlijden vermijden? En hoe doe je dat dan?
Erfrecht is een complexe materie. Bovendien verschilt de erfbelasting per gewest. Daarom is het voor veel mensen niet meteen duidelijk wat erven en schenken precies inhoudt. Spaargids.be kaart daarom vier misverstanden over dit topic aan. -
5
Chimpansees doodgeschoten nadat ze ontsnappen uit dierentuin
In Zweden zijn vier chimpansees doodgeschoten nadat ze waren ontsnapt uit een dierentuin. Het park had niet voldoende verdovingsmiddel, dus werd besloten ze te doden. Een vijfde dier keerde zelf terug naar zijn verblijf. -
-
Mijnenergie
Berekend: dit was het rendement van zonnepanelen in 2022
Met bijna tweeduizend zonuren was 2022 één van de zonnigste jaren van de afgelopen decennia. En dat hebben ook onze zonnepanelen geweten. Het voorbije jaar lag de productie per wattpiek geïnstalleerd vermogen een flink stuk hoger dan in 2021. Mijnenergie.be overloopt de cijfers. -
Putter is vogel van het jaar
De putter mag zich in 2023 een jaar lang vogel van het jaar noemen. In de jaarlijkse verkiezing van Vogelbescherming Vlaanderen haalde het tricolore zangvogeltje, dat ook wel distelvink wordt genoemd, het met 15 procent van de stemmen van de gierzwaluw, staartmees en merel. -
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Jane Goodall richt zich tot Ben Weyts in dierenrechtenfilmpje van GAIA: “Stop met het houden en kweken van dolfijnen in gevangenschap”
Dr. Jane Goodall, oprichter van het Jane Goodall Instituut en VN-boodschapper van de Vrede, roept Ben Weyts (N-VA), minister van Dierenwelzijn, op “om te stoppen met het houden en kweken van dolfijnen in gevangenschap.” Dat doet ze in een video van dierenrechtenorganisatie GAIA. “We kunnen onmogelijk voldoen aan hun welzijnsvereisten als we ze gevangenhouden in aquaria”, aldus Goodall.