Omstreden kangoeroebokser mag in zoo blijven werken

VideoDe Australische Greig Tonkins, die in een miljoenen keren bekeken filmpje een kangoeroe mepte om zijn hond te redden, mag gewoon blijven werken in een dierentuin. Talloze dierenactivisten eisten zijn ontslag, maar de Taronga Western Plains Zoo staat achter de olifantenverzorger.

  1. Franse ambassadeur redt de vogel van Afghaans meisje en deelt ontroerend verhaal

    Franse ambassa­deur redt de vogel van Afghaans meisje en deelt ontroerend verhaal

    De Franse ambassadeur van de Verenigde Arabische Emiraten raakt op Twitter een gevoelige snaar met zijn verhaal over een meisje dat Afghanistan met haar trouwe vogel wilde ontvluchten. De vogel mocht vanwege hygiënemaatregelen niet mee op een vlucht naar Frankrijk, waarop de ambassadeur zich over het dier ontfermde. In een ontroerend Twitterdraadje, dat door duizenden mensen wordt geliket, vertelt de ambassadeur over de bijzondere vriendschap die tussen hem en de vogel is ontstaan.
  2. Eén van de twee laatste noordelijke witte neushoorns ter wereld moet uit de race stappen om soort te redden

    Eén van de twee laatste noordelij­ke witte neushoorns ter wereld moet uit de race stappen om soort te redden

    Eén van ‘s werelds laatste twee noordelijke witte neushoorns moet helaas stoppen met het prestigieuze en aartsmoeilijke kweekprogramma dat de soort van uitsterving moet redden. Dat hebben de wetenschappers die zich bezighouden met het huzarenstukje laten weten, schrijft Reuters. De laatste twee noordelijke witte neushoorns zijn een moeder en een dochter. Beide verblijven in het Keniaanse reservaat van Ol Pejeta.
  3. "Kangoeroebokser mag blij zijn dat het wilde dier niet terugschopte"
    Play

    "Kangoeroe­bok­ser mag blij zijn dat het wilde dier niet terugschop­te"

    Het incident met de kangoeroe die een jachthond in een wurggreep hield waarop het baasje het wilde dier in het gezicht mepte, blijft Australië in de ban houden. Een expert zegt dat het gedrag van de kangoeroe "verrassend" is én dat de boksende Aussie, Greig Tonkins, zijn beide handjes mag kussen dat de mannetjeskangoeroe niet terugstampte met zijn krachtige benen. Ook met jachthond Max had het volgens hem slechter kunnen aflopen.

Wetenschap & Planeet