Emotionele Jimmy Kimmel na dood leeuw Cecil: "Toon dat niet alle Amerikanen zulke eikels zijn"
Cecil de leeuwEen tirade, betraande ogen, een krop in de keel: het was een compleet andere Jimmy Kimmel die de kijkers van de komische Amerikaanse tv-show 'Jimmy Kimmel Live' te zien kregen. De reden? De Amerikaan die de Zimbabwaanse leeuw Cecil doodschoot.
Delen per e-mail
'Is het zo moeilijk voor jou om een erectie te krijgen dat je dingen moet doden?'
Jimmy Kimmel is doorgaans de man die de Amerikanen 's avonds tranen doet lachen. Maar het was gisteravond al snel duidelijk dat hij een statement wilde maken. Eerst grapte hij nog dat hij enigszins opgelucht was toen hij de geruchten hoorde dat de jager van Cecil, de bekendste leeuw van Zimbabwe, een Spanjaard zou zijn. "Ik dacht: dit is vreselijk, maar goddank dat het voor een keer niemand van ons is. En dan ging ik vanochtend online en bleek dat het wel een Amerikaan was."
Een Amerikaanse tandarts uit Bloomington, Minnesota, bleek achter de dood te zitten van Cecil. De tandarts, ene Walter Palmer, lokte het beest op safari uit een nationaal park, schoot erop met een kruisboog, doodde het nadien, vilde en onthoofdde het.
"De grote vraag is: waarom schiet je überhaupt een leeuw?", stak Kimmel van wal. "Ik ben oprecht benieuwd te weten waarom een mens dat graag zou doen? Op welke manier is dat leuk? Is het zo moeilijk voor jou om een erectie te krijgen dat je dingen moet doden?"
"Iets goeds doen"
'Ik denk dat het belangrijk is dat er iets goeds voortkomt uit deze walgelijke tragedie'
Hij nagelde de jager stevig aan de schandpaal, door hem te omschrijven als "de meest gehate man in Amerika die nooit reclame maakte voor Jell-o pudding op televisie". Daarmee verwees hij naar Bill Cosby, de tv-ster die onder vuur ligt voor seksueel misbruik van tal van vrouwen.
Kimmel, duidelijk geëmotioneerd op het einde van zijn monoloog, sloot af met de boodschap dat kijkers geld moeten doneren aan de Wildlife Conservation Research Unit van de universiteit van Oxford. Dat is de onderzoeksgroep die Cecil de leeuw tot zijn dood via gps opvolgde. "Ik denk dat het belangrijk is dat er iets goeds voortkomt uit deze walgelijke tragedie. (...) Misschien kunnen we de wereld tonen dat niet alle Amerikanen zijn zoals deze eikel hier."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
'Trofeejagers' doden de populairste leeuw van Zimbabwe
Cecil, de bekendste en meest gefotografeerde leeuw van Zimbabwe, is afgelopen week doodgeschoten door sportjagers. De dood van de leeuw zorgt voor veel ophef in het land en jagen als sport staat weer ter discussie. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
HLN Drive Vrouwelijke jury kiest de beste auto’s van het jaar
Veel vrouwelijke autojournalisten zijn er niet. En dat is best jammer, want het vrouwelijke oog voor detail is in vele gevallen een aanwinst. Om de vrouwelijke stem in de autojournalistiek kracht bij te zetten, wordt er nu een vrouwelijke auto van het jaarverkiezing georganiseerd. De resultaten kan je lezen op HLN Drive. -
-
Uil jaagt man de stuipen op het lijf
-
Reuzenpanda Yuan Bao steelt harten in Taiwan
Onder grote belangstelling is vandaag in de dierentuin van de Taiwanese hoofdstad Taipei een reuzenpandajong voorgesteld. Yuan Bao werd op 28 juni geboren, ze is de tweede reuzenpanda die in Taiwan ter wereld gebracht werd. -
Paleontologen ontdekken fossielen van mogelijks grootste dier ooit
Paleontologen hebben in Argentinië 98 miljoen jaar oude fossielen ontdekt van een titanosaurus, een plantetende dinosaurus die in het Krijt-tijdperk leefde. Experts spreken van ‘de fossielen van één van de grootste wezens die ooit op aarde heeft gelopen’. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs.