Start-up BioStrand ontvangt 235.000 euro aan subsidies
De Limburgse start-up BioStrand, sinds kort gevestigd in BioVille, kan rekenen op 235.000 euro aan subsidies van de Vlaamse overheid. “Met de steun van het Agentschap Innoveren en Ondernemen zorgen we ervoor dat Vlaanderen aan de top van de wereld blijft op vlak van biotechnologisch onderzoek”, klinkt het.
Begin juni haalde het Belgische BioStrand 2 miljoen euro op bij K&E, het investeringsfonds van de oprichters van het gewasbeschermingsbedrijf Globachem. Twee maanden later ontvangt de start-up een kwart miljoen euro aan subsidies van het Agentschap Innoveren en Ondernemen. Met die stap is BioStrand klaar om genetisch onderzoek aan universiteiten en in bedrijven te moderniseren.
Internationaal doorbreken
“Onze technologie is een fundamenteel nieuwe benadering in 40 jaar genetische data-analyses. De subsidie van Vlaio, die de samenwerking met de universiteiten van Hasselt en Antwerpen mogelijk maakt, is dan ook erg belangrijk voor ons”, reageert Ingrid Brands, CEO en mede-oprichtster van BioStrand. “Ze zullen de precisie van onze technologie – om onder meer DNA en eiwitten te onderzoeken – grondig doorlichten. Dat wetenschappelijk keurmerk zal ons toelaten internationaal door te breken.”
De zoekmachine van BioStrand digitaliseert en moderniseert het genetisch onderzoek en zal zo kunnen bijdragen tot snellere en efficiëntere doorbraken in genetische R&D
“Met de steun van het Agentschap Innoveren en Ondernemen zorgen we ervoor dat Vlaanderen aan de top van de wereld blijft op vlak van biotechnologisch onderzoek”, aldus Vlaams minister van Economie en Innovatie Hilde Crevits (CD&V). “De zoekmachine van BioStrand digitaliseert en moderniseert het genetisch onderzoek en zal zo kunnen bijdragen tot snellere en efficiëntere doorbraken in genetische R&D.”
“In tijden van corona is dit meer dan ooit van belang. BioStrand is meteen ook het zoveelste bewijs dat onze regio een goede voedingsbodem is voor start-ups. Ze kunnen zich hier perfect ontwikkelen, jobs lokaal verankeren en toch wereldwijd een grote impact hebben”, besluit de minister.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
PREMIUMGenk
Dit moet je weten over Genk on Stage dit weekend: Grandmaster Flash, lokaal talent en de Kindercité
Het weekend staat voor de deur en dat hebben ze in Genk geweten. Het stadscentrum wordt stilaan omgebouwd tot een gigantische festivalterrein, want er worden weer 100.000 bezoekers verwacht op Genk on Stage. Maar wat heeft het festival jou te bieden? Onze reporter lijst voor jou de opvallendste bijzonderheden op. -
-
Hasselt
585 bestuurders voor politierechter voor gsm achter het stuur: boetes tot 4.000 euro
Tijdens de GSM-actie van 16 mei tot en met 12 juni 2022 heeft het Parket Limburg in totaal 585 rijbewijzen onmiddellijk ingetrokken, waarvan 130 tijdens de twee nationale actiedagen van 17 en 18 mei. Nadien werden er ondanks alle waarschuwingen er nog 455 ingetrokken. -
Al honderden zomerbars registreerden zich voor ‘De Leukste Zomerbar’. Doe jij ook mee?
HLN gaat op zoek naar De Leukste Zomerbar. Vanaf zaterdag 25 juni kan je in de HLN-app alle zomerbars van Vlaanderen terugvinden. Heb je zelf een zomerbar, werk je mee, of ken je iemand die zich in het zweet werkt in een zomerbar? Registreer jouw zomerbar - net als honderden andere - dan voor De Leukste Zomerbar. -
PREMIUMWellen
RESTOTIP: Voormalige finaliste ‘Mijn Restaurant’ opent restaurant in vierkantshoeve: “Op een dag een Michelinster halen, dat is mijn droom”
Kent u Yanaika Skrzyszkowiak (41) nog? Ze werd destijds bekend als deelneemster van de eerste editie van het VTM-programma ‘Mijn Restaurant’ en werd in 2011 verkozen tot ‘Ladychef of the year’. Sinds begin deze maand heeft ze met ‘The Black Knife’ een nieuwe zaak in Wellen, die ze samen met haar schoonbroer Niels Vranken runt. “De eerste weken lopen goed, we willen eerst wandelen en daarna pas lopen”, bekijkt ze de zaken nuchter. -
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg.