Zoutbedeling aan inwoners is succes, strooizout nog af te halen tot einde december
DendermondeDe zoutbedeling die het stadsbestuur van Dendermonde organiseert voor haar inwoners is een succes. Er werd vijf procent meer verdeeld dan twee jaar geleden. Wie nog geen gratis zakje heeft, kan dat nog tot eind december afhalen.
Het Dendermondse stadsbestuur vraagt van haar inwoners dat die in de winter het voetpad voor hun deur sneeuw- en ijsvrij houden. Om dat te ondersteunen, bedeelt de stad elke twee jaar gratis strooizout. Elk gezin kan rekenen op een zak van tien kilogram. Die werden bedeeld aan het technisch centrum aan het Hoogveld en en aan basisschool De Klinker in Schoonaarde.
“Een succes”, zegt schepen Leen Dierick (CD&V). “Er werden 3.640 zakjes zout verdeeld. 2.640 ervan gingen de deur uit aan het Technisch Centrum en 1.000 in Schoonaarde. Dat is ongeveer vijf procent meer dan twee jaar geleden.”
In totaal liggen meer dan 6.000 zakjes op stock om afgehaald te worden. Wie nog geen zak strooizout heeft, kan nog tot en met woensdag 29 december terecht aan de Technisch Centrum 1, Hoogveld 28 in Dendermonde. Om een zak af te halen is wel de originele bon uit de novembereditie van het Stadsmagazine nodig.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
-
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
Het is misschien wel één van de minst favoriete spullen in huis: de vuilnisbak. Vaak een doorn in het oog, maar wel essentieel en onmisbaar in de keuken. Nog vervelender wordt het als de vuilnisbak gaat stinken. De inhoud is al geen pretje, maar al helemaal niet als de geur zich door huis verspreidt… bah! Dit kun je doen tegen een stinkende vuilnisbak volgens vtwonen.be. -
Motorrijder (40) komt om het leven bij frontale botsing op parallelweg E17 in Zwijndrecht
Op de parallelweg van de E17 in Zwijndrecht zijn zondagavond een motor en een auto frontaal met elkaar in aanrijding gekomen in een bocht. De motorrijder, een 40-jarige man uit de omgeving van Lebbeke, kwam daarbij om het leven.Lebbeke -
-
Wijnthousiast viert vaderdag met lunch en proeverij
Dendermonde -
Bij-aardige stad neemt deel aan Week van de Bij: bijenburcht krijgt vorm op speelplaats Donck
Op de speelplaats Donck in Dendermonde krijgen bijtjes een nieuwe thuis. Een bijenburcht, een bijenhotel onder de grond zeg maar, is er dinsdag officieel geopend. Het initiatief kadert in de Week van de Bij.Dendermonde -
Zeven maanden rijverbod voor vrachtwagenchauffeur die vluchtmisdrijf pleegde na aanrijden fietser: “Verhoogde zijn snelheid vlak na ongeval”
M.E. is vrijdagochtend veroordeeld tot een rijverbod van zeven maanden voor zijn aandeel in een ongeval met vluchtmisdrijf op de Zandstraat in Appels. De man reed er een fietser aan en reed nadien gewoon door. “Bij het uitlezen van de tachograaf werd zelfs duidelijk dat hij in de minuten na het ongeval zijn snelheid stevig opvoerde", zei politierechter Peter D’Hondt in het vonnis.Dendermonde -
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”