Subsidie voor Scheepvaartmuseum om veertigste verjaardag te vieren
Het Scheepvaartmuseum van Baasrode kan rekenen op subsidie van de provincie Oost-Vlaanderen. Die kent in totaal 75.973 euro toe aan zeven Oost-Vlaamse erfgoedprojecten. Het gaat allemaal om publieksgerichte activiteiten die sensibiliseren rond het onroerend erfgoed in de provincie en het bekender maken.
“Met de projectsubsidies willen we een wezenlijk verschil maken voor de mensen die zich inzetten voor het onroerend erfgoed in de provincie”, zegt gedeputeerde Annemie Charlier, bevoegd voor Erfgoed. Voor het Scheepvaartmuseum is er 10.000 euro. De centen zijn bestemd voor de viering van veertig jaar Scheepvaartmuseum Baasrode en scheepsbouwgeschiedenis.
De vzw plant daarvoor een tentoonstelling en een academische zitting. Het museum bevindt zich op de provinciale erfgoedsite Scheepswerven Baasrode, vlakbij de Schelde. Omdat deze werven vrij intact zijn gebleven, is de site een unicum in Europa en bevindt zich daar een uiterst waardevol archief rond scheepsbouw.
Net omdat de site één van de weinige volledig intacte oude scheepswerven ter wereld is, geniet het Scheepvaartmuseum een internationale uitstraling. “We willen in de eerste plaats het publiek kennis laten maken met de lange weg die al is afgelegd bij uitbouw van het museum zoals we het nu kennen, en het publiek bewust maken van het belang van Baasrode als dorp voor scheepsbouwers en voor de ontwikkeling van de hele regio”. klinkt het bij de vzw.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”
-
PREMIUM
“Alles verkocht om droom waar te maken in Afrika”: Erwin (58) en Christel (56) openen eigen glamping lodge in Kenia
Alles verkopen en achterlaten om in een ver land een nieuw leven te beginnen. Erwin Tecqmenne (58) en Christel Verhelst (56) uit Dendermonde wagen de sprong. Hij is fotograaf, zij accountmanager digitale marketing. Gezin, twee dochters, huisje, tuintje. Maar tussendoor was er ook die liefde voor Afrika. En met de kinderen uit huis besloten Erwin en Christel eindelijk die passie te volgen. Binnenkort openen ze een glamping lodge in Kenia. Dit is hun verhaal.Dendermonde -
PREMIUM
Reacties stromen binnen op afscheid van burgemeester Piet Buyse: “Hij is een bruggenbouwer, niet simpel om hem op te volgen”
De beslissing van burgemeester Piet Buyse (CD&V) om op 1 januari 2024 afscheid te nemen, weekt heel wat reacties los in Dendermonde. Daar klinkt veelal respect in door. En het doet vooruitblikken naar de volgende gemeenteraadsverkiezingen. “Die worden allicht boeiender en spannender dan ooit”, klinkt het. Want dat Buyse een stemmenkanon was, staat buiten kijf.Dendermonde -
-
PREMIUM
Wat te doen in het Waasland en Dendermonde dit weekend: van Food Festival HAP in Sint-Niklaas tot cultuurevenement Primeur XL in Dendermonde
-
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
Na Duitsland kondigde ook Nederland aan om gasketels te verbieden vanaf 2026. Komt er binnenkort ook bij ons een verbod op nieuwe zulke ketels? Bouwsite Livios vroeg het aan Charlotte van de Water, klimaatbeleidexpert, en Guy Gommeren, bouwtechnologie-expert bij technologiefederatie Agoria. -
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
Horecatrailer staat hele week op Grote Markt
Dendermonde
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer