Geert De Rycke
Volledig scherm
© Geert De Rycke

Stad past uitlening van feestmateriaal aan: geen tafels en stoelen meer te huur, wel nog groter materiaal

DendermondeHet stadsbestuur van Dendermonde past haar uitleendienst voor feestmateriaal aan. Een deel, zoals tafels en stoelen, wordt uit het stedelijk aanbod geschrapt. Daarvoor zullen organisatoren zich tot de privé moeten wenden.  

  1. VC Oudegem en Charleroi Volley outsiders voor titelstrijd in Liga: “Al bewezen dat we het Asterix Avo en VDK Gent moeilijk kunnen maken”
    PREMIUM
    Volleybal

    VC Oudegem en Charleroi Volley outsiders voor titel­strijd in Liga: “Al bewezen dat we het Asterix Avo en VDK Gent moeilijk kunnen maken”

    De play-offs van de Liga bij de vrouwen starten dit weekend. Asterix Avo gaat met zes bonuspunten de eindronde in. VDK Gent is tweede en krijgt vier extra punten. Deze twee ploegen - niet toevallig de twee bekerfinalisten - beginnen deze nacompetitie als favoriet. VC Oudegem volgt net achter de top twee en Charleroi Volley is het vierde team. Zij zijn de outsiders.
  2. Raadslid en bewoner vragen beter onderhoud voor historische brug aan Brusselse Poort: “Als er niet dringend wordt ingegrepen, zullen er delen instorten”
    PREMIUM

    Raadslid en bewoner vragen beter onderhoud voor histori­sche brug aan Brusselse Poort: “Als er niet dringend wordt ingegrepen, zullen er delen instorten”

    Betonrot, ontbrekend voegwerk en plantengroei die het metselwerk steeds verder aantast. Het gaat slecht met de brug achter de Brusselse Poort in Dendermonde. “Allemaal het gevolg van gebrekkig onderhoud en het uitblijven van een aanpak van wildgroei”, klagen Open Vld-raadslid Laurens Hofman en bezorgde burger Patrick De Landstheer aan. De gemeente zou de problemen in kaart kunnen brengen met een studie, maar de financiering hiervoor blijkt niet evident te zijn.
    Dendermonde
  3. Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
    Livios

    Hoogrende­ments­glas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?

    Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen.