Stad bestrijdt energiearmoede: al meer dan 1.700 woningen kregen energiescan
DendermondeAl meer dan 1.700 woningen in Dendermonde ondergingen een energiescan. Met dat initiatief wil het Dendermondse stadsbestuur energiearmoede bestrijden. Bewoners krijgen tips en energiebesparende maatregelen.
Inwoners van Dendermonde die aan bepaalde voorwaarden voldoen, kunnen een gratis energiescan van hun woning aanvragen. De stad werkt hiervoor samen met de vzw Goed Wonen. De betrokken gezinnen krijgen een energiesnoeier op bezoek die de energietoestand van hun woning gratis onderzoekt en de nodige raad geeft om het energieverbruik en bijhorende factuur naar beneden te krijgen.
“Zeker nu de energieprijzen de pan uitswingen, is dit een heel nuttig initiatief”, zegt gemeenteraadslid Nele Cleemput (CD&V) die bij schepen van Sociale Zaken Tomas Roggeman (N-VA) cijfers over de energiescans opvroeg. “De stijgende prijzen hebben een impact op iedereen, maar zeker op veel gezinnen in financiële problemen. Deze huisbezoeken kunnen dan helpen om energiearmoede aan te pakken. Het is een efficiënt middel om mensen bewust te maken van hun energieverbruik en zicht te krijgen op energieverslinders.”
De jongste vijf jaar vonden in Dendermonde al 1.719 basisscans plaats. Er werden in die periode ook 847 opvolgscans uitgevoerd. “Een basisscan bevat een eenvoudige, maar grondige doorlichting van de energiesituatie van de woning en de energiefactuur”, legt Roggeman uit. “De bewoner krijgt dan energietips, de beste energieleverancier wordt gezocht en er wordt een pakket van energiebesparende maatregelen geïnstalleerd zoals spaarlampen, spaardouchekop, timer op elektrische boiler, buisisolatie, verdeelstekker met schakelaar en radiatorfolie. Een opvolgscan bevat dan weer een evaluatie en herhaling van de tips van de basisscan. Als het zinvol is, wordt ook de overstap naar een andere energieleverancier geregeld.”
Het stadsbestuur zal de komenden maanden extra publiciteit maken rond het aanbod van energiescans. De informatie zal via het stadsmagazine, sociale media en op de website van de stad te vinden zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oudegem
Vriendin van Peter De Bock (64) aangehouden op verdenking van moord
In het onderzoek naar de dood van Peter De Bock (64), wiens lichaam zaterdagavond werd aangetroffen in een woning in Oudegem (Dendermonde), is zijn 57-jarige vriendin Martine D.L. (58) aangehouden op verdenking van moord. Dat werd vernomen bij het Oost-Vlaamse parket. Haar broer en zoon waren ook opgepakt in het onderzoek, maar zijn na verhoor vrijgelaten en niet in verdenking gesteld. -
WEERBERICHT. Kans op gedeeltelijk bewolkt weer in Dendermonde vanochtend
Vandaag wordt het in Dendermonde redelijk helder met hier en daar bewolking. De temperatuur wordt niet hoger dan 7 graden bij een zwakke wind uit het noordoosten. Morgen is het zo goed als helder, met een zwakke wind bij temperaturen rond de 5 graden. -
Dendermonde
Stad stapt in project Lokaal Signaal: “Sociale signalen vanuit het veld beter capteren”
Het stadsbestuur van Dendermonde stapt mee in het project ‘Lokaal Signaal’. Dat moet mogelijk maken om sociale signalen vanuit het veld, zoals bijvoorbeeld lege brooddozen op school, beter te capteren. -
-
Independer
Aangereden nadat je hard moest remmen door de laaghangende zon: wie is er dan aansprakelijk?
Deze week mogen we flink wat zon verwachten. Dat doet deugd, maar het levert ook extra risico's op wanneer je de baan op moet. Immers, de zon hangt tijdens de winterperiode laag, wat de zichtbaarheid tijdens het autorijden serieus bemoeilijkt. Een kop-staartbotsing is dan snel gebeurd. Bepalen wie aansprakelijk is voor de schade kan dan moeilijk zijn. Independer.be zet daarom vier mogelijke botsingen - en hun gevolgen - op een rij. -
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
Dendermonde
Ontbijtgesprek met columniste Els Van Doesburg
Columniste Els Van Doesburg komt naar Lebbeke. Ze zal er gastspreker zijn op het ontbijtgesprek van Jong N-VA Dender. -
Sint-Gillis-Dendermonde
Jong Sint-Gillis organiseert Futbalista-festival: “Meisjesvoetbal stimuleren”
Voetbalclub Jong Sint-Gillis van Dendermonde zal een Futbalista-festival organiseren. Meisjes kunnen er op een speelse manier kennismaken met de voetbalsport.