Organisator van wereldbeker-veldrit tevreden met parcours: “Een opsteker voor iedereen”
DendermondeDe wereldbeker in Dendermonde was een groot succes en de organisatie blikt dan ook tevreden terug. Publiek was er niet welkom, maar op televisie lokte de cross wel meer dan een miljoen kijkers en dat is een record in de cross. “Het bewijs dat we de juiste keuze maakten om de cross te laten doorgaan”, zegt organisator Jurgen Mettepenningen.
Delen per e-mail
Even werd er getwijfeld om alles af te gelasten, maar uiteindelijk werd gewoon de brug geschrapt en ging de cross door. Het was een heroïsche strijd in de modder, waarbij Wout van Aert aan het langste eind trok. De wedstrijd lokte op zijn hoogste moment ook net iets meer dan een miljoen kijkers en dat is een succes voor een wedstrijd. Ook de wedstrijd bij de dames kon met meer dan 750.000 kijkers bekoren.
Opsteker
“Dit is een opsteker voor het hele team”, aldus Mettepenningen. “Al mijn medewerkers hebben een tand moeten bijsteken om de cross te kunnen laten doorgaan. Het was niet eenvoudig in deze omstandigheden, maar we hebben de veiligheid gegarandeerd voor de renners en daarna twijfelde ik niet meer.”
De organisator blikt ook al vooruit op de editie van volgend jaar. “Hopelijk kunnen de fans dan wel al live het spektakel langs het parcours volgen. Ik ben van plan om de komende maanden het parcours aan te passen en positief te laten evalueren. Het gezaaide gras krijgt nu extra tijd om zich vast te zetten waardoor de ondergrond volgend jaar veel stabieler en meer bestand zal zijn tegen de extreme weersomstandigheden.”
“Daarnaast zullen de huidige hindernissen verder verfraaid worden. Zo komt er wellicht een trappenpartij op de eerste heuvel. We hebben Dendermonde op de veldritkaart gezet en schrijf maar op dat dit op termijn een klassieker kan worden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dendermonde Coronacijfers AZ Sint-Blasius zakken onder de twintig
Goed nieuws uit het Algemeen Ziekenhuis Sint-Blasius van Dendermonde. De coronacijfers zijn er na een week toch weer gezakt. Er liggen nu minder dan twintig patiënten op de Covid-afdeling. -
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
PREMIUM
Dendermonde/Berlare “Onze roze wolk is een onweer geworden”: baby Louize moet twee operaties ondergaan door hersentumor
-
-
Grembergen/Dendermonde Grembergen krijgt er een derde grote werf bij: totale vernieuwing van Scheldebrug dit jaar
Grembergen krijgt er nog een bouwwerf bij. De Afdeling Wegen en Verkeer laat de Scheldebrug dit jaar volledig vernieuwen. Wat verderop is de heraanleg van de Zeelsebaan bezig en is die van Zogsebaan begonnen. Dat de werken toch al starten dit voorjaar, blijkt een bewuste keuze. “Door de werken die al bezig zijn, is er minder doorgaand verkeer en zal de hinder beperkter zijn”, klinkt het argument. -
5 leuke manieren om stress te verminderen
Stress lijkt wel dé ziekte van onze tijd. Heel wat mensen zijn dan ook op zoek naar manieren om hun stressniveau te verlagen. Naast meer sporten en bewegen, blijkt ook creatief zijn een goede uitlaatklep om je stress onder controle te houden. Heb jij je creatieve hobby nog niet gevonden? We geven je graag enkele suggesties mee. -
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Dendermonde Eerste gemeenteraad met Abbeloos en Verwaeren weer als schepen
De gemeenteraad die woensdagavond in Dendermonde plaatsvond, was de eerste met opnieuw Dirk Abbeloos (CD&V) en Lien Verwaeren (CD&V) als schepenen. Eind december legden ze de eed al af, nu volgde de eerste vergadering.