Mobiele beiaard op tournee doorheen de stad
De komende weken zal op verschillende plaatsen in Dendermonde beiaardmuziek te beluisteren zijn. Stadsbeiaardiers Lorenz Meulebroek en Marc Van Boven trekken met een mobiele klokkenspel op tournee. Met het initiatief wil de Dienst Toerisme voor extra ontspanning zorgen in deze coronazomer.
Delen per e-mail
Deze zomer heeft de stad Dendermonde al verschillende initiatieven genomen om de coronaperiode op een aangenamere en veilige manier door te komen. Er zijn onder andere nieuwe wandel- en fietstochten uitgestippeld, openluchtcinema is te bekijken, Radio Rosse Buurten zorgt voor gezellige avonden, enzovoort. Ook de stadsbeiaardiers doen nu hun duit in het zakje voor een zomer met een extraatje.
Op zondag en maandag zorgen Lorenz Meulebroek en Marc Van Boven voor de traditionele beiaardconcerten vanuit de toren van het Belfort en op donderdag krijgen ze gastbeiaardiers op bezoek die voor themagebonden concerten zorgen. Maar nu gaan ze ook op verplaatsing spelen. “Een tiental dagen gaan we een reeks miniconcerten geven op diverse locaties in de stad”, zegt Lorenz. “We focussen in de eerste plaats op de woonzorgcentra en andere zorginstellingen zoals Blijdorp, maar doen ook andere plaatsen aan zoals bijvoorbeeld eens de marktdag in Baasrode. Het is onze bedoeling om bewoners een aangename muzikale verpozing te bieden in deze bijzondere tijden.”
Lach op gezicht publiek
“Met Lorenz en Marc hebben we twee topbeiaardiers in onze stad”, zegt een tevreden schepen Dieter Mannaert (CD&V). “Door met deze mobiele beiaard naar de woonzorgcentra en zorginstellingen te trekken, bezorgen we deze mensen een beetje verstrooiing tijdens deze moeilijke dagen. Ik ben er zeker van dat het aangepaste repertoire een lach op het gezicht van het publiek zal toveren. We blijven op deze manier inzetten op alternatieven om de Dendermondenaar een leuke zomer te bezorgen.”
Voor het project wordt er beroep gedaan op de mobiele beiaard van de Franse stad Douai. Het is een van de grootste en mooiste mobiele beiaarden ter wereld. Om grote samenscholingen te vermijden, worden de locaties van de concerten niet vooraf kenbaar gemaakt. Vrijdagnamiddag was als allereerste dienstencentrum Zilverpand aan de Nieuwburcht aan de beurt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Appels/Dendermonde Zorgpersoneel woonzorgcentrum Kasteelhof krijgt eerste prik tegen coronavirus: “Dit brengt wat gemoedsrust”
Als één van de eersten in Dendermonde kregen nu ook de zorgmedewerkers van woonzorgcentrum Kasteelhof in Appels een vaccin tegen het coronavirus. Dat gebeurde donderdagnamiddag, een week nadat de bewoners al hun prik kregen. “Dit voelt geruststellend”, klinkt het. -
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
-
Sparen Vastgoed kopen in 2021: komt de marktcorrectie er dan toch eindelijk aan?
Als u de afgelopen jaren een huis of appartement kocht (of dat wou doen), dan weet u dat de vastgoedprijzen al een tijdje in stijgende lijn zitten. De coronacrisis heeft daar ook niets aan veranderd: in 2020 betaalde u gemiddeld 5,7% meer voor een woning en 6,8% meer voor een appartement dan in 2019. Spaargids.be zocht uit of die opwaartse curve ook in 2021 een realiteit blijft. -
Dendermonde Bibliotheek, academie en CC Belgica gaan digitaal met poëzieweek
De jaarlijkse poëzieweek zal er in Dendermonde dit jaar ietwat anders uitzien. Bibliotheek, Stedelijke Academie voor Muziek, Woord en Dans en Cultuurcentrum Belgica slaan de handen in elkaar voor een digitaal programma. In de aanbieding: boeiende livestreams en een interessante tentoonstelling. -
Buggenhout Bos krijgt gedichtenwandeling: opening eind deze maand
Buggenhout bos krijgt een gedichtenwandeling. De opening ervan is voorzien eind deze maand, op 31 januari. De tocht is het resultaat van een oproep naar aanleiding van de poëzieweek. -
Dendermonde/Lebbeke/Buggenhout/Hamme/Berlare/Zele Gezocht: helpende handen voor vaccinatiedorpen in Appels en Hamme
De Eerstelijnszone Dender, die de gemeenten Berlare, Zele, Hamme, Lebbeke, Buggenhout en Dendermonde verenigt, is op zoek naar helpende handen voor de twee vaccinatiedorpen die in de regio komen. Er dienden zich al heel wat vrijwilligers aan, maar er zijn er nog veel meer nodig.