AZ Sint-Blasius vult inkomhal met papieren kraanvogels: “Vasthouden aan hoop, geluk en gezondheid”
DendermondeWie het Algemeen Ziekenhuis Sint-Blasius van Dendermonde binnenwandelt, ziet er een kleurrijke constructie in de lucht hangen. Het gaat om duizend papieren kraanvogels. Die staan symbool voor hoop, geluk en gezondheid.
In de moeilijke coronatijden wil het Dendermondse ziekenhuis, gelegen aan de Kroonveldlaan in Dendermonde, ook zorgen voor wat verbondenheid. Daarvoor zijn twee initiatieven opgezet. De inkomhal van het ziekenhuis heeft een kleurrijke ‘senbazuru’ gekregen. Dat is een constructie gemaakt met duizend papieren kraanvogels die aan draden hangen. Die werden gevouwen door heel wat personeelsleden van verschillende afdelingen.
“Volgens een Japanse legende brengt het vouwen van duizend kraanvogels geluk in het leven”, zegt directeur Karen Pieters. “Het inspireerde onze pastorale dienst om in tijden van onzekerheid vast te houden aan hoop, geloof, vrede, geluk en gezondheid. Kraanvogels zijn immers bijzondere vogels: ze zoeken elkaars gezelschap en blijven een leven lang bij elkaar. In deze bizarre tijden nemen wij een voorbeeld aan de kraanvogels en steunen we elkaar nog meer dan anders.”
Ander initiatief is de Covid-herdenkingsboom vol linten. De rode beuk werd in december geplant door enkele medewerkers van het AZ Sint-Blasius, als centraal punt van een herdenkingsplaats voor iedereen die een dierbare verloor tijdens de coronacrisis. “De rode hartjesbladen van de boom roepen iedereen op om hartelijk te blijven en voor elkaar en onszelf te zorgen”, legt Pieters uit. “Ondertussen staat er ook een zitbank bij de boom, zodat het een plek is om tot rust te komen, te reflecteren of te gedenken. De voorbije weken nodigden we mensen die afscheid moesten nemen van een geliefde uit om linten in de boom te knopen. Zo gaan we de zomer in met een boom als eerbetoon aan de overledenen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Buggenhout
Laurens (36) neemt na 15 jaar afscheid van AD Delhaize Buggenhout: “Meer tijd met kinderen en vrouw doorbrengen”
Vijftien jaar lang stond Laurens Messagie (36) aan het hoofd van de AD Delhaize in Buggenhout, maar dit weekend werkte hij er zijn laatste dag af en gaat hij een andere uitdaging aan. Het personeel wou dit niet zomaar laten passeren en zorgde voor een uitgebreide bedanking van hun baas. “Al mijn medewerkers zijn altijd mijn kindjes geweest, en dat zullen ze ook blijven", zegt Laurens. -
Zot van je handtas in suède? Met deze praktische onderhoudstips hou je ze in topvorm
Geen handtas die meer vakantie-en festivalvibes uitstraalt dat een exemplaar in suède. Helaas is deze topfavoriet veel kwetsbaarder dan andere soorten leder. Suède is nogal gevoelig voor regen en voor vlekken. Enkele tips om je handtas jarenlang mooi te houden. -
Denderbelle
Lustige geburen organiseren opnieuw Kapellenstraatkermis: bier vernoemd naar overleden erevoorzitter
De lustige geburen uit Denderbelle organiseren van 19 tot 23 augustus opnieuw de Kapellenstraatkermis in en rond de straten van Denderbelle. Het is intussen al de 97ste editie, maar door corona zijn er natuurlijk enkele jaren verloren gegaan. “Iedereen stond te popelen om weer naar de traditionele kermis te kunnen komen", zegt voorzitter Dirk Blindeman. -
-
Dendermonde
Refa (23) houdt samen met politie vrouw boven water nadat ze in Dender valt: “In een reflex in rivier gesprongen, anders was het misschien anders afgelopen”
In de Dender in Dendermonde is donderdag rond de middag een vrouw in het water gevallen ter hoogte van de Bogaerdbrug. De hulpdiensten werden meteen verwittigd. Een politiepatrouille vlakbij sprong meteen in het water en kon de vrouw naar een ladder brengen. Een twintiger uit Grembergen zag het incident gebeuren en sprong het water in om te helpen. “Ik kon de vrouw mee boven water houden om ze zo uit de Dender te kunnen halen", vertelt Refa Staljanssens (23). -
Grembergen
Inbraak op bouwwerf, daders aan de haal met werkmateriaal en toestellen
Op de Hamsesteenweg in Grembergen hebben onbekende in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken op een bouwwerf. De daders werden gefilmd en de politie is een onderzoek gestart. -
Spaargids.be
15 procent minder hypotheekaanvragen dan vorig jaar: koop je nu een woning of wacht je beter af?
Een woning kopen: wanneer doe je dat het best? Nu, in volle inflatiehausse en met een stijgende rente? Of later als de situatie weer is genormaliseerd? Een dilemma, want wanneer zullen de tijden weer ‘normaal’ zijn? Spaargids.be vroeg het aan John Romain, oprichter van financieel adviesbureau Immotheker finotheker. -
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten.