Abdijschool laatste keer te bezichtigen voor de sloop: “Pure nostalgie om hier nog eens rond te lopen”
De opendeur die Uplace organiseerde in de vroegere Abdijschool van Dendermonde heeft een massa kijklustigen gelokt. Niet alleen oud-leerlingen kwamen herinneringen aan vroeger ophalen, ook buurtbewoners maakten van de gelegenheid gebruik het gebouw eens te verkennen. Binnenkort kan dat nooit meer, want de Abdijschool wordt helemaal gesloopt voor een residentieel bouwproject.
Delen per e-mail
Dat de Abdijschool decennialang een regelrecht begrip was in Dendermonde en wijde omgeving, werd zaterdag nog maar eens duidelijk, ook al sloot de school al bijna tien jaar geleden de deuren. Het gebouw aan de Oude Vest staat ondertussen dan al jaren te verkrotten, toch lieten velen zich overhalen nog eens een kijkje te komen nemen in de oude klaslokalen, turnzalen, gangen, slaapkamers en refter van het gebouw.
“De interesse is groot, dus we zijn echt blij dat we besloten deze kans te bieden”, zegt Lies De Smedt, woordvoerder van Uplace. De projectontwikkelaar heeft het complex en bijhorende site van ruim 6.000 vierkante meter tussen Oude Vest en Dijkstraat vorige zomer gekocht. De projectontwikkelaar wil er het residentiële project “Hof van Saeys” realiseren, met een negentigtal appartementen en enkele handelszaken. Hiervoor zal de Abdijschool worden afgebroken. De komende maanden zal beslist worden wanneer de effectieve sloopwerken zullen starten. “Maar voor het zover is, wilden we liefhebbers dus nog eens de kans geven het gebouw voor een laatste keer te bezichtigen”, zegt De Smedt. “De oproep is alleszins warm onthaald.”
Ik sleet hier eind jaren negentig mijn hele humaniora. Door hier nu rond te wandelen komen de herinneringen teug. Goede herinneringen trouwens. Ik ben blij dat ik dit allemaal nog eens kan zien voor het verdwijnt.”
In de voormalige Abdijschool met bijhorend internaat hebben dan ook duizenden jongeren van over heel Vlaanderen school gelopen. Koen D’Hooge uit Zele is één van hen. “Pure nostalgie is het om hier nu nog eens rond te lopen”, zegt hij. “Ik heb pas vrijdagavond ontdekt dat de opendeur plaatsvond, maar ik moest hier absoluut zijn. Het doet iets om al de lokalen nog een te zien. Ik sleet hier eind jaren negentig mijn hele humaniora. Door hier nu rond te wandelen komen de herinneringen teug. Goede herinneringen trouwens. Ik ben blij dat ik dit allemaal nog eens kan zien voor het verdwijnt.”
“Mijn beste jaren ooit”
Ook Ben Maes uit Belsele wilde de opendeur niet missen. Hij bracht zijn dochter mee om haar te tonen waar papa vroeger school liep en op internaat verbleef. “Midden jaren tachtig was het”, zegt hij. “Het waren mijn beste jaren ooit. En dat is ook de reden waarom ik nu nog eens terugkomen. Ik ben de voorbije jaren vaak voorbij de Abdijschool gerend en telkens bracht dat nostalgische gevoelens met zich mee. De opendeur was dus een kans die ik niet kon laten liggen. Al doet het me wel hartzeer te zien in welke erbarmelijke staat het gebouw nu verkeert. Zelf had ik liever gehad dat het een nieuw leven kreeg in plaats van een afbraak.”
Ook wie hier niet naar school geweest is, greep overigens de laatste kans om dit stukje onderwijsgeschiedenis uit Dendermonde te bezoeken. Marie-Jeanne Laureys bijvoorbeeld was bij de eersten om het complex te verkennen. “Ik woon een paar straten van hier en tot enkele jaren geleden hielden we hier met ‘t Echt Derremonds Theaoter repetities. Daarvoor gebruikten we alleen de turnzaal en ik vroeg me altijd af hoe de rest van het gebouw eruit zou zien. Dit is een gelegenheid om dat te ontdekken. Je zou van de buitenkant wel niet zeggen dat het zo verwaarloosd is. Ik ben benieuwd wat de nieuwbouw zal brengen.”
Ook buurtbewoner Etienne Van Hecke kwam “eens kijken bij de buren”. “Zoon Wim heeft hier nog op internaat gezeten”, vertelt hij. “Het is tof om dit nog eens terug te zien, maar een mens moet ook vooruit kijken. Ik ben pro de herbestemming. Dit is een totaal verwaarloosd gebouw geworden. Het is goed dat de site een nieuwe bestemming krijgt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dendermonde
Statusquo voor coronacijfers in AZ Sint-Blasius, wel meer druk op Intensieve Zorgen
De coronacijfers in het Algemeen Ziekenhuis Sint-Blasius van Dendermonde vertonen momenteel een statusquo. Daarmee blijft het aantal opnames wel boven de dertig liggen. -
Dendermonde/Lebbeke/Buggenhout/Berlare/Hamme/Zele
Coronacijfers regio voorzichtig goede kant uit, maar situatie blijft ernstig
Terwijl in de rest van het land de besmettingscijfers rond het coronavirus weer stijgen, gaan ze in regio Dendermonde weer voorzichtig de goede kant uit. Na enkele bijzonder moeilijke weken met donkerrode cijfers, zijn die nu aan het dalen. Maar de situatie blijft wel ernstig. -
Dendermonde
Jelle Veyt met whaleboat vertrokken voor tocht over Atlantische Oceaan naar Miami: “Volledig overgeleverd aan de elementen van de oceaan”
Jelle Veyt uit Dendermonde, de avonturier die in elk continent de hoogste berg wil beklimmen, is vertrokken voor zijn volgende uitdaging. Samen met Koen De Gezelle, Gijs Vanden Bogaerde roeit hij met een speciale roeiboot vanuit Portugal de Atlantische Oceaan over naar Miami. Later wil hij in Amerika de Mount Denali van 6.190 meter hoog beklimmen. -
-
Vrouwenvolleybal liga A
Lara Nagels (VC Oudegem): “Het bekerhoofdstuk is afgesloten, de focus gaat weer naar de competitie”
Niet ‘the day after’ maar ‘the week after’ voor VC Oudegem na de bekerfinale tegen Asterix Avo in de Lotto Arena. Weer naar de realiteit, weer naar de competitiewedstrijden in de Liga. Het team van trainer-coach Fien Callens ontvangt zaterdag Saturnus Michelbeke in de sporthal van Oudegem. Een mooi moment om aan te knopen met puntenwinst. -
Dendermonde
Politie controleert tijdens ‘Verkeersveilige Dag’: 95 procent van bestuurders respecteerde snelheid
De politie controleerde afgelopen vrijdag tijdens Verkeersveilige Dag ook op verschillende plaatsen in Dendermonde. De controles vonden onder meer plaats op de N41, Martelarenlaan en het Hoogveld. Er waren 153 voertuigen die te snel reden. -
Loopbaanbegeleiding: hoe werkt het en hoe weet je of het iets voor jou is?
Uitgekeken op jouw job? Knaagt er iets, maar kan je niet goed zeggen wat? Heb je het helemaal gehad met jouw bedrijf of sommige collega’s? Weet dat je meestal recht hebt op loopbaanbegeleiding, waarbij je samen met een vaste begeleider je werksituatie onder de loep neemt. Jobat.be vat de essentie samen. -
Make-up, wijn of inkt op je leren handtas? Zo verwijder je zelfs de lastigste vlekken
Een foundation- of lipstickvlek op je lievelingstas? Wat je ook doet, ga de vlek niet met water te lijf! Zo maak je de schade alleen maar groter. Ook dure wondermiddeltjes hoef je niet in huis te halen. Dé ideale bondgenoot bij lastige vlekken op je leren tas is goedkoper dan je denkt. Meer zelfs, je hebt het vast in huis. Vaseline is afkomstig van petroleum en slaagt er daarom als geen ander in om vuildeeltjes te capteren zodat je ze makkelijk kan verwijderen. Smeer een royale hoeveelheid van de klassieker op de make-up vlek. Laat even inwerken en verwijder het goedje met een vochtige doek. Herhaal indien nodig. Laat de crème een vette glans na op je handtas? Wrijf het overtollige vet weg met een beetje milde detergent op een zachte doek.
0 reacties