Emile (21) lanceert podcast over Afrikaanse wielrenners
DeinzeDeinzenaar Emile Wallaeys (21) gaat in zijn podcastreeks ‘Die Gekleurde’ op zoek naar de Afrikaanse wielrenners in het peloton. De reeks is op zondag 31 mei te beluisteren op Radio Tequila.
In de Tour de France van 2020 stonden slechts twee Afrikaanse wielrenners aan de start. Aan de start van de Giro d’Italia 2021 deden drie Afrikanen mee. In de Ronde van Spanje van 2020 bleef het aantal steken op zeven. Blanke Afrikanen in het wielerpeloton zijn een zeldzaamheid, een zwarte Afrikaan is een unicum. In het afgelopen wielerseizoen 2020 reden slechts elf Afrikanen op 551 renners op het hoogste niveau in het profpeloton. Student journalistiek Emile Wallaeys gaat in zijn podcastreeks ‘Die Gekleurde’ op zoek naar de oorzaken die aan de basis liggen van de moeilijke doorbraak van de Afrikanen in de wielersport.
De podcastreeks bestaat uit drie afleveringen en is opgebouwd uit verschillende getuigenissen en informatie van betrokken personen zoals sportfysioloog Peter Hespel, wielerjournalist Carl Berteele, wielrenner Gosse van der Meer, Afrika-expert Stijn Vercruysse, ploegleider bij Trek-Segafredo Luc Meersman en ex-renner Serge Pauwels.
De afleveringen zijn op zondag 31 mei tussen 8 uur en 10 uur te beluisteren op Radio Tequila via 106.2FM (regio Deinze) en 107.8 FM (regio Aalter) of via www.radiotequila.be.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Maak kennis met Blaton Expertises op de Markt in Aalter: “Attest nodig? Wij ontzorgen van A tot Z”
Brugge, Waarschoot, Aalter -
Politie controleert 84 bestuurders op alcohol: twee rijbewijzen ingetrokken
De lokale politie van Deinze, Zulte en Lievegem heeft het voorbije weekend meer dan 80 bestuurders gecontroleerd op legaal en illegaal druggebruik in het verkeer. Het gaat om een grootschalige controle met aftakkingen in verschillende politiezones. Twee personen moesten hun rijbewijs tijdelijk afgeven.Deinze -
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
Vanaf juni betalen Telenet-klanten meer voor hun abonnement. Deze prijsstijging vormt trouwens hét uitgelezen moment om jouw contract onder de loep te nemen en te kijken of je elders goedkoper af bent. Mijntelco.be overloopt enkele interessante mogelijkheden. -
-
PREMIUM
Rock Gaston zet Zulte opnieuw op de festivalkalender: “Laagdrempelig rockfestival met focus op lokaal talent”
Zulte -
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
Voor je denkt aan de plaatsing van een airco of omgekeerde warmtepomp, kijk je best eerst eens naar wat je zelf al kan doen. Met deze negen tips van bouwsite Livios kan je je huis ook koelen: want door de warmte buiten te houden tijdens zonnige dagen, laat je de temperatuur in je woning een aantal graden zakken. -
Van Alex Agnew tot Hooverphonic: Leietheater lanceert topaffiche voor nieuw cultuurseizoen
Met namen zoals Alex Agnew, Hooverphonic en Compagnie Cecilia heeft het Leietheater Deinze opnieuw een rijkelijk gevuld cultuurprogramma voor volgend seizoen in petto. Tickets zijn te koop vanaf woensdag 14 juni, voor sommige voorstellingen zal je snel moeten zijn.Deinze -
Jobat
Gedemotiveerd, veel verlof en altijd 9-to-5? Zes clichés over ambtenaren onder de loep genomen