Burgemeester Jan Vermeulen test positief op corona: “Ook wanneer je voorzichtig bent, kan je besmet geraken”
DeinzeHet coronavirus grijpt wild om zich heen en spaart in deze vierde golf niemand. Ook de Deinse burgemeester Jan Vermeulen (CD&V) testte positief en moet tot volgende week in quarantaine. “Ik heb milde symptomen, maar ik werk verder van thuis uit”, zegt Jan Vermeulen.
De coronacijfers in Vlaanderen zitten overal in stijgende lijn en ook in Deinze blijven er besmettingen bij komen. Volgens de website Coronafacts.be testten de voorbije drie dagen zo’n 180 Deinzenaren positief op Covid-19 waaronder ook burgemeester Jan Vermeulen (CD&V). De burgervader communiceerde dit woensdag zelf op zijn Facebookpagina, waarop hij dagelijks een corona-update geeft.
“Na tweede eerdere hoogrisicocontacten goed te hebben doorstaan met negatieve testen is het deze keer helaas wel prijs”, klinkt het. “Dat betekent dus 10 dagen isolatie. Ik werk intussen geïsoleerd van thuis in mijn bureel. Mijn risicocontacten zijn verwittigd en testten negatief, inclusief de Sint.”
“Ik heb zondagavond een hoogrisicocontact gehad”, bevestigt Jan Vermeulen aan de telefoon. “Die persoon had geen symptomen, maar bleek wel besmet te zijn. Toen ik de melding van het hoogrisicocontact kreeg, heb ik onmiddellijk een PCR-test laten afnemen en ben ik in quarantaine gegaan. Gisteren (dinsdag) kreeg ik helaas een positief resultaat. Ik heb voorlopig milde symptomen en voel me niet echt ziek. Ik werk van thuis uit en zal donderdagavond ook aan de digitale gemeenteraad deelnemen. Ik moet nog tot volgende week donderdag 2 december in quarantaine blijven. Hierdoor moet ik enkele belangrijke momenten, zoals het provinciaal congres in De Pinte dat ik vanavond moest voorzitten, laten vallen.”
“Zoals zovele mensen heb ik pech gehad", vervolgt de burgemeester. “Zelfs als je de regels naleeft en voorzichtig bent, kan je besmet geraken. Volgens mij laten de huidige maatregelen van de federale overheid nog te veel toe. Voor ik me terug in het openbaar begeef, laat ik mij sowieso nog eens testen. Dat moet niet, maar ik wil zeker zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal tweede nationale A
Voor opvolging van trainer Bert Dhont kiest Petegem relatief onbekende Fabian Duyck: “Zelfde niveau halen is een uitdaging”
Fabian Duyck (54) zal volgend seizoen bij tweedenationaler Sparta Petegem Bert Dhont als hoofdtrainer opvolgen. Hij komt over van de West-Vlaamse eersteprovincialer Deerlijk Sport. Petegem wordt zijn eerste club als T1 in het nationale amateurvoetbal. -
Astene
Hinder door werken in Oude Straat
In Astene (Deinze) wordt deze week gewerkt in de Oude Straat. Op dinsdag 31 januari en woensdag 1 februari wordt de Oude Straat in Astene afgesloten voor alle verkeer naar aanleiding van een rioolaansluiting. Er wordt een wegomlegging voorzien via de Emiel Clauslaan, Pontstraat, Oude Straat, Albert Saveryslaan, Dr. Adriaan Martenslaan en omgekeerd. -
Gouden 11
Van Slimani over Vormer tot Arokodare: deze vijf opmerkelijke wintertransfers kun je opnemen in jouw Gouden 11-ploeg
De wintermercato zit erop. Neem jij enkele transfers op in jouw (nieuwe of bestaande) Gouden 11-ploeg? Wij lijsten alvast de vijf opmerkelijkste deals op. -
-
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
Deinze
Florian zorgt voor viergeslacht bij Perfecta
In de naai- en breiwinkel Perfecta in Deinze werd op 14 januari een viergeslacht gevierd. Zaakvoerders Jo Van den Berghe (52) en Mieke Leroy zijn de fiere grootouders geworden van Florian, hun eerste kleinkind. Florian is de zoon van Sven Van den Berghe (27) en Hannelore Morel. Sven werkt als ober in brasserie/tearoom De Schipperin op de Markt in Deinze en Hannelore is verpleegkundige. Overgrootvader Jeroom Van den Berghe (82) maakt het viergeslacht compleet. -
PREMIUMMeetjesland/Deinze
Maria-Lichtmis in het Meetjesland en Deinze: in deze zeven zaken smul je van de lekkerste pannenkoeken
Op twee februari vieren we Maria-Lichtmis, in oorsprong een Christelijk feest, maar tegenwoordig vooral bekend als hét pannenkoekenfestijn van het jaar. Weet jij al waar je gaat smullen? Van Hoeveterras De Vliethoeve in Assenede tot Jadeau in Lievegem: wij zochten voor jou zeven zaken uit in het Meetjesland en Deinze waar je terechtkan voor overheerlijke pannenkoeken.