Oplichters beloven tickets Brussels Airlines op Facebook
UpdateOp Facebook is een nieuw soort spam opgedoken. Nadat er eerder al gratis "Colruytbonnen" werden aangeboden, is er nu een website die beweert gratis tickets voor een vlucht naar keuze bij Brussels Airlines aan te bieden. Dat meldt ZDNet.be. Ondertussen heeft Brussels Airlines zich gedistantieerd van de schijnactie.
Op de site, brusselsgiveaway.us, kan je één van de resterende 973 vouchers claimen door de pagina te delen op Facebook en als reactie "Dank je wel Brussels" te plaatsen op de pagina. Naarmate je langer op de pagina blijft zal de teller omlaag gaan om de indruk te wekken dat de vouchers effectief de deur uit vliegen.
Schijnactie
Na de eerste twee stappen krijg je een betalend aanbod waar je zeker niet op mag ingaan, schrijft ZDNet. Vaak moet je een SMS sturen naar een verkort nummer, waarna je een abonnement krijgt aangesmeerd dat via je mobiele operator verrekend wordt en waardoor je veel geld kan kwijtspelen.
Brussels Airlines distantieert zich volledig van deze schijnactie. "Uiteraard is dit spam. Dit heeft niets met onze officiële kanalen te maken. Iemand heeft ons logo, onze naam en onze foto's misbruikt", klinkt het bij woordvoerder Geert Sciot. "De website staat ook vol taalfouten. Dat is niet onze stijl".
Onderzoek
Via haar sociale mediakanalen waarschuwt de luchtvaartmaatschappij haar fans en volgers, maar ze benadrukt dat de eigen website en Facebookpagina volkomen veilig en virusvrij is. "Onze website, maar ook onze Facebookpagina, is volkomen veilig en betrouwbaar. De valse website staat daar helemaal los van", aldus Sciot.
Ondertussen is de Computer Crime Unit van de federale politie (FCCU) gestart met een onderzoek. "Wij zijn vrijdagmiddag op de hoogte gebracht via een sociale media-gebruiker. We hebben onmiddellijk de computer crime unit aangesproken", zegt Siot daarover. "Wij doen er alles aan om die website te stoppen, maar dat blijkt niet eenvoudig."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbizz11
“Niet iedereen kan pornoacteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen. -
Tweakers
Bluetoothspeakers die het langer volhouden dan jezelf: drie modellen met een batterijduur tot 25 uur
De zomer lacht ons toe: van bruisende terrasjes tot bomvolle parken over sfeervolle campings. Het zijn ideale gelegenheden voor een fijn streepje muziek. Een bluetoothspeaker - mét lange batterijduur - is daarvoor het perfecte gadget. Hoe herken je de beste exemplaren? En welke speakers – per budgetcategorie eentje – verkiest expert Eric Van Ballegoie van technologiesite Tweakers? -
'Mede-oprichter' Facebook opgepakt voor oplichting
De FBI heeft Paul Ceglia opgepakt wegens het misleiden en oplichten van Facebook en zijn oprichter Mark Zuckerberg. Ceglia zou in opdracht van Zuckerberg de website thefacebook.com ontwikkeld hebben, en klaagde de oprichter aan om een meerderheidsbelang af te dwingen. -
-
Update
Colruyt dient klacht in tegen valse Facebookreclame
Supermarktketen Colruyt zal klacht indienen tegen een bedrijf dat zich voordoet als Colruyt en zo cadeaubons uitdeelt via de socialenetwerksite Facebook. Klanten zouden een cadeaubon voor 1.000 euro ontvangen, maar moeten dan wel privégegevens prijsgeven. Colruyt spreekt van een valse actie en waarschuwt haar klanten om niet op de actie in te gaan. -
Livios
Regenwaterput verplicht bij nieuwbouw en grote renovatie: dit moet je weten over de werking en prijs
Zeker na enkele droge weken, snakt onze tuin naar water. Om je waterfactuur onder controle te houden, maak je best gebruik van gratis regenwater. Bouwsite Livios legt uit hoe je het opvangt met een regenwaterput en waar je rekening mee moet houden. -
Massale phishing-aanval op klanten van banken
Al meer dan honderd klanten van verschillende banken in Vlaanderen zijn het slachtoffer geworden van een massale "phishing-aanval". Het federale parket roept alle Vlaamse parketten bijeen om de aanval aan te pakken. Dat bevestigt federaal procureur Johan Delmulle in De Tijd.