Goedele: "Steve wou familie sparen"
Overlijden StevaertGoedele Liekens was een van de weinige personen waarmee Steve Stevaert gesproken heeft over de verkrachtingszaak waarvoor hij voor de rechtbank zou moeten verschijnen. Liekens werd ook opgeroepen als getuige, omdat Stevaert de vrouw die tegen hem een klacht indiende, leerde kennen tijdens het VTM-programma 'Goedele Nu'. Volgens Liekens wou Stevaert zijn familie de heisa besparen. Ze betreurt dat zij, of iemand anders, niets heeft kunnen doen om hem te helpen.
Stevaert en de vrouw waren in 2010 alletwee te gast in het praatprogramma en werden na de opnames aan elkaar voorgesteld. In de loop van de avond zou Stevaert de vrouw verkracht hebben. In 2013 diende zij een klacht in wegens verkrachting en startte de politie een onderzoek. De politie ging ook langs bij Goedele, omdat Stevaert en de vrouw elkaar leerden kennen in haar programma. Nadat Goedele haar verklaring had afgelegd, nam ze contact op met de oud-politicus, tevens een goede vriend. Ze spraken af om over de zaak te praten.
'Dat kan ik niet aan'
In dat gesprek merkte Goedele voor het eerst hoe diep Steve zat, zegt ze in een interview met VTM. "Hij wist heel goed wat er op hem af zou komen als daar een zaak van zou komen. Hij heeft dat heel duidelijk benoemd, zelfs het woord depressie gebruikt en gezegd 'dat kan ik niet aan'." Goedele meent dat een van de redenen waarom Stevaert gisteren uit het leven stapte is omdat hij zijn naaste familie en vrienden "die ellende, die bagger" niet wilde aandoen.
Nadat Goedele gisteren vernam dat Stevaert toch voor de rechtbank zou moeten komen, probeerde ze hem nog te bereiken. Tevergeefs. "Ik heb hem onmiddellijk gebeld en een berichtje gestuurd, maar ik weet nu dat dat te laat was. Ongeveer een halfuur te laat."
Wanhoopsdaad
Stevaert stapte gisteren uit het leven. Hij werd 's ochtends voor het laatst gezien. Rond de middag werden zijn jas en fiets gevonden aan het Albertkanaal. Na een grootschalige zoekactie werd gisteravond zijn levensloze lichaam uit het Albertkanaal in Hasselt gehaald.
Wie met vragen zit over zelfdoding, kan terecht bij de Zelfmoordlijn op het gratis nummer 1813 en op de site www.zelfmoord1813.be.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Goedele in tranen: "Steve had schrik over wat hij zichzelf zou aandoen"
Goedele Liekens reageert erg geschokt door het overlijden van haar goede vriend Steve Stevaert. "Hij had al enkele keren heel letterlijk verteld dat hij zich niet goed voelde. Hij had soms schrik wat hij zichzelf zou aandoen", zegt Liekens in de studio's van VTM NIEUWS. -
Spaargids.be
Je tuinhuis, bloemenperk of zwembad veilig stellen? Zo zinvol is een aparte verzekering voor je tuin
Heel wat mensen herontdekten tijdens de lockdown hun tuin. Misschien is dit dan ook het goede moment om even stil te staan bij de verzekering ervan. Wat als je tuinmeubilair beschadigd raakt door intense hagel of brand? Of je bloemenperk of gazon bezoek krijgt van loslopend wild of vandalen? Stel dat je opstaand zwembad lek slaat... Spaargids.be gaat voor je na of je verzekering tussenbeide komt. -
Spaargids.be
Maakt inflatie je persoonlijke lening duurder? “We evalueren onze tarieven regelmatig”
Inflatie heeft momenteel een flink deel van de wereld in haar greep. Ook Europa, ook België. Het prijspeil van goederen en diensten blijft stijgen en je koopkracht daalt. Maar wat als je net nu een persoonlijke lening wil afsluiten? Spaargids.be vraagt na of dat een goed idee is. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar.