Barbier (48) die verdacht wordt van moord staat terecht voor drugsverkoop en verboden wapens: “Cocaïne in ruil voor seksuele gunsten”
De PanneDe Marokkaanse barbier Abdellatif B. (48) die begin september 2020 de 31-jarige Alban Demora om het leven bracht in zijn kapperszaak in De Panne, moest vrijdagmorgen voor de strafrechter verschijnen in twee nevendossiers inzake verboden wapenbezit en drugsverkoop. Hij riskeert daarvoor 2 jaar en 2 maanden celstraf. “Vrouwen konden cocaïne krijgen in ruil voor seksuele gunsten”
De kapper doodde het slachtoffer destijds met elf messteken. Alban Demora was die bewuste nacht komen aankloppen bij de kapper. Wellicht moest er nog een rekening vereffend worden tussen beiden. Er ontstond een vechtpartij die fataal afliep. Een voorbijgangster zag het slachtoffer uren later liggen in de zaak, onder het bloed. De kapper was er nog steeds aanwezig toen de politie aankwam, net zoals een vrouw met wie hij eerder op de avond de liefde had bedreven. Beiden zouden zwaar onder invloed van cocaïne geweest zijn. Het onderzoek loopt nog steeds. Over een doorverwijzing naar het assisenhof is voorlopig nog geen sprake. Intussen moet Abdellatif B. zich wel al verantwoorden voor het dealen van drugs en verboden wapenbezit, feiten die aan het licht kwamen naar aanleiding van de moordzaak.
Seksuele gunsten
“Doorheen het onderzoek hebben verschillende afnemers verklaard dat je niet enkel je haar kon laten knippen in de kapperszaak in de Sloepenlaan, maar er ook drugs kon krijgen. Hij zou het handeltje van dealer Karim D. hebben overgenomen toen die eerste keer werd gearresteerd. Volgens de verklaringen van afnemers konden vrouwen cocaïne krijgen bij de kapper in ruil voor seksuele gunsten. De verdachte erkent cannabis en cocaïne te gebruiken, maar ontkent wel dat hij dealde. Maar gelet op de vele verklaringen van zijn afnemers, is het Openbaar Ministerie van oordeel dat hij wél drugs verkocht”, sprak de procureur op de zitting vrijdagmorgen in Veurne.
“Voorts werd tijdens de huiszoeking een magazijn van een vuurwapen gevonden en 31 patronen van 9 mm voor een Glock-pistool. Hij zegt dat die niet aan hem toebehoren, maar ze lagen wel in een kast in zijn slaapkamer. Ik vorder 2 jaar cel en 8.000 euro boete in het drugsdossier en 2 maanden cel voor het verboden wapenbezit”, aldus de procureur.
‘Niet dealen maar delen’
“Mijn cliënt heeft nooit drugs verkocht in ruil voor geld. Hij kampt zelf met een verslaving en deelde soms zijn voorraad met vrienden en kennissen. Wanneer hij zelf zonder zat, konden zijn vrienden hem dan drugs teruggeven als wederdienst. Maar het was telkens eenrichtingsverkeer, dus waren die mensen niet meer welkom. Wellicht is dat de reden voor die lasterlijke verklaringen”, pleitte advocaat Jelle Dejaeher. “In de juridische zin maakt het weinig verschil, want de wetgever beschouwt het nog steeds als dealen. Maar ik wil gewoon schetsen dat hij zéker geen dealer was in de pure zin van het woord. Er zijn ook geen abnormale hoeveelheden drugs of sommen cash geld bij hem aangetroffen”, aldus Dejaegher, die om mildheid vroeg.
Opvallende uitleg voor magazijn en munitie
Inzake het dossier over verboden wapens had Abdellatif B. een opvallende uitleg. “Ik wist niet van die munitie en dat magazijn af. Mijn vrouw heeft dat gevonden in de garage van onze vorige woning in Willebroek. Wellicht hebben de vorige eigenaars dat er achter gelaten. Tijdens onze verhuis naar De Panne heeft mijn vrouw alles in dozen gestopt en is dat wellicht meegekomen. Ik wist daar zelfs niet van. Ze heeft het me nooit verteld. Ik kwam het pas achteraf te weten”, aldus de barbier. Hij vroeg dan ook de vrijspraak. Vonnis op 18 februari.
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwpoort
Nieuwe namen onthuld voor Beach Festival: “Gevarieerde affiche zal zand doen opwaaien”
Vrijdag 5 en zaterdag 6 augustus vindt in het Maritiem Park aan de jachthaven in Nieuwpoort het Beach Festival van radiozender Nostalgie plaats. Er werden alvast een aantal extra namen aangekondigd. -
Livios
Kan je nu nog een airco laten plaatsen voor de zomer? Zo zit het met de wachttijden
Wie deze zomer niet wil puffen in een veel te warm huis, kan investeren in een airco of lucht-luchtwarmtepomp. Dat is een effectieve manier om de temperatuur binnenshuis het hele jaar door comfortabel te houden. In de zomer worden de kamers gekoeld en ontvochtigd en tijdens de winter doet de lucht-luchtwarmtepomp dienst als energiezuinige elektrische bijverwarming. Maar hoe zit het met de wachttijden voor die aircotoestellen? Ben je hopeloos te laat als je er nog eentje wil voor de zomer? Bouwsite Livios vroeg het aan Lieven Verstaen van Daikin. -
PREMIUMde panne
BELOOFD IS BELOOFD. De Panne investeert miljoenen in gebouwen, maar hoe staat het met gewenste bedrijventerrein?
De bestuursperiode van uw stadsbestuur is ruim halfweg. Tijd voor een evaluatie. Komt er iets in huis van de prioriteiten die in 2018 werden gesteld? We selecteren vijf beloftes van het schepencollege, zochten uit wat er al gerealiseerd is en wat er nog op de plank ligt. Vandaag: De Panne. De gemeente ging door woelige politieke wateren met een mislukte staatsgreep als resultaat. Het drieluik renovatie gemeentehuis-verhuis toerisme-realisatie bibkerk is het grootste dossier. Er wordt echter ook geïnvesteerd in sport en kinderopvang met gloednieuwe projecten. Maar komt dat gewenste bedrijventerrein er ook? -
-
De Panne
Politie neemt grote fles lachgas in beslag tijdens verkeerscontrole
De politie Westkust heeft afgelopen weekend een grote fles lachgas in beslag genomen uit een Franse wagen. Dat gebeurde tijdens een verkeerscontrole. -
PREMIUMNieuwpoort/Torhout
Geert Barbry maakt opvallende carrièreswitch: “Van ref in eerste klasse naar schooldirecteur, het is maar een kleine stap”
Geert Barbry (52) uit Torhout mag zich vanaf 1 september de nieuwe directeur noemen van het Sint-Bernarduscollege in Nieuwpoort. Tot 2012 was hij scheidsrechter in eerste klasse en vandaag speelt hij een belangrijke rol in het Vlaamse wielermilieu. Toch wel een merkwaardige wending in de carrière van de ambitieuze West-Vlaming. “Nee ik zal geen rode kaart trekken als leerlingen iets mispeuteren”, lacht het nieuwe gezicht van het college. -
12 trendtassen die je lentegarderobe een instant stijlupgrade geven
Is je kleerkast toe aan een lente-update? Met een hippe handtas geef je zelfs de meest eenvoudige outfit een makkelijke stijlboost. Een tas in maanvorm, met opvallende schakels, in een verrassend vierkant formaat of met een flinke portie blingbling? Deze handtassentrends sieren de catwalks en kan je zo kopiëren. -
PREMIUMDiksmuide
Deze leerlingen zullen scoren met hun eindwerk: “We renoveerden een houten plezierjacht uit 1969”
Bram Vanlerberghe (17) uit Jonkershove en Maxim Debergh (18) uit Zarren, leerlingen van ’t Saam Cardijn in Diksmuide, leveren een wel heel bijzonder eindwerk in. Ze renoveerden een plezierjacht en installeerden er domotica in. “Of het ook waterproof is, mogen de leerkrachten op 23 mei uittesten”, lachen de studenten Industriële Wetenschappen. Dit is ‘Vrouwe Brigitta’.