Tot 7.500 bestellingen per minuut: Zalando breekt record tijdens Cyber Week
Webwinkel Zalando trok nog nooit eerder zoveel klanten tijdens ‘Cyber Week’ als dit jaar. Door de coronacrisis wordt er veel meer online gewinkeld en daar profiteert de Duitse webwinkel van. Het modebedrijf had meer dan 1 miljoen nieuwe klanten tijdens het kortingenfestival en verbreekt daarmee het record van vorig jaar.
Delen per e-mail
Ook werd er 35 procent meer verhandeld vergeleken met vorig jaar. Het aandeel van de omzet dat wordt gegenereerd via een partnerprogramma, waarbij externe verkopers via Zalando producten verkopen, groeide tot 30 procent. Vorig jaar was dat nog 20 procent.
Op de drukste momenten werden er ongeveer 7.500 bestellingen gedaan per minuut. Hardloopleggings werden het meest verkocht.
Terugsturen
Hoewel Zalando veel producten heeft verkocht tijdens het koopjesfestijn, wordt over het algemeen gemiddeld de helft van de artikelen weer teruggezonden. De meerderheid van de klanten stuurt de producten in perfecte staat terug, volgens Zalando. Ongeveer 97 procent van de teruggestuurde artikelen kan weer worden verkocht.
Winstverwachting al twee keer verhoogd
Zalando is naar eigen zeggen het grootste onlineplatform voor mode en lifestyle in Europa. Het bedrijf dat in 2008 werd opgericht telt meer dan 34 miljoen actieve klanten in 17 markten. De onderneming verhoogde zijn winstverwachting dit jaar al twee keer.
In september kondigde de webwinkel aan zich ook op de markt voor tweedehandskleding te gaan richten. “België staat vooraan om deze nieuwe categorie te lanceren, omdat we er de voorbije jaren al veel vragen kregen om gedragen spullen toe te voegen aan ons assortiment”, liet de Nederlandse Jacintha de Graaf, hoofd van Zalando Benelux, daar eerder over optekenen.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vrouwen financieel minder goed voorbereid dan mannen
-
PREMIUM
Verkoop bol.com en Zalando explodeert: “En zij zijn wellicht niet eens de grootste winnaars”
De lockdown heeft voor een ongeziene boost in de onlineverkoop gezorgd. Bol.com verkocht in sommige weken tot driemaal zoveel als anders, Zalando zag de cijfers bij momenten verdubbelen, en ook bij Amazon vlogen de pakketjes in crisistijd buiten. Maar zijn zij ook de grootste winnaars? Volgens retailexpert Gino Van Ossel alvast niet. -
PREMIUM
Miljoen Belgen kopen en verkopen via Vinted: gebruikers vertellen hoe ook jij geld kan verdienen aan je tweedehandskledij én koopjes kan scoren
‘Draag je ’t niet, verkoop het dan!’ De grijsgedraaide reclame van Vinted is even effectief als irritant, want twee jaar na de lancering in ons land vonden al meer dan een miljoen Belgen de weg naar de tweedehands-app. Een succes dat een duurzame en budgetvriendelijke richting aangeeft voor de mode én een extra duwtje in de rug krijgt door ons leven in quarantaine. Maar hoe werkt de app? En waarom is Vinted zo populair? Wij gaan op zoek naar het geheim achter het succesverhaal en vragen aan twee ‘vinties’ tips om tweedehandkledij vlot aan de man te brengen. -
-
Energie Overstappen van energieleverancier is simpel. Waarom laten zoveel mensen dan besparing liggen?
Dat veel gezinnen vandaag onnodig te veel betalen voor hun energiecontract is ondertussen genoegzaam bekend. Energieregulator CREG merkt daarbij dat consumenten het te ingewikkeld vinden om van energieleverancier te veranderen. Mijnenergie.be bekijkt wat u moet weten om een goedkoper contact af te sluiten. -
Schoenenmerk Dr. Martens wil naar beurs Londen
Het bekende schoenenmerk Dr. Martens wil naar de beurs in Londen. Eigenaar Permira Holdings is van plan om aandelen Dr. Martens te gaan verkopen aan beleggers. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
PREMIUM
Zalando verkoopt nu ook tweedehands (maar je mag het niet zo noemen): België wordt derde land met ‘pre-ownedcollectie’
Zalando start met een pre-ownedcollectie. Met wát? Met de aan- en verkoop van tweedehandskleding. Het woord zal voor veel Belgen wennen zijn, maar 'pre-owned' kleren zelf zijn dat niet, meent de webshop. "We starten net in België, omdat we zoveel vragen krijgen rond gedragen spullen. Bij ons ben je zeker: het zijn merkkleren, zonder vlekken of gaten. En nee, ondergoed mag niet."
2 reacties
Patrick Kelchtermans
johny vanderlinden