Test Aankoop roept supermarkten op oorsprong van producten te vermelden op website
Test Aankoop roept Carrefour, Colruyt en Delhaize op om de oorsprong van hun producten te vermelden op hun websites. Volgens de consumentenorganisatie is de aanduiding van de herkomst verplicht voor een hele reeks voedingsproducten en dat gebeurt te weinig.
Delen per e-mail
De universiteit van Luik voerde onlangs een onderzoek uit om de herkomst te verifiëren van voeding die online wordt verkocht door Delhaize, Colruyt en Carrefour. Bij de studie werd de nadruk gelegd op verse groenten en fruit, vlees en het bio-aanbod van deze drie types voedingsmiddelen.
Uit de resultaten blijkt dat Delhaize geen enkele informatie verstrekt over de herkomst van fruit en groenten. Bij Colruyt wordt dat slechts in 30 procent van de gevallen vermeld en bij Carrefour is dat 83 procent. Wat de herkomst van vlees betreft, zijn de resultaten volgens Test Aankoop beter aangezien zij vrijwel steeds wordt weergegeven.
Onaanvaardbaar
“De aanduiding van herkomst is verplicht voor een hele reeks voedingsproducten, zoals groenten en fruit, zeevruchten en vlees, zowel in fysieke winkels als online,” zegt Simon November, woordvoerder van Test Aankoop. “Met de explosieve groei van e-commerce is het onaanvaardbaar dat de consument geen correcte en volledige informatie krijgt over de producten die hij online wil kopen.”
Uit de studie komt volgens de consumentenorganisatie een tweede probleem aan het licht: de discrepantie tussen wat de distributeurs beweren, onder meer in de pers en hun reclamecampagnes, over de herkomst van hun producten en de herkomst die in werkelijkheid door hen wordt geregistreerd. “Zo verklaarde Delhaize in de Franstalige pers dat 90 tot 95 procent van zijn vlees van Belgische oorsprong is. Uit de analyse van universiteit van Luik blijkt echter dat slechts 65,5 procent van het rundvlees en 80,5 procent van het varkensvlees Belgisch zijn”, benadrukt November.
Lokaal consumeren
In een tijd waarin consumenten meer lokaal willen consumeren en de voorkeur geven aan de korte en lokale keten, is het volgens Test Aankoop onaanvaardbaar om beloftes te doen die niet controleerbaar of onjuist zijn. “Wij hebben de drie distributeurs verzocht hun wettelijke verplichting na te komen om de oorsprong van de verkochte producten op hun websites te vermelden, en ervoor te zorgen dat hun verklaringen in de pers en hun reclamecampagnes overeenstemmen met de controleerbare realiteit van de producten die zij te koop aanbieden”, aldus November.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
42
Brouwers zien 8 mei zitten: “Er zullen 20 miljoen pinten klaarstaan”
We mogen op 8 mei weer een frisse pint pakken op een terrasje, zo besliste het Overlegcomité gisteren. Maar zal dat ook écht kunnen, want het brouwproces van een pint neemt vier tot zes weken tijd in beslag? “Geen zorgen, tegen 8 mei zullen er 20 miljoen pinten klaarstaan”, verzekert AB Inbev de bierliefhebber in Het Nieuwsblad. -
7 tips voor een koele tuin in de zomer
-
Coronavouchers blijven ook na jaar geldig voor nieuwe pakketreis
Wie een coronavoucher kreeg na een geannuleerde pakketreis, zal die ook na een jaar kunnen gebruiken voor een nieuwe reis. Dat meldt staatssecretaris van Consumentenzaken Eva De Bleeker (Open Vld) vandaag, nadat verschillende betrokken organisaties daarover de violen stemden. Intussen werkt De Bleeker aan een fonds dat leningen geeft aan reisbureaus die niet in staat zijn de vouchers terug te betalen. -
-
Energie
Voordeel van nachttarief verdwijnt: wat is de impact op uw factuur?
-
Sparen
Zo spaar je als twintiger 132.394 euro bijeen via pensioensparen
Pensioensparen klinkt bij veel jongeren niet als muziek in de oren. Maar hoe vroeger je eraan begint, hoe groter je spaarpot later. Spaargids.be berekende hoeveel pensioensparen je kan opleveren. Eén ding kunnen we al verklappen: goed begonnen is half gewonnen! -
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
HLN Drive
Stress om je bestemming te halen? Zo rij je verder met een elektrische wagen
Stress om je bestemming te halen: wie elektrisch rijdt, zal het al wel eens beleefd hebben. Voor anderen is het beperkte rijbereik dan weer de reden om geen elektrische wagen aan te schaffen. Maar wist je dat je met een paar tips het rijbereik van je wagen flink kan vergroten? HLN Drive geeft advies.