Rush op zonnepanelen: meer dan 91.000 nieuwe installaties in Vlaanderen
Dit jaar zijn al bijna 91.500 nieuwe fotovoltaïsche (PV) installaties aangemeld bij Fluvius, goed voor een vermogen van 402 megawatt. Dat meldt de distributienetbeheerder. Het gaat om "het hoogste cijfer in jaren".
Delen per e-mail
In totaal telt Vlaanderen nu meer dan 520.000 PV-installaties. Dat komt neer op een totaal geïnstalleerd vermogen van 3.537 megawatt.
Het gaat om voorlopige cijfers met registraties tot 8 december. Definitieve cijfers zijn pas in het voorjaar van 2021 beschikbaar, omdat wie zonnepanelen plaatst, een maand de tijd heeft om ze aan te melden.
Stijging met 43 procent
Tegenover heel 2019, toen net geen 63.700 nieuwe PV-installaties werden aangemeld, gaat het al om een stijging met 43 procent. Toen kwamen er al ruim een vijfde meer zonnepaneleninstallaties bij in vergelijking met 2018 (52.000).
De rush op zonnepanelen is het gevolg van het wegvallen van de terugdraaiende teller voor eigenaars van nieuwe installaties na 31 december. Als zonnepanelen meer energie produceren dan de eigenaar verbruikt, draait de teller daarbij terug.
Tot 1.500 euro steun vanaf 2021
Vlaams minister van Energie Zuhal Demir (N-VA) benadrukt echter dat zonnepanelen ook volgend jaar "een goed renderende investering" blijven.
De Vlaamse regering voorziet in een nieuwe premie die in 2021 1.500 euro bedraagt en die over vier jaar stelselmatig uitdooft. "Die premie in combinatie met de dalende kostprijs voor PV-installaties houden de terugverdientijd interessant", zegt Demir.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Groeien Positieve bijwerkingen van de lockdown: massa’s mensen leren een nieuwe taal
In een drietalig land is het niet meer dan logisch dat kennis van de landstalen ook op professioneel vlak een troef kan zijn. Veel mensen hebben dan ook van de lockdowns gebruikgemaakt om hun talenkennis op te schroeven. Jobat.be licht toe. -
Energie Zo houdt u uw huis warm zonder een torenhoge energiefactuur te moeten betalen
In de winter kan ons energieverbruik flink stijgen. Logisch: de verwarming staat op een hogere graad, de lichten gaan sneller aan. Mijnenergie.be bekijkt op welke manier u toch kan besparen. -
Elektriciteitsverbruik in België lag 7 procent lager in 2020, records hernieuwbare energie gesneuveld
Het elektriciteitsverbruik in België lag vorig jaar 7 procent lager dan gemiddeld in de afgelopen vijf jaar. Dat blijkt uit cijfers van hoogspanningsnetbeheerder Elia. Net als in 2019 is opnieuw meer elektriciteit uitgevoerd dan ingevoerd. Er zijn vorig jaar in België ook verschillende records van hernieuwbare energie gesneuveld. -
-
Samsung laders zullen geleidelijk uit telefoondoosjes verdwijnen
-
PROMOJAGERS SUPERTIP. Aperitief Martini te koop aan dumpingprijs
Hou je van Martini? Dan moet je volgens de Facebookgroep Promojagers België dit weekend bij warenhuisketen Albert Heijn zijn. “Door een grote opruimactie krijg je bij aankoop van enkele flessen bubbels een tweede fles gratis”, aldus beheerder Gunther Devisch. “Dat geldt onder meer voor het populaire aperitief Martini Bellini.” -
Effectentaks weegt op tak23-beleggingsverzekeringen
-
Energie Kleine energieleveranciers worden populairder: zijn ze ook interessant voor uw portemonnee?
Energieleveranciers als ENGIE Electrabel, Luminus en Lampiris kent iedereen, maar in hun schaduw krijgen ook verschillende kleinere uitdagers een groeiend marktaandeel. Mijnenergie.be bekijkt wat u kan verwachten van o.a. Mega, de Vlaamse Energieleverancier, Antargaz en Bolt.
11 reacties
Sébastien Rons
Vital Verstraten
Peter Bosmans
Jan hertogs
Willy Dhaene