Aantal camera's dat ons filmt is vervijfvoudigd: u wordt op 47.137 plaatsen gefilmd
Het aantal camera's dat ons filmt, is sinds 2010 bijna vervijfvoudigd, zo blijkt uit cijfers van de Privacycommissie.
Delen per e-mail
Sinds 2010 moet iedereen die een bewakingscamera heeft een aangifte doen bij de Privacycommissie. In 2010 telde die iets meer dan 10.084 plaatsen waar één of meerdere camera's staan. Op dit moment staat de teller al op 47.137, verdeeld over drie categorieën: openbare straten en pleinen (822), afgesloten plaatsen zoals warenhuizen, sporthallen of openbaar vervoer (39.198) en op de werkvloer (7.117).
"We tellen enkel de plaatsen waar camerasystemen hangen", verduidelijkt Peter Van den Eynde van de Privacycommissie. "Het aantal camera's ligt dus vele malen hoger."
"We lijken er ons weinig zorgen over te maken dat we constant gefilmd worden", zegt professor internetrecht Patrick Van Eecke. "We voelen er ons veiliger door, maar beseffen niet welke gegevens er allemaal verzameld worden. Camera's zijn veel intelligenter geworden. Winkels experimenteren bijvoorbeeld volop met camera's om informatie te sprokkelen. Ze meten niet enkel de passage in de winkel, maar willen die gegevens ook koppelen aan informatie uit smartphones van klanten om heel gedetailleerd het winkelgedrag te kunnen onderzoeken."
"Wat we niet of te weinig beseffen, is dat die camera's veel slimmer zijn geworden. Het gaat niet enkel om onze veiligheid - er wordt veel meer data verzameld," zegt professor Internetrecht Patrick Van Eecke. Of dat zomaar kan, leest u in onze Pluszone. Proef nu vier weken gratis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo stel je grenzen voor je ouders
You can do it! -
Sparen
Tijd om uw woning energiezuinig(er) te maken? Zo vindt u de goedkoopste energielening
Hebt u plannen om uw woning energiezuiniger te maken en denkt u eraan om hiervoor een lening af te sluiten? Weet dan dat u verschillende opties hebt: een specifieke energielening, een hypothecair krediet, een wederopname op uw hypotheeklening of het gratis Vlaamse renovatiekrediet. Spaargids.be overloopt de voor- en nadelen. -
Sparen
Hoe financiert u best uw verbouwingen?
Hebt u tijdens de coronaperiode ook ineens beslist om uw huis te verbouwen? Of realiseert u zich dat er nog werk aan de winkel is om uw huis energiezuinig te krijgen? De vraag is dan hoe u die werken wil financieren: met een hypotheeklening, een renovatielening of een groene lening? Spaargids.be legt uit dat elke kredietvorm zijn voor- en nadelen heeft. -
-
Robotstofzuiger scant uw huis en verkoopt plattegrond aan Google
iRobot, fabrikant van zelfrijdende stofzuigers, wil de gegevens die het toestel opslaat tijdens zijn ritjes door uw huis, verkopen aan technologiegiganten als Amazon of Google. -
"Leeftijdscontrole op Britse pornosites gevaar voor privacy"
Burgerrechtenorganisaties maken zich zorgen over het voornemen van de Britse regering om een leeftijdscontrole in te voeren op websites met pornografische inhoud. Actievoerders vrezen dat de privacy van de Britse pornoliefhebbers zal worden geschonden. -
PREMIUM
De helft minder exposanten, maar verbouwkoorts blijft: digitale editie van Batibouw van start
-
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips.