Turkse president Erdogan haalt na stilgelegde match PSG - Basaksehir uit naar “racistisch” Frankrijk
Champions LeagueDe uitlatingen van de Roemeense vierde ref Sebastian Coltescu (43) mag dan wel de directe aanleiding geweest zijn van de stilgelegde Champions League-match tussen PSG en Basaksehir, voor de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is het de schuld van het “racistische” Frankrijk.
Delen per e-mail
“Die aanpak is onvergeeflijk. Van onze uitgesproken houding zullen wij niet afwijken. Frankrijk is een land waar racistische retoriek en acties de laatste tijd steeds grotere proporties aannemen”, aldus Erdogan tijdens een persconferentie in Ankara. Een opvallende quote van Erdogan, die de voorbije weken clashte met de Franse president Emmanuel Macron, omdat Coltescu geen banden heeft met het Franse voetbal of met PSG in het bijzonder.
De Franse regering heeft nog niet gereageerd op de uithaal van Erdogan. PSG toonde zich gisteravond wel solidair met Istanbul Basaksehir. Ook zij verlieten het veld. De Europese voetbalbond UEFA veroordeelde het incident en stelde vandaag dat het een grondig onderzoek instelt naar wat er exact gebeurd is.
Erdogan zorgt zo nog voor extra ruis op de lijn tussen Frankrijk en Turkije in aanloop naar een EU-top rond de Europees-Turkse relaties. De Turkse president zei onlangs nog dat hij hoopt dat Frankrijk “zo snel mogelijk verlost raakt van Macron” naar aanleiding van de moord op een leraar die in zijn klas een cartoon van de profeet Mohammed getoond had.
Lees ook.
Spelers staken PSG - Basaksehir na racistisch incident
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Champions League
Achtste finale CL tussen Leipzig en Liverpool kan niet in Leipzig doorgaan: Engelsen mogen Duitsland niet in
De heenwedstrijd van de achtste finales in de Champions League tussen RB Leipzig en Liverpool kan op 16 februari niet doorgaan in Leipzig. De huidige coronabeperkingen laten de organisatie van de wedstrijd niet toe. De club diende een aanvraag tot uitzondering in, maar de autoriteiten wezen die aanvraag af. Dat maakte een woordvoerster van het Ministerie van Binnenlandse Zaken donderdag bekend. RB Leipzig wilde voorlopig niet reageren. -
PREMIUMEuropa League
Terug naar Kiev, waar de memorabele tocht voor Club doorheen Europa begon: “Ze zullen verwittigd zijn”
-
PREMIUMChampions League2
PORTRET. Kylian Mbappé, de held van de banlieue
-
-
Energie
Dit zijn de grootste energieslurpers in uw huis
Een doorsnee Belgisch gezin betaalt jaarlijks meer dan 1.600 euro aan energie*. Wel 73,5 procent van onze verbruikte energie spenderen we aan de verwarming van onze woning. Enkel in Luxemburg ligt dat percentage nog hoger. Daartegenover staat dat we in verhouding weinig energie verbruiken om de woning te verkoelen en te koken. Mijnenergie.be ging na hoe u die kennis in uw voordeel omzet. -
Livios
Maak je terras helemaal klaar voor de lente met deze tips
De zachte temperaturen van de laatste dagen doen ons al dromen van de lente. Maar is je terras daar ook al klaar voor? Vaak kan dit na de winter een opknapbeurt gebruiken vooraleer je er lekker kan vertoeven. Met deze tips van bouwsite Livios geniet je in geen tijd van de eerste lentezon! -
PREMIUMClub Brugge
“Vergeet het ‘Latje-trap’-verhaal. De liefde is over - voor zover die al bestond voor backs”
-
Champions League
Enkele centimeters zorgen ervoor dat Club Brugge naast 12,2 miljoen extra grijpt
Club Brugge heeft zich na een 2-2 bij Lazio net niet kunnen plaatsen voor de achtste finale in de Champions League. Naast een sportieve domper ook een financiële. Kwalificatie had blauw-zwart 12,2 miljoen euro extra opgeleverd. Of hoeveel enkele centimeters verschil na de knal van De Ketelaere uitmaken op het kampioenenbal.
18 reacties
lars vandenberge
Martin Van Lersberghe
ali özcan
frans Vullings
Rudi De Man