Bettmann Archive
Volledig scherm
PREMIUM
© Bettmann Archive

Walt Disney, allesbehalve een sprookjesfiguur: “Een racistische vrouwenhater met nazisympathieën”

Celebrities55 jaar geleden moesten we afscheid nemen van een van de grootste filmmakers aller tijden: Walt Disney. De geestelijke vader van ‘Mickey Mouse’ - die ironisch genoeg zelf bang was van muizen -  maakte miljoenen kinderen gelukkig met zijn iconische films en pretparken. Maar achter de fanatieke tekenaar zit er ook een verborgen, duistere kant met nazisympathieën. “Hij gaf een spilfiguur uit Nazi-Duitsland een rondleiding in de Disney Studio’s.”

20 reacties

  • Cindy Hal

    1 jaar geleden
    Je hoeft niet naar Bambi te kijken hoor.
  • FRANK WILLEMS

    1 jaar geleden
    Nazi sympathieën zeker maar er waren er meer , de meeste geld magnaten stonden op de eerste rij om te financieren , langs Zwitserland en het BIS weet je wel.
  • Marianne Van den Lemmer

    1 jaar geleden
    Die 'woke'-zever mag ook eens gaan ophouden! Ik vind die Disney-films zoveel mooier dan al die bagger die nu wordt aangeboden op 'kinder'-zenders!
  • Piet van Helsing

    1 jaar geleden
    Weer het volgende in deze politiek correcte beeldenstorm die mogelijk verboden zal worden op TV: alle Mickey Mouse, Donald Duck en heel veel mooie kinderfilms.
  • Bernard Peters

    1 jaar geleden
    En wat nu? Jullie kinderen verbidden Disney filmen te bekijken!