Jessica Mulroney, ‘bestie’ van Meghan Markle, over het racisme-incident: “Ik had een zware depressie en zelfmoordgedachten”
CelebritiesNadat in juni een schandaal rond haar losbarstte, verdween Jessica Mulroney (40) - ooit de beste vriendin van Meghan Markle (39) - in de anonimiteit. Nu praat ze voor het eerst met The Post over hoe ze alles verloor: “Maar ik ben geen racist.”
Delen per e-mail
Jessica Mulroney genoot jarenlang van een luxeleventje: goede baan, leuke familie, prestigieuze vrienden zoals Meghan Markle en premier Justin Trudeau, en glamoureuze uitjes. Maar op 10 juni 2020 veranderde alles. Vlogster Sasha Exeter postte een video van 12 minuten lang op Instagram, waarin ze uitlegde dat Mulroney haar bedreigd had omdat Exeter haar volgers had opgeroepen om iets te zeggen over Black Lives Matter.
Het is niet zo dat ik me nog nooit heb uitgesproken over racisme, zeker wanneer het over Meghan gaat.
Mulroney zou geloofd hebben dat de oproep aan haar gericht was, en bombardeerde Exeter daarop met ‘aanstootgevende berichten'. Ze liet subtiel maar dreigend vallen dat ze contact had gehad met bedrijven die met de vlogster gewerkt hadden. “Dit is een poging om een zwarte vrouw monddood te maken”, haalde Exeter uit in haar video. Ondanks een publieke verontschuldiging - “Het spijt me voor de pijn die ik heb veroorzaakt” - waren de gevolgen voor Mulroney enorm. Op een paar dagen tijd verloor ze haar job bij ‘Good Morning America’ en werd haar show ‘I Do, Redo’ van de ether gehaald. Ook moest ze een stap terugzetten bij de goede doelen die ze vertegenwoordigde.
Schaamte
Voor het eerst heeft Mulroney nu op de hele situatie gereageerd. In een interview met The Post vertelt ze: “Ik voel nog steeds erg veel schaamte. Ik heb het gevoel dat mensen het slechtste over mij geloven.” Zelf zegt ze dat ze al zo’n twee weken in gesprek was met Exeter voor die besloot haar video online te gooien. “Sasha schreef mij persoonlijk aan en zei: ‘Ik schud m'n hoofd.' Ik antwoordde: ‘Waarom schud je met je hoofd?’ Ze beschuldigde me ervan dat ik negeerde wat er in de wereld aan het gebeuren was door geen dingen over Black Lives Matter te posten.” Maar Mulroney legde uit dat dat kwam omdat ze verplicht was om over de finale van ‘I Do, Redo’ te posten. “Het is niet zo dat ik me nog nooit heb uitgesproken over racisme, zeker wanneer het over Meghan gaat", voegt ze eraan toe.
Wanneer ik wakker werd en Jess niet in het bed lag, dacht ik meteen het ergste.
Dat iedereen haar zomaar liet vallen, deed pijn. “Ik had het erg moeilijk met het gegeven dat een netwerk zoals CTV en de bedrijven waar ik al jaren mee samenwerk - en de journalisten, sommigen van hen waren mijn vrienden - met ongelofelijke autoriteit spraken over wat zij geloofden dat er gebeurd was, zonder zelfs maar contact met mij op te nemen. Ik denk dat dat het meeste pijn deed.”
Depressie en zelfmoordgedachten
Haar vrienden vertellen dat Mulroney zware antidepressiva kreeg voorgeschreven. “Jessica is altijd erg open geweest over de paniekaanvallen die ze al sinds haar twaalfde heeft. Maar de paniekaanvallen veranderden in een zware depressie en zelfmoordgedachten." Daarom werd Mulroney’s moeder ingeschakeld om voor haar te zorgen. “Ze kon niet praten zonder te huilen. Ze voelde zich niet zichzelf door de medicatie en wilde met niemand praten. Ze kon amper op een sms’je reageren." Dat vertelde ook haar echtgenoot Ben aan een vriend: “Wanneer ik wakker werd en Jess niet in bed lag, dacht ik meteen het ergste."
Ondertussen gaat het beter met Mulroney. Ze bouwt haar medicijnen af en richt zich vooral op goede doelen. “Ik weet dat ik een charmant leven heb. Ik moet hiervan leren, maar ik ben geen racist. Ik wil gewoon verdergaan met mijn leven." En dat doet ze mét hartsvriendin Meghan Markle, al is hun band niet meer wat het ooit geweest is. “Dat heeft niets te maken met Exeter”, vertelt een vriendin. “Ze zijn gewoon uit elkaar gegroeid. Uiteraard maakte Meghan zich zorgen om Jess. Ze zal haar altijd graag zien." En de twee horen elkaar nog regelmatig, geeft ook Jess toe: “Ze FaceTimet me constant en vraagt hoe het met me gaat." Dat is dan ook het laatste dat ze over de hertogin wil zeggen. Bronnen bevestigen dat Mulroney een contract heeft getekend dat ze niet over Markle zal praten. Dat ze haar als ‘superkracht’ gebruikt, is dan ook niet waar, zegt ze: “CTV heeft me zo vaak gevraagd om in shows over Meghan te praten, en dat heb ik altijd geweigerd. Ik noem dat geen superkracht. Ik noem het mijn vriendin beschermen."
Denk je aan zelfmoord en heb je nood aan een gesprek, dan kan je terecht bij de Zelfmoordlijn op het nummer 1813 of via www.zelfmoord1813.be
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Celebrities
Na ‘snotincident’ tijdens concert: Marilyn Manson gaat zichzelf aangeven bij politie
Eind mei vaardigde de politie van de Amerikaanse staat New Hampshire een arrestatiebevel uit tegen Marilyn Manson (52). De zanger, wiens echte naam Brian Warner is, had tijdens een concert in 2019 een van zijn cameravrouwen mishandeld. Zijn advocaat Howard King en het politiedepartement van de staat in kwestie hebben ondertussen een akkoord bereikt. In de deal staat er onder meer dat Manson zich moet aangeven bij de politie. -
Multimedia
Deze smartphones kunnen tegen een stootje
Een ongeluk is gauw gebeurd, maar wanneer bij zo’n ongeluk telkens een dure smartphone moet sneuvelen, loopt de rekening snel op. Gelukkig bestaan er toestellen die al wat steviger zijn dan andere. Onze redactie zocht en vond vijf smartphones die tegen een stootje kunnen. -
Celebrities
Na nachtelijk avontuurtje met drie andere vrouwen: Khloé Kardashian en Tristan Thompson opnieuw uit elkaar
De relatie van Khloé Kardashian (36) en basketballer Tristan Thompson (30) is volgens enkele bronnen opnieuw op de klippen gelopen. Volgens verschillende Amerikaanse media waren het geruchten over Tristan en een andere vrouw die de relatie de das omdeden, en dat was niet voor het eerst. -
-
Celebrities
Chris Brown wordt opnieuw verdacht van geweld tegen vrouwen
Chris Brown (32) heeft zijn lesje duidelijk nog altijd niet geleerd. In het verleden beschuldigde zijn ex-vriendin Rihanna (33) hem al van losse handjes te hebben en ondertussen wordt de Amerikaanse zanger opnieuw verdacht van geweld tegen vrouwen. -
PREMIUMCelebrities
Bloedmooie vrouwen, maar ook ruzies en jarenlange pesterijen: het woelige datingleven van Kanye West
-
Celebrities
Emotionele Britney Spears vraagt leven terug in de rechtbank: “Ik mag mijn spiraaltje zelfs niet laten verwijderen”
Zangeres Britney Spears (39) heeft zich voor de rechtbank in Los Angeles voor het eerst eerlijk en openhartig uitgesproken over de bewindvoering van haar vader Jamie, die sinds haar mentale inzinking in 2008 de touwtjes in handen heeft wat betreft haar financiële en persoonlijke beslissingen. 24 minuten lang pleitte de zangeres om de bewindvoering te laten beëindigen, zodat ze eindelijk weer een ‘volledig leven’ zou kunnen hebben. “Ik heb gelogen, ik ben niét gelukkig.” -
Autovakantie gepland? Deze dingen check je best op voorhand
Vorig jaar reisden zo’n 14% meer mensen met de auto in vergelijking met 2019. Ook deze zomer blijft een autovakantie populair, als gevolg van de coronapandemie. Wat moet je weten voor je met de auto vertrekt? Welke documenten moet je zeker bij je hebben? En wat moet je doen bij een ongeval in het buitenland? Independer.be maakt een handige checklist.
0 reacties