IN BEELD. Dit was de allerlaatste aflevering van ‘The Ellen Show’: “Niemand wilde mij op tv omdat ik anders was, en kijk nu eens”
CelebritiesHet zit erop voor Ellen DeGeneres: de Amerikaanse talkshowhost gaf er na 19 jaar op tv de brui aan. Gisteren werd de allerlaatste aflevering van haar immens populaire show uitgezonden in de States. Een hele hoop bekende gasten passeerden de revue, en Ellen kon haar tranen niet bedwingen: “Vroeger mocht ik het woord ‘gay’ niet uitspreken en zelfs niet zeggen dat ik een vrouw had. Vandaag doe ik niets anders. Deze show heeft levens veranderd.”
De laatste aflevering van ‘The Ellen Show’ is ingeblikt én uitgezonden. Het zit er dus op voor Ellen DeGeneres, die al 19 jaar dagelijks op tv te zien is. Ze werd een laatste keer ontvangen door haar fans, onder luid applaus. “Negentien jaar geleden stond ik hier voor de eerste keer, en ik zei dat dit het begin was van een relatie”, aldus Ellen aan de start van de aflevering. “En dit is niet het einde van die relatie. Jullie mogen vanaf nu gewoon ook andere talkshows kijken”, grapte ze. “Twintig jaar geleden, toen we deze show probeerden te verkopen, dacht niemand dat dit zou werken. Niet omdat het programma anders was, maar omdat ik anders was. Geen enkele zender wilde de show kopen, maar hier staan we dan, twintig jaar later, om deze prachtige reis te vieren.”
“Aanvankelijk mocht ik het woord ‘gay’ niet zeggen op tv”, ging ze verder. “Thuis deed ik het natuurlijk constant... ‘Geef me het gay zout eens door’ of ‘heeft iemand de gay afstandbediening gezien?’, zulke dingen. Ik mocht al zeker niet zeggen dat ik een vrouw had, want toen was het nog illegaal voor homoseksuele mensen om te trouwen. Maar nu zeg ik constant ‘mijn vrouw’.” Ellens echtgenote, Portia de Rossi, zat voor de gelegenheid ook in het publiek.
“Vijfentwintig jaar geleden werd een show van mij afgelast omdat men geen lesbische vrouw één keer per week in primetime wilde... Wel, dan kwam ik maar élke dag op tv”, zo klonk het trots.
(Lees verder onder de foto’s)
Schandaal
Toch was het een afscheid in mineur voor Ellen. In mei 2021 raakte het nieuws bekend dat er na negentien seizoenen een einde kwam aan ‘The Ellen Show’. In een interview met The Post vertelde Ellen dat haar contract er in 2022 op zat. Als officiële reden gaf ze aan dat de show gewoon geen uitdaging meer was. Toch was de timing van haar vertrek redelijk verdacht. Vlak voor haar aankondiging werd er namelijk een rapport gepubliceerd waarin verschillende (ex-)medewerkers vertelden over hun ervaring met de reeks. Verschillende producers werden beschuldigd van racisme en van ongepast gedrag. Daarnaast vertelden de getuigen ook stuk voor stuk dat de talkshow gewoon geen aangename plek was om te werken en dat DeGeneres zelf daar voor een groot deel verantwoordelijk voor was. In het voorlaatste seizoen van haar talkshow reageerde Ellen op de beschuldigingen. “Ik neem deze verhalen heel serieus en ik wil sorry zeggen tegen de mensen die betrokken zijn in deze verhalen. Ik ben verantwoordelijk voor wat er zich hier achter de schermen heeft afgespeeld.”
(Lees verder onder de foto)
De controverse rond het programma hield vele celebs echter niet tegen om nog één keer plaats te nemen op de iconische witte bank. Als eerste kwam Jennifer Aniston over de vloer. “Ik wist altijd al wie ik wilde als eerste gast in deze aflevering”, aldus Ellen. “Want zij was ook de eerste gast in de allereerste aflevering. Een warm welkom graag, voor mijn goede vriendin Jennifer Aniston!” Jennifer kon het maar moeilijk droog houden, gezien zij al jaren regelmatig langskwam in de show. Naast Jennifer maakten onder andere ook zangeressen Billie Eilish en Pink hun opwachting.
(Lees verder onder de beelden)
Aan het eind van de aflevering bedankte Ellen haar volledige ploeg nog eens uitvoerig. “Ik had dit niet zonder jullie kunnen doen”, klonk het. “Jullie zijn als familie voor mij.” Ze richtte zich ook tot haar kijkers. “Aan iedereen die al die jaren gekeken heeft: bedankt voor dit platform. Ik hoop dat ik jullie blij heb gemaakt met mijn werk van de afgelopen negentien jaar. Ik hoop dat ik een beetje pijn heb kunnen wegnemen uit een slechte dag, dat ik jullie dagen iets beter heb mogen maken.” Tot slot vroeg ze haar publiek, naar goede gewoonte, om lief te zijn voor elkaar. “Ik hoop dat ik jullie heb geïnspireerd om jezelf te zijn. En als iemand je vertelt wie ze zijn, steun hen dan, ook al begrijp je hen niet. Ik wil jullie aanmoedigen om je hart open te zetten.”
Ellen DeGeneres stopt dan wel met haar talkshow, maar dat wil niet zeggen dat haar televisiecarrière voorbij is. De talkshowhost zal nog regelmatig op het kleine scherm te zien zijn. Daarnaast blijft ze ook aan de slag als producer. Momenteel is haar naam gelinkt aan verschillende projecten zoals ‘Ellen’s Game of Games’, ‘The Masked Dancer’, ‘Ellen’s Next Great Designer’ en ‘Endangered’.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ninashop
De beste koopjes: 9 handtassen onder 100 euro
Echte koopjesjagers weten dat je na de officiële soldenperiode de beste deals doet. Geen tijd om het wereldwijde web af te speuren? Geen nood, Ninashop.be deed het werk voor jou. Deze 9 handtassen scoor je nu met 70% korting! -
Jobat
Laag diploma, hoog loon: deze jobs maken dat mogelijk
Nee, je hoeft niet per se een diploma hoger onderwijs te hebben om goed je brood te verdienen. Voor bepaalde functies die geen bachelor- of universiteitsdiploma vereisen, krijg je toch meer dan behoorlijk betaald. Een diploma is dan minder belangrijk dan zeldzaam talent, ervaring of een zekere mate van onverschrokkenheid. Jobat.be belicht de opportuniteiten. -
PREMIUMCelebrities
‘Roofdier’ Ghislaine Maxwell gaat de cel in, maar komt ze er ooit nog uit?
-
-
Celebrities
Vanessa Hudgens bezoekt school uit ‘High School Musical’: “Eens een Wildcat, altijd een Wildcat”
Vanessa Hudgens (33) is in een nostalgische bui. De actrice keert terug naar het legendarische decor van de populaire Disneyfilm ‘High School Musical’. Veertien jaar nadat ze in de huid van Gabriella Montez kroop, staat ze weer voor de ingang van East High School. -
Muziek
Romantisch: Chris Martin zingt 'Sky Full of Stars', speciaal voor verloofd koppel
Het Britse koppel Hannah en Jeremy waren hun trouw aan het regelen in de pub in Hinton, in de buurt van Bath. Tot plots Chris Martin, de frontzanger van Coldplay, binnenwandelde. Toen ze vertelde dat ze hun openingsdans gingen dansen op ‘A Sky Full of Stars’, besloot Martin om het nummer voor hen te zingen. -
Celebrities
Kendall Jenner gespot met haar ex Devin Booker: “Ze kon haar ogen niet van hem afhouden”
Het sprookje van Kendall Jenner (26) en Devin Booker (25) is voorbij. Dat meldde E! News vorige week. Hoewel de twee een punt achter hun relatie zetten, werden de realityster en de NBA-speler dit weekend samen gespot in Malibu. “Kendall kon haar ogen niet van Devin afhouden en lachte constant naar hem.” -
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerDavid Vermeulen