COLUMN. Geert Hoste: “Je kan in België beter de verkiezingen winnen dan de lotto”
BVIedere week geeft Geert Hoste (62) in ‘Dag Allemaal’ zijn eigen unieke en ironische kijk op de wereld.
Een pensioen van een miljoen. Dat lijkt me een goede naam voor een Belgische komedie over de pensioenen. Of als tegenhanger voor ‘F.C. De Kampioenen’: een documentairereeks ‘Vzw De Pensioenen’. Herhalingen zijn niet eens nodig, iedere week is er een gloednieuw drama. Rechtstreeks vanuit de Kamer of de Senaat. Live uit het Vlaams of Waals parlement. Of vanuit de VRT. Want een mens zou haast vergeten dat daar nog iemand werkt. Iedere maand krijgt er wel een klepper te horen dat hij of zij onmiddellijk moet stoppen wegens te oud.
Deze keer ontving weergod Frank Deboosere de gouden rollator. Als een donderslag bij heldere hemel mocht hij ophoepelen. Salut en de kost en de wind van achter. Hij dacht dat hij pas over vijf maanden met pensioen moest. Frank Deboosere gaat de geschiedenis in als de weerman die zelfs zijn eigen pensioen niet juist kon voorspellen. De geliefde Frank had de bijzondere gave om een fout weerbericht zo te relativeren dat de kijker zich schuldig ging voelen. Nu ook zo met zijn -afscheid. De kans is groot dat we hem meer zullen -missen dan de zon en naar hem gaan verlangen als een regenbui in volle zomer.
Er klinkt een roep om de pensioenen te herzien. En vooral die van de politici. Ik heb het eerder al verteld: je kan in België beter de verkiezingen winnen dan de lotto. Want politici keren zichzelf vlotjes een Win For Life uit. Boven op het pensioen, waar ze recht op hebben tot honderd jaar na hun overlijden, is er ook een auto, chauffeur, gratis postzegels en hier en daar een zakcentje. Voor alle duidelijkheid: ik zal de laatste zijn die vindt dat politici het niet verdienen. Harde werkers zijn het. Stuk voor stuk. Maar daar gaat het niet om. Nu willen ze zelf hun eigen hoge pensioenen herzien. Mijn advies is: niet doen! Zelfs Frank Deboosere kan voorspellen dat dat verkeerd afloopt. Uiteindelijk zal dat eindigen met een lager pensioen voor de bevolking en zullen de politici besluiten dat er niets mis is met hun pensioen. En dat ze recht hebben op een bonus.
En dat dit ook telt voor vakbondsleiders én de koning. Want laten we wel wezen. In heel de discussie over de pensioenen is het hoge woord nog niet gevallen. Zeg maar het hoogste woord: het royale pensioen, dat van de koning. Wat Frank de eerste niet mag, mocht koning Albert wel: blijven doorwerken na zijn -vijfenzestigste. En van het pensioentje van onze koning kunnen de voorzitters en griffiers van het parlement maar dromen. De brave borst ontvangt na een loopbaan van twintig jaar 1.035.000 euro, plus kost en inwoon. ‘Een pensioen van een miljoen’, heerlijk!
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMBV
EXCLUSIEF. Piet Huysentruyt (60) wordt voor het eerst opa: "Ik zorg voor de spaarcentjes"
-
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas
Bella Hadid is een van de grootste trendsetters van ’t moment. Wat zij draagt, wordt gekopieerd. En ja, het topmodel houdt ook van het betere handtassenwerk. Haar ultieme favoriet? De nonchalante slouchy tas. Hét perfecte accessoire om een chique outfit draagbaar te maken of een casual look extra punch te geven. Imiteer haar look met deze vijftien betaalbare tassen. -
BV
Hugo is het gezicht van campagne voor alzheimeronderzoek: “Ik ben een paar keer gecrasht”
“Toen Nicole steeds meer last kreeg van alzheimer, begon ze de teksten van onze liedjes te vergeten. Dat was hartverscheurend.” Daarom werkt Hugo Sigal (75) graag mee aan een nieuwe campagne voor alzheimeronderzoek. Al bleek de tv-spot wel een emotionele beproeving, legt hij uit in Dag Allemaal. -
-
PREMIUMBV
Vierde hartoperatie voelde bijna als opluchting voor Xandee: “Tien aanvallen per dag, maar ze dachten dat het tussen mijn oren zat”
-
BV
BV 24/7. Vincent Banić en Bab Buelens vieren de liefde en Davy Parmentier geniet van een tripje naar Parijs
The show must go on, want de Showbizzwereld staat nooit stil. Wat jouw favoriete BV’s de laatste 24 uur hebben uitgespookt, ontdek je hier in onze nieuwsstream. -
FILM
STREAMINGTIP. ‘Love to Love You, Donna Summer’: intiem portret van discokoningin
Een nieuwe maand, alweer een sterke docu op Streamz. Dit keer pakt de streamingdienst uit met ‘Love to Love You, Donna Summer’, waarin dieper wordt ingezoomd op het leven van het wereldberoemde disco-icoon. -
BV
BV 24/7. Astrid Coppens gaat Pamela Anderson achterna en Sarah Puttemans en Nora Gharib wonen samen event bij