RB Leipzig
RBL
![]() |
0
|
EINDE
|
2
|
Borussia Dortmund
BVB
![]() |
||||||
|
|
Dortmund weer vicekampioen na twee goals van Haaland tegen flauw Leipzig: “Maar ik kan niet tevreden zijn”
BundesligaBorussia Dortmund is voor het tweede jaar op rij vicekampioen van Duitsland. Axel Witsel en Thorgan Hazard klopten grote concurrent en het vandaag tegenvallende Leipzig. Erling Haaland brak op het halfuur de ban, in de slotseconden pikte de jonge Noor nog een tweede goaltje mee. 0-2.
Delen per e-mail
Al stond Haalands vizier niet meteen op scherp. Hij had drie open kansen nodig om Dortmund de voorsprong te schenken. Op een pass van Thorgan Hazard schoot de jonge Noor eerst op Gulacsi, twee minuten later won de Leipzig-doelman alweer het pleit. Maar driemaal is scheepsrecht. Na een geweldig uitgespeelde aanval. Hümmels verdedigde hoogstaand uit, via Brandt en Hazard tikte debutant Reyna tot bij Haaland. Die schoof overhoeks binnen. 0-1 op het halfuur, en dat was verdiend.
Na een snedig begin van Leipzig was Dortmund immers dan al even baas met ook een sterke Hazard. Zijn looplijnen brachten de verdediging van de thuisploeg meermaals in verlegenheid. De Rode Duivel trapte vanop de rand van de zestien naast en testte wat later de vuisten van Gulacsi. Axel Witsel zorgde voor de controle op het middenveld, al kwam ie wel met de schrik vrij toen Schick met een tackle langs achter zijn kuit teisterde. Gelukkig zonder erg. Werner tekende in zijn voorlaatste wedstrijd voor Leipzig overigens voor de enige kans van de thuisploeg voor rust, maar Bürki liet zich niet verschansen in zijn korte hoek. 0-1 halfweg.
Meteen na de pauze twee gouden kansen op de dubbele Dortmundse voorsprong. Haaland legde breed tot bij Reyna, maar de 17-jarige Amerikaan schoof alsnog naast. Haaland dan maar zelf? Ook niet. Zijn verwoestende trap spatte via het beenwerk van Gulacsi uit elkaar op de dwarsligger. Nadien zakte de wedstrijd als een pudding in elkaar. Dortmund gaf de bal aan Leipzig, maar de strijdkrachten van Nagelsmann deden er haast niets mee. Angeliño kraakte zijn schot, Schick kopte ongevaarlijk over. Genoeg genade getoond, dacht Haaland. De sluipschutter rondde een prima assist van Brandt in de slotminuten af. 0-2.
Haaland: “Ik kan niet tevreden zijn”
Toch kon er achteraf amper een lachje af bij Haaland. “Ik had er wel vijf kunnen maken”, zei de man die in zijn eerste veertien Bundesliga-competitiewedstrijden liefst dertien keer scoorde. “Maar ik was moe van al dat rennen. We worden nu tweede, maar dat stemt me niet tevreden. Ik ben naar Dortmund gekomen om kampioen te worden. Tegen Leipzig speelden we heel goed. Maar zo goed hebben we niet ieder duel gespeeld.”
Dortmund is voor het tweede jaar op rij dus the best of the rest, na het ongenaakbare Bayern München. Het rechtstreekse Champions League-ticket hadden ‘die Borussen’ al beet.
De wedstrijd van Hazard
De wedstrijd van Witsel
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bundesliga
Bayern München en RB Leipzig spelen 3-3 gelijk in spektakelstuk
Bayern München en RB Leipzig hebben in een spectaculaire topper van de tiende speeldag in de Bundesliga 3-3 gelijkgespeeld. De landskampioen uit München houdt daardoor een voorsprong van twee punten op de club uit Leipzig. -
Bundesliga
Duitsland maakt zich op voor Der Klassiker: "Een erezaak voor Bayern, dat met niemand vergeleken wil worden”
-
PREMIUMAnderlecht2
Kan Vlap nog als topper herrijzen bij Anderlecht? Zetterberg en De Mos: “In de Bundesliga moet hij nu eens een kérel worden”
-
-
Multimedia
Begint je laptop vaak te blazen? Dit kan je eraan doen
Een laptop die gloeiend heet wordt of middenin een call begint te blazen is geen pretje. Onze techredacteur legt uit wat je daartegen kan doen en tipt enkele laptopkoelers. -
Buitenlands voetbal
Kolasinac keert op huurbasis terug naar Schalke 04
De Bosnische verdediger Sead Kolasinac (27) wordt door Arsenal tot het einde van het seizoen uitgeleend aan Schalke 04. Dat hebben beide clubs bekendgemaakt. -
Bundesliga
Dortmund-coach Terzic rekent in januari nog niet op Thorgan Hazard: “Maar hij zit volledig op schema”
Borussia Dortmund kan de komende weken nog geen beroep doen op Thorgan Hazard. De Rode Duivel herstelt nog van een spierblessure die hij op 22 december opliep tijdens de bekerwedstrijd bij tweedeklasser Eintracht Braunschweig (0-2 zege). -
Hoe een smartwatch je kan helpen om fit te blijven
Wil jij ook wat meer sporten? Of je nu jong of minder jong bent, sportief of (nog) niet: een smartwatch is sowieso een handig hulpmiddel om bij te houden hoeveel kilometer je dagelijks aflegt en hoeveel calorieën je verbrandt. We geven een overzicht van de belangrijkste gezondheidsvoordelen.
2 reacties
Kristof Gijsels
Tim De Duwer