Kylian Mbappé reageert voor het eerst zelf op geruchten rond vertrek bij PSG: “Stomverbaasd toen we het lazen”
Buitenlands voetbalKylian Mbappé (23) heeft voor het eerst zelf gereageerd op de geruchten dat hij in januari Paris Saint-Germain wil verlaten. “Ik begrijp het niet. Ik heb hier niets mee te maken.” Franse en Spaanse media beweerden die informatie uit zijn entourage te hebben. Dat omdat de club zich niet aan beloftes zou houden die gedaan zijn bij de contractverlenging van Mbappé afgelopen zomer.
Dit zei PSG-coach Galtier vorige week over de geruchten:
“Ik heb nooit gevraagd om een vertrek in januari”, vertelde Mbappé na de 1-0-zege van PSG tegen Marseille. “Die informatie lekte uit op de dag van de Champions Leaguematch tegen Benfica (dinsdag, red.). Ik begrijp het niet. Ik ben daar niet bij betrokken. Niet rechtstreeks en niet onrechtstreeks. Ik was eigenlijk in schok. Op het moment ze uitpakten met het nieuws, was ik een dutje aan het doen. Mijn entourage was op de match van mijn broertje. We waren allemaal stomverbaasd toen we het nieuws lazen. Uiteindelijk moest ik er mij wel bij neerleggen. Ik kon niet anders, ik had een match voor de boeg. Maar alle geruchten zijn vals. Ik ben zeer gelukkig in Parijs.”
Mbappé zette in mei na lang twijfelen zijn handtekening onder een duizelingwekkend nieuw contract bij PSG. Nadat Real Madrid zich zegezeker voelde, overtuigde de France club hem met een contract van ruim 50 miljoen euro per jaar en een eenmalige bonus van 100 miljoen. Bij die contractverlenging zou de Franse club allerlei beloftes hebben gedaan die de club vooralsnog niet is nagekomen. Dat zou iemand van Mbappés entourage aan onder andere ‘L‘Équipe’, ‘Le Parisien’, ‘RMC’ en ‘Marca’ hebben verteld. Welke beloftes precies, werden daar niet aan toegevoegd. Het gerucht werd gelanceerd dat Mbappé zó ontevreden zou zijn dat hij in januari de deur al achter zich dicht wil trekken in Parijs. “Ik heb me vergist”, zou hij zijn entourage hebben ingefluisterd.
“Kylian heeft nooit gesproken over een vertrek in januari. Niet tegen mij en niet tegen Nasser Al-Khelaïfi”, zei sportief directeur Luis Campos op de geruchten. “Of hij nog blij is in Parijs? Dat moet je aan hem vragen. Hij gedraagt zich als een topprof.”
Het is geen geheim dat Mbappé graag ooit voor Real Madrid wil spelen. Marca weet echter dat een overstap naar de Koninklijke onbespreekbaar is voor PSG. De Spaanse club probeerde Mbappé vorig jaar immers al te verleiden om naar het Estadio Santiago Bernabéu te komen, tot ergernis van de Parijzenaren. Ook de rol van Real Madrid in het Super League-project stootte Paris Saint-Germain tegen het been.
Liverpool zou de enige optie zijn in januari, maar daar groeit het geld niet aan de bomen. The Reds strikten afgelopen zomer echter Darwin Núñez voor 75 miljoen euro.
Het kamp-Mbappé heeft in het verleden wel vaker zaken gelekt om druk te zetten. In Frankrijk meet de superster zich stilaan het imago van een verwend jongetje aan. Een die dreigt te vertrekken telkens er hem iets niet aanstaat.
Henry: “Ik speelde bij Barça ook niet graag op de flank, maar ik deed het wel”
Ook Thierry Henry, T2 van de Rode Duivels, sprak zich uit over de geruchten rond Mbappé. “Niemand doet graag dingen waar hij niet goed in is”, zegt de voormalige spits van onder meer Arsenal en FC Barcelona bij CBS. “Maar de club is nog altijd groter dan het individu. Ik speelde bij Barcelona ook niet graag op de flank. Ik haatte het, maar ik deed het wel.”
In mei zei Mbappé dit nog over zijn keuze om bij PSG te blijven:
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Premier League47
Na zware aanvaring zet Brighton-coach deur weer op een kier voor Leandro Trossard: “Ik denk niet dat ik een fout heb gemaakt”
Na de vlammende woordenwisseling nu de verzoenende taal. Als we Brighton-trainer Roberto De Zerbi op zijn woord mogen geloven, dan staat Leandro Trossard (29) nog niet helemaal buitenspel bij zijn Engelse club. De Rode Duivel stuurt aan op een transfer. En botste nadien zwaar met zijn coach. “Sorry voor deze situatie”, zegt De Zerbi. Ook zonder zijn sterspeler blijft Brighton winnen. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
PREMIUMCopa del Rey4
KIJK. Van 2-0 naar 2-3: Real Madrid zet na rust scheve situatie helemaal recht in bekerduel tegen Villarreal
Real Madrid staat na een straffe ommekeer in de kwartfinales van de Copa del Rey. De Koninklijke kwam terug van een 2-0-achterstand en maakte al z’n goals in de tweede helft. -
-
8
KIJK. Cristiano Ronaldo scoort twee keer bij Saoedisch debuut, maar ziet doelpuntenmaker Messi en PSG spektakelstuk winnen
-
Independer
Een nieuwe auto leasen of kopen? Dit is het verschil
Een wagen kopen en goed onderhouden kost behoorlijk wat geld en tijd. Daarom loont het ook als particulier de moeite zowel een offerte te vragen voor een autolening als voor een leasingformule. Maar waarin zit het verschil? Independer.be legt uit. -
voetbal
Coach van Cristiano Ronaldo, die deze week 38 wordt, is zeker: “Hij zal terugkeren naar Europa”
Cristiano Ronaldo zal zijn carrière niet afsluiten bij Al-Nassr. Dat is althans wat Rudi Garcia, zijn coach in Saoedi-Arabië, verwacht. “Cristiano zal terugkeren naar Europa.” -
Livios
Hobbykamer of extra opslagruimte maken van je zolder? Op deze vijf punten moet je letten
Kan je wel wat meer ruimte gebruiken in huis? Vooraleer je denkt aan het toevoegen van een extra volume, kijk je best eerst eens naar je zolder. De ruimte onder het dak wordt vaak onderbenut, terwijl ze interessante mogelijkheden kan bieden. Maar vooraleer je je zolder omvormt tot een woonruimte, moet je jezelf eerst enkele belangrijke vragen stellen. Bouwsite Livios lijst ze voor je op.
24 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerEric De Baeremaeker
franky van damme
Gino Denil
wim helsen
Johan Despeghel