

- 41' César Azpilicueta
- 105'+1' Marcos Alonso
- Macaulay Gillesphey 8'
Chelsea en Lukaku komen met schrik vrij tegen derdeklasser Plymouth, De Bruyne vlot door in FA Cup
FA CupEven geen magie in de vierde ronde van de FA Cup. Op Stamford Bridge kreeg derdeklasser Plymouth Argyle in minuut 117 een penalty om een strafschoppenserie te versieren, non league-ploeg Kidderminster Harriers stond in minuut 90 op voorsprong tegen West Ham. Maar Plymouth miste de elfmeter en de zesdeklasser slikte een goal in de blessuretijd van zowel de reguliere speeltijd als de tweede verlenging (1-2). Lukaku beleefde opnieuw een frustrerende namiddag en kwam niet tot scoren.
Wat voor Chelsea ‘another day at the office’ moest worden, is geëindigd op 120 minuten zwoegen en zweten. Zo ook voor Romelu Lukaku, die na zijn straf voor dat controversiële interview al voor de zevende keer op rij in de basis stond. Maar scoren zat er voor ‘Big Rom’ weer niet in. Altijd zat er weer een Plymouth-verdediger tussen, stuitte hij op een geweldige doelman Cooper of kon hij net niet bij de bal. Wel geregeld nuttig als aanspeelpunt, waardoor Chelsea zeker tijdens de 90 minuten veel kansen creëerde. Maar alleen de verdedigers werkten binnen. Azpilicueta, voor de pauze, en zijn Spaanse landgenoot Alonso na de pauze. Die eerste op voorzet van Mount, de tweede op assist van de ingevallen Havertz. Dat pleit in het voordeel van Lukaku: zijn potentiële vervangers Havertz en vooral Werner, voor wie ook slechts een invalbeurt weggelegd was, verkeren alles behalve in bloedvorm.
Plymouth mocht zo lang dromen, nadat het via een kopbal van Gillesphey al na 8 minuten op 0-1 stond. Geweldige vrije trap van Houghton waarop ook Lukaku in de lucht niet kon verdedigen. En diep in de tweede verlenging schoot de derdeklasser zichzelf ook in de eigen voet. Hardie dwong een penalty af na balverlies van Malanga Sarr, maar trapte die te zwak in en zag Kepa redden. De Spanjaard de held van Stamford Bridge - het is eens wat anders. Het blijft wachten tot Lukaku, die wel scoorde in de 5-1-zege tegen Chesterfield in ronde drie - nog eens in die rol kruipt. 8 goals en 2 assists in 25 optredens, de rentree van Romelu over het Kanaal had zeker in het eigen hoofd ongetwijfeld een explosievere start gekend. Op sportief vlak dan toch.
De Bruyne dirigeert City langs Fulham in FA Cup
Manchester City stoot vlot door na een 4-1 zege tegen tweedeklasser Fulham. City schrok na de vroege 0-1, maar had die achterstand nog voor het kwartier al omgebogen in een 2-1 voorsprong, onder meer dankzij een assist van Kevin De Bruyne. Na de rust deed De Bruyne er nog een assist bij. De Rode Duivel mocht halverwege de tweede helft gaan rusten bij 4-1. Daar bleef het ook bij.
Wolverhampton en Leander Dendoncker hadden minder geluk. Norwich kwam met 0-1 triomferen op Molineux, waardoor hun bekeravontuur er al opzit. Christian Benteke mocht dan weer de laatste tien minuten van het gewonnen bekerduel tegen Hartlepool komen meepikken bij Crystal Palace. De 2-0 eindstand stond toen al op het bord.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Regenwaterput verplicht bij nieuwbouw en grote renovatie: dit moet je weten over de werking en prijs
Zeker na enkele droge weken, snakt onze tuin naar water. Om je waterfactuur onder controle te houden, maak je best gebruik van gratis regenwater. Bouwsite Livios legt uit hoe je het opvangt met een regenwaterput en waar je rekening mee moet houden. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Buitenlands voetbal
PORTRET. Darwin Núñez, van armoede in Uruguay naar miljoenenaankoop van Liverpool: “Ging soms met honger slapen, maar mama at dan helemaal niets”
75 miljoen euro. Liverpool tast diep in de buidel voor Benfica-spits Darwin Núñez (22). Een familieman. Een man van z’n woord die met de voetjes op de grond blijft staan. Maar vooral een doelpuntenmaker zoals ze die alleen in Uruguay produceren. -
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
La Liga2
Geen Real-speler won meer prijzen: met tranen in de ogen neemt Marcelo afscheid van ‘de Koninklijke’
In zijn gouden jaren was hij zonder meer de beste linksachter ter wereld. Maar nu is Marcelo (34) na vijftien jaar definitief Real Madrid-speler af. Nadat het Bernabéu eind mei in de draw tegen Betis op emotionele wijze afscheid nam van een van zijn clublegendes, volgde er vandaag een officiële plechtigheid. Voor een keer geen kamerbrede glimlach onder de krullenbol, maar tranen in de ogen. -
Buitenlands voetbal
Luis Campos wordt voetbaladviseur bij PSG, dat volgens Franse media Zidane als T1 wil
Paris Saint-Germain heeft de komst van Luis Campos (57) als voetbaladviseur aangekondigd. De Portugees zal verantwoordelijk zijn voor “de organisatie, aanwerving en prestaties” van de eerste ploeg. Volgens de Franse media Europe 1 en RMC Sport staat PSG dicht bij een akkoord met Zinédine Zidane, die Mauricio Pochettino zou opvolgen als coach. -
Voetbal1
“De familie is compleet”: mama Gitte toont trots blik achter de schermen bij trouw van Gaetan Courtois, de jonge broer van Thibaut
‘t Zijn drukke tijden voor de familie Courtois. Vorig weekend won Thibaut zijn eerste Champions League - hij was de grote uitblinker van de finale - én zijn jonge broer Gaetan stapte in het huwelijksbootje. Van die trouw deelde mama Gitte trots enkele beelden via haar sociale media.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMieke Ponet
alfons moons
Germain De Block
koenraad decapmaker