Bewogen avondje voor Dortmund: uit de beker na owngoal Witsel, CEO reageert giftig op transferperikelen rond Haaland
Buitenlands voetbalEen baalavond voor Axel Witsel. Met een ongelukkige interventie lag hij aan de basis van de uitschakeling van titelverdediger Borussia Dortmund in de DFB Pokal. De vreugde bij tweedeklasser St. Pauli was des te groter. Dortmund én Bayern die de kwartfinales niet bereiken, dat is al van het seizoen 2006/07 geleden. Vóór de match sprak Dortmund-CEO Hans-Joachim Watzke geïrriteerd over de transferperikelen rond Erling Haaland.
Al na vier minuten werd de droom van St. Pauli levendig. Etienne Amenyido - Man of the Match - scoorde al na vier minuten. Vlak voor rust volgde de ongelukkige owngoal van Axel Witsel. De Rode Duivel wilde een voorzet keren, maar devieerde voorbij een reeds anticiperende doelman Kobel. 2-0 halfweg en werk op de plank.
St. Pauli stelde na rust alles in het werk om de voorsprong vast te houden. Compact en goed verdedigend, de bal aan Dortmund - met ook Thomas Meunier en Thorgan Hazard in de basis - latend. Maar de titelverdediger speelde zonder ideeën. Het leek worden geholpen toen Erling Haaland een penalty kon verzilveren, maar ook nadien was het gewoon te weinig. De gastheren overleefden en bouwden - uiteraard - een groot feest.
“We speelden helemaal geen Cupmatch”, spaarde Dortmund-coach Marco Rose de kritiek niet. “Die eerste vijf à tien minuten... Zo breng je jezelf in de problemen. Er zijn geen excuses voor onze prestatie. We voeren onze taken niet uit bij die eerste goal. En dan is er nog die owngoal... Het is zeer dom dat we niet doorstoten.”
Het is overigens van het seizoen 2006/07 geleden dat zowel Bayern München als Dortmund de kwartfinales van de DFB Pokal niet bereikt. Bayern werd eind oktober met 5-0 vernederd door Borussia Mönchengladbach.
De kans voor een ándere club om een trofee te pakken. Het is eens wat anders...
Transferperikelen rond Haaland
Veelzeggend: Dortmund-CEO Hans-Joachim Watzke verliet nog voor het laatste fluitsignaal de tribunes. Vóór de wedstrijd vertelde hij bij ARD over de transferperikelen rond Haaland. De Noor, gevolgd door FC Barcelona, City en Real, vertelde enkele dagen geleden dat hij te veel druk voelt van z’n huidige werkgever om snel een beslissing te nemen waar hij volgend seizoen wil spelen. Watzke nam in het interview met ex-international Bastian Schweinsteiger geen blad voor de mond. “Het is helemaal niet waar dat we hem februari als deadline oplegden. Dat is complete bullsh*t. De komende weken zal er niets veranderen”. Watzke benadrukt dat er geen meningsverschillen zijn tussen speler en bestuur, ook niet na Haalands uitlatingen van enkele dagen geleden.
Schweinsteiger stelde de vraag waarom Dortmund haar eigen topspelers maar niet kan behouden om zo de kloof met Bayern te dichten. Onder anderen Lewandowski en Aubameyang vertrokken eerder. “Misschien moet Schweini ons wat geld toestoppen dan? Hij verdiende toch zo goed zijn boterham bij Bayern. Kijk: Dortmund moet nu eenmaal zuinig werken. Wij kunnen ons de lonen die Real Madrid of Bayern betaalt, niet veroorloven. Mochten we dit aan Erling geven, komt de hele piramide scheef te zitten. Dat weet jij toch ook?”
Beide heren sluiten het gesprek echter met de glimlach af. “Ach, anders wordt het wel snel heel saai, toch?”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMPremier League9
Niet af te stoppen in zijn rush: een blik op de straffe eindsprint van Kevin De Bruyne in Engelse titelstrijd
-
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
PREMIUMPremier League1
Een Tottenham-fan, een voormalig rockjournaliste en zelfs een ex-worstelaar: dit zijn de sterke mannen en vrouwen achter de overname van Chelsea
-
-
Buitenlands voetbal
Mario Balotelli scoort vijf doelpunten, waaronder héérlijke goal die de wereld rondgaat
Mario Balotelli heeft zijn uitstekende seizoen in de Turkse Süper Lig in stijl afgesloten. De 31-jarige Italiaan, inmiddels uitkomend voor Adana Demirspor, scoorde liefst vijf keer in de 7-0-zege tegen Göztepe. Vooral zijn laatste treffer was subliem. -
Spaargids.be
1.200 euro extra pensioen per maand: hoe krijg je dat bij elkaar?
1.200 euro. Die extra som acht de Belg nodig naast het wettelijk pensioen, wil hij of zij goed voorbereid de pensioenjaren aanvatten. Pas dan is comfortabel blijven leven mogelijk en komt de huidige levensstandaard niet in gevaar. Maar hoe spaar je dat vermogen bijeen? Pensioensparen en beleggen vormen het antwoord. Spaargids.be zet uiteen hoe je dat slim aanpakt. -
Buitenlands voetbal
Hartverscheurend: zoontje Jody Lukoki aanwezig bij eerbetoon FC Twente voor overleden vader
Voormalige clubs van Jody Lukoki stonden vanavond voor aanvang van de 33ste speelronde in de eredivisie stil bij het overlijden van de voetballer. Lukoki overleed deze week op 29-jarige leeftijd. Zijn zoontje Jmillion (7) was aanwezig bij FC Twente - FC Groningen. -
Time-Out
“De geruchten kloppen niet”: Alphonso Davies (Bayern) niet langer powerkoppel met Jordyn Huitema (PSG), maar dat heeft niets met overspel te maken
Ze hadden elkaar leren kennen in Canada voor ze furore maakten in het buitenland. Zij bij PSG, olympisch kampioene in Tokyo ook. Hij bij Bayern München. Op hun zestiende al gescoord voor de A-ploeg van hun land, zowel zij als hij als jongste ooit. Ze hadden hun eigen YouTube-kanaal. Maar nu is er, na een relatie van vijf jaar, een einde gekomen aan een van de meest geliefde powerkoppels in het internationale voetbal: Alphonso Davies en Jordyn Huitema, beiden 21.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerPolutnik Ronald