WHO wil meer coronacijfers van China na melding van minstens 60.000 doden op een maand tijd
UpdateDe Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft er bij de Nationale Gezondheidscommissie van China op aangedrongen meer details te delen over de huidige coronasituatie in het land. Directeur-generaal van de WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus deed de oproep op zaterdag tijdens een gesprek met het hoofd van de commissie, Ma Xiaowei.
De VN-organisatie gaf wel aan dat China goede eerste stappen had gezet met de cijfers die het land zaterdag bekendmaakte. Peking meldde dat tussen 8 december 2022 en 12 januari 2023 bijna 60.000 mensen in ziekenhuizen zijn overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
Dat cijfer ligt een stuk hoger dan de getallen die China eerder communiceerde. De WHO beschuldigde China er eerder deze week van expres met veel te lage cijfers naar buiten te komen.
Sindsdien ontving de WHO gedetailleerde cijfers over onder meer ziekenhuisopnames in China, de vereiste behandeling van de patiënten en kortdurende zorg. De organisatie maakt daaruit op dat de recente coronagolf in China hetzelfde patroon volgt als oplevingen van het virus in andere landen.
Ook zegt de WHO dat de nieuwe Chinese cijfers erop wijzen dat het aantal coronagevallen, de ziekenhuisopnames en het aantal patiënten dat op de intensive care behandeld moet worden afnemen.
Criteria aangepast
Peking heeft de criteria om een overlijden aan corona toe te schrijven aangepast, waardoor dit minder snel gebeurt. Dit kwam het land op kritiek te staan van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De autoriteiten maakten de afgelopen maand steeds melding van vijf doden of minder per dag.
Negentig procent van de overledenen was volgens de Chinese autoriteiten boven de 65 jaar. Miljoenen mensen van boven de 60 in China zijn ongevaccineerd.
900 miljoen besmettingen
De piek in de ziekenhuisopnames is volgens de Nationale Gezondheidscommissie achter de rug. Ook het aantal patiënten dat positief test op het virus zou gestaag teruglopen. Het aantal ernstige gevallen zou eveneens over het hoogtepunt zijn, maar zou zich nog wel op een hoog niveau bevinden.
Of deze hoopvolle vooruitzichten volledig kloppen is echter moeilijk te controleren. De Universiteit van Hongkong berekende namelijk dat er ongeveer 900 miljoen Chinezen besmet zijn met het virus. In het rapport van de universiteit van Hongkong wordt geschat dat 64% van de Chinese bevolking Covid heeft. De provincie Gansu, waar 91% van de mensen besmet zou zijn, staat bovenaan, gevolgd door Yunnan (84%) en Qinghai (80%).
Internationale gezondheidsdeskundigen hebben voorspeld dat China dit jaar minstens een miljoen Covid-gerelateerde sterfgevallen zal hebben.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat als China Taiwan aanvalt vanuit de ruimte? Japan en VS versterken militaire samenwerking
De Verenigde Staten en Japan versterken hun militaire samenwerking om zo een vuist te maken tegen China, dat hebben ze woensdag aangekondigd. Een aanval op een van de bondgenoten is een aanval op beide landen, bevestigen de ministers van Buitenlandse Zaken. Dat zal ook gelden voor ruimte- en cyberaanvallen. -
8
Britten hebben meer vertrouwen in EU dan in eigen regering
Iets meer dan drie jaar na de brexit hebben de inwoners van het Verenigd Koninkrijk duidelijk meer vertrouwen in de EU dan in hun eigen regering of parlement. Dat blijkt uit de World Values Survey, een onderzoek dat donderdag gepubliceerd werd door de universiteit King's College London. -
Klaar voor de lente? Dit zijn de 3 grootste tassentrends voor dit seizoen
De lente is in het land. Tijd om je wintergarderobe in te ruilen voor een zonnigere kleerkast. Een nieuwe handtas fleurt je outfit instant op. Benieuwd naar de tassentrends dit seizoen? Die beloven veel goeds. Van handtassen zo fluffy als een kussen tot héél veel glitters: dit zijn de drie opvallendste lententrends. -
-
Maar liefst 900 miljoen Covid-besmettingen in China, blijkt uit studie
Het is drie jaar later, maar China wordt nog steeds gegeseld door Covid. De Universiteit van Hongkong berekende dat er ongeveer 900 miljoen Chinezen besmet zijn met het virus. Zo staat te lezen in een artikel van de BBC. -
Van het Witte Huis naar de cel? Vier vragen over de historische aanklacht tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump
De Amerikaanse oud-president Donald J. Trump is door een grand jury in zijn vroegere thuisstad New York aangeklaagd na een onderzoek naar zwijggeld dat aan pornoster Stormy Daniels werd betaald. Trump noemt de aanklacht zelf “een heksenjacht” en schreeuwt zijn onschuld uit. Maar wat staat hem mogelijk te wachten? Vier vragen over de nu al historische aanklacht, want het is voor het eerst dat een Amerikaanse oud-president strafrechtelijk wordt vervolgd. -
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn.
9 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerPatrick Mechels
Marga Printemps
Stef De Landtsheer
Raymond Pauwels
Ronald Renders