VS leggen sancties op aan Iranïers voor linken met droneaanvallen
De Amerikaanse regering legt sancties op aan vier Iraanse individuen en twee entiteiten omdat ze steun zouden hebben gegeven aan activiteiten met onbemande luchtvaartuigen (Unmanned Aerial Vehicle). Dat melden de Amerikaanse ministeries van Financiën en Buitenlandse Zaken.
De zes doelwitten zijn gelinkt aan de Revolutionaire Garde IRGC, die door de VS beschouwd wordt als terroristische organisatie. Iraanse leiders beweren echter dat de IRGC een legitiem onderdeel is van het veiligheidssysteem.
Washington beschuldigt de Revolutionaire Garde ervan dodelijke UAV's te leveren aan door Iran gesteunde groepen, waaronder de Libanese sjiitische beweging Hezbollah, de islamistische Hamas-beweging, die de Gazastrook controleert, en de Houthi-rebellen van Jemen.
Aanvallen op scheepvaart
"De IRGC heeft dodelijke UAV's gebruikt en verspreid onder door Iran gesteunde groepen", stelt het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De drones zouden gebruikt zijn voor aanvallen op Amerikaanse strijdkrachten en op de internationale scheepvaart.
Met de sancties worden alle bezittingen van de personen en entiteiten in de VS geblokkeerd en mogen Amerikaanse burgers niet langer zaken met hen doen.
"We zijn vastbesloten om alle bedreigende activiteiten van Iran en degenen die ze steunen tegen te gaan", zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken op Twitter.
Contraproductieve maatregelen
Iran veroordeelt de Amerikaanse sancties en noemt ze contraproductieve maatregelen in de aanloop naar de geplande hervatting van de nucleaire onderhandelingen in Wenen volgende maand. "Het is opnieuw gebleken dat Biden dezelfde politieke methoden gebruikt als zijn voorganger Trump", verklaarde de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Saeed Khatibzadeh. De sancties zullen geen invloed hebben op de lokale drone-industrie, voegde hij eraan toe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
Russische talkshowgast heeft weinig medelijden met slachtoffers aardbeving: “Ik zie Syrië en Turkije niet aan onze kant vechten”
Op de Russische staatstelevisie waren gisteren opnieuw enkele schokkende uitspraken te horen. Dit keer hadden de gasten het tijdens de talkshow van de beruchte presentator Vladimir Solovyov, op de staatszender ‘Russia-1', over de ellende in Turkije en Syrië na de verwoestende aardbeving van gisteren. “Ik zie geen Syrische of Turkse eenheden aan onze kant vechten (...). Ik moet eerst aan mijn land denken”, sneerde een van de gasten. -
Amerikaanse marine deelt eerste beelden van neergehaalde Chinese ballon
De Amerikaanse marine heeft op sociale media de allereerste beelden gedeeld van de vermeende Chinese ‘spionageballon’ die zaterdag uit de lucht werd geschoten boven de oostkust van de VS. -
-
Vermoorde kandidaat-burgemeester wint verkiezingen in Ecuador
Een kandidaat-burgemeester in Ecuador werd enkele uren voor de opening van de stembussen vermoord, maar heeft toch de verkiezingen in de stad Puerto López gewonnen. -
Update
OVERZICHT. Al meer dan 8.100 doden na aardbeving in Turkije en Syrië
Bij een zware aardbeving met een kracht van 7,8 zijn al zeker 8.164 doden gevallen. Dat blijkt uit een nieuwe balans. In Turkije werden 5.894 doden geteld, in buurland Syrië zijn zeker 2.270 mensen omgekomen. Hulp uit de hele wereld is onderweg, maar het slechte weer bemoeilijkt de zoektocht naar overlevenden. De totale omvang van de ramp blijft nog onduidelijk, veel mensen zijn nog vermist. De WHO vreest dat de dodentol nog kan oplopen tot boven de 20.000. -
Independer
Aangereden nadat je hard moest remmen door de laaghangende zon: wie is er dan aansprakelijk?
Deze week mogen we flink wat zon verwachten. Dat doet deugd, maar het levert ook extra risico's op wanneer je de baan op moet. Immers, de zon hangt tijdens de winterperiode laag, wat de zichtbaarheid tijdens het autorijden serieus bemoeilijkt. Een kop-staartbotsing is dan snel gebeurd. Bepalen wie aansprakelijk is voor de schade kan dan moeilijk zijn. Independer.be zet daarom vier mogelijke botsingen - en hun gevolgen - op een rij. -
9
“Russische nepnieuwscampagne lijkt de aanloop voor een groot offensief”, zeggen experts
Rusland heeft, net als in de aanloop naar eerdere grote offensieven, de verspreiding van misleidende informatie over Oekraïne opgevoerd. Die waarneming van EU-deskundigen baren EU-functionarissen heel wat zorgen.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerGeert Talloen
frans Venloo