Verschillende Nederlandse winkels openen uit protest tegen lockdown: “Dat is ons recht”
In meerdere steden zijn zaterdag niet-essentiële winkels geopend uit protest tegen de coronamaatregelen. Jan Meerman, directeur van de Nederlandse winkeliersorganisatie INretail, verwacht dat er hoop aan de horizon gloort. Winkels zullen met beperkingen open kunnen, denkt hij. En dat is nodig: “Je ziet de onmacht van ondernemers.”
“Ja! Wij zijn open! Dat is ons recht!”, prijkt in de etalage van diverse winkels die vandaag in weerwil van de lockdown hun deuren geopend hebben. Op sommige plekken bieden zij klanten een kopje koffie, als ludiek protest tegen de maatregelen. Steeds meer winkels weigeren zich nog te voegen naar de lockdown. In enkele gemeentes wordt opgetreden, anderen houden het vooralsnog bij een waarschuwing.
“Het is niet zozeer een ‘laten we burgerlijk ongehoorzaam zijn’, maar meer een ‘kijk, er kan heel veel’. We willen laten zien dat het veilig kan", licht Meerman de acties toe. “De consument en burger geven ook aan: wij willen ons leven terug. Mits de veiligheid gegarandeerd is. En dat kunnen wij.”
Ondernemers willen wat volgens hem iedereen wil, stelt Meerman: terug naar het oude normaal. “We willen onze vrijheid terug", zegt hij.
Optimistisch
Sommige winkeliers nemen zich voor om bij een verlenging van de lockdown de deuren alsnog open te gooien. Zullen meer zaken de trend volgen? Meerman verwacht dat dat meevalt. “Ik zie ondernemers dat nog niet in grote aantallen doen. Maar: ze staan te popelen om open te gaan. In het buitenland kan het wel, ze zien dat mensen daar nu komen. Dat is een extra argument.”
Meerman is evenwel optimistisch: hij verwacht dat het na 14 januari anders zal zijn. Dat is de datum waarop de huidige maatregelen eindigen - hamvraag is of ze verlengd worden, of niet. “Wij verwachten totaal niet dat we dicht moeten blijven. We verwachten dat het kabinet de goede afweging maakt.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
PREMIUMAntwerpen
Ook op eerste soldendag opnieuw veel Nederlanders in Antwerpen: “Dankzij hen krijgt onze retail geen harde klappen te verduren”
Al twee weken lang kunnen lokale handelaars op shoppende Nederlanders rekenen die aan hun eigen lockdown ontsnappen in Antwerpen. Verschillende wachtrijen op de Meir en in de Kammenstraat verklappen dat ze ook op de eerste soldendag uitwijken naar ‘t stad. En dat is goed nieuws, zegt directeur van de stadsfeestzaal Hans D’hondt: “We verwachten dat de cijfers met die van de soldenperiode in 2019 zullen flirten.” -
Mannelijke tv-presentatoren in Afghanistan bedekken hun gezicht om vrouwelijke collega’s te steunen
De Taliban heeft in Afghanistan vrouwelijke televisiepresentatoren verplicht om hun gezicht te bedekken. Dit leidde tot protest van de vrouwelijke televisiegezichten, maar ook hun mannelijke collega’s staan aan hun zijde. Heel wat presentatoren dragen nu een mondmasker op televisie om te laten zien dat ze het niet eens zijn met de nieuwe regelgeving. -
-
PREMIUMAntwerpen
“Een godsgeschenk, die lockdown bij onze noorderburen”: ook ná Nieuwjaar vinden Nederlanders massaal hun weg naar Antwerpen
De koopjesperiode begint pas maandag. Toch was het vanmiddag bijzonder druk in de Antwerpse binnenstad. En ja hoor, opnieuw vonden opvallend veel Nederlanders hun weg naar de Scheldestad. Winkeliers en horeca-ondernemers zien het allemaal graag gebeuren: dankzij de drukte van de voorbije weken behaalden ze 20 à 30 procent méér omzet dan verwacht. Een nieuwe ‘Nederlandse invasie’ wordt volgende week zaterdag voorspeld. -
PREMIUM
Zoveel heeft de Nederlandse invasie in Antwerpen opgeleverd: “300% meer omzet. Het is waanzinnig en fantastisch tegelijk”
De Nederlanders doen al ruim twee weken menige wenkbrauw fronsen omdat ze in grote hordes naar Antwerpen afzakken om te shoppen en op restaurant te gaan, terwijl er in hun land een harde lockdown is. Maar Antwerpse ondernemers zien het graag gebeuren. Samen met horeca-uitbaters en winkeliers maakt onze reporter de financiële balans: hoe luid heeft die Hollandse invasie de kassa doen rinkelen? -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
Twee jaar na dood George Floyd: strengere regels voor federale politie VS
Twee jaar na de moord op de Afro-Amerikaan George Floyd dringt de Amerikaanse president Joe Biden aan op strengere regels voor de federale politie. Zonder het vertrouwen van de mensen kunnen de veiligheidsautoriteiten hun taken niet vervullen, zei Joe Biden woensdagmiddag in Washington, bij het ondertekenen van een bijbehorend decreet. De familieleden van Floyd waren ook aanwezig in het Witte Huis. Biden bracht Floyds dochter Gianna mee op het podium.