Tongbrekers op weg naar café: Britse pub met langste naam van het land opent terug de deuren
Goed nieuws voor de plaats Stalybridge in het Verenigd Koninkrijk. Na drie jaar gesloten te zijn, opent daar de pub met de langste naam van het land terug zijn deuren.
‘The Old Thirteenth Cheshire Astley Volunteer Rifleman Corps Inn’ is een hele mondvol, letterlijk dan. En het wordt nog een pak lastiger om de volledige naam van de pub uit te spreken na een Guinness of twee. Over Guinness gesproken: de lange naam leverde de pub enkele jaren geleden, in 1995, wel een plaatsje op in het Guinness World of Record. De pub ‘The Old Thirteenth Cheshire Astley Volunteer Rifleman Corps Inn’ draagt de langste naam in het Verenigd Koninkrijk. Tenminste totdat het Brits café de deuren drie jaar geleden sloot.
“Maar de pub is zo’n belangrijk deel van dit dorp”, vertellen Nigel Baxter en zijn vrouw Sarrah Farrer-Baxter aan de Britse krant The Guardian. Het koppel dat zichzelf de nieuwe eigenaar mag noemen, besloot dan ook om het café te heropenen. “Het is een grote eer om de naam mee over te nemen”, vervolgt Baxter. “Zo gaat die nooit verloren.”
Prijzig naambord
Hun enthousiasme nam enigszins af toen ze zichzelf een nieuw naambord wilden aanschaffen. Wat bleek? Ze moesten voor elke letter betalen, wat van het nieuwe bord een kostelijk grapje maakte. Tenslotte telt het naambord maar liefst 55 letters. “Maar het was elke cent waard”, volgens het koppel.
En om het allemaal nog een stukje specialer te maken: op enkele meters van de pub met de langste naam ligt de pub met de kortste naam. De ‘Q Inn’ opende in 1980. “Een gelukkig toeval”, zegt Sarrah Farrer-Baxter daarover. “Ook zij waren eigenlijk gesloten, maar besloten de deuren terug te openen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update
China ontstemd om hetze over “spionageballon”, maar Pentagon spot tweede ballon in Latijns-Amerika
-
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
Duitse onderzoekers leggen kinderpornonetwerk op dark web plat
Duitse onderzoekers zijn erin geslaagd om verschillende kinderpornoplatforms op het dark web te blokkeren. Er werden om die reden ook arrestaties in Duitsland, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten verricht, zo melden de politie en de eenheid tegen cybercriminaliteit van Beieren. -
-
Naakt een pint drinken aan de toog in hartje Londen
Het klinkt surrealistisch, maar in hartje Londen kan je straks in café The Coach & Horses misschien wel een pint drinken terwijl je helemaal naakt bent. De iconische pub heeft alvast een nudistenlicentie op zak. -
Britse pub versierd met 95 volledige kerstbomen
-
Celebrities
Ed Sheeran wint loterij van zijn lokale pub... en maakt 3 pond winst
Ed Sheeran heeft zijn schaapjes goed op het droge, maar de zanger heeft bij een loterij eerder dit jaar zijn bankrekening toch nog even wat extra gespekt. Verschillende Britse media weten aan de hand van een lokale nieuwsbrief dat Ed bij een loterij in de pub van zijn woonplaats maar liefst vijftien pond heeft gewonnen. -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer