Spaanse autoriteiten blijven bombrieven onderscheppen: “Mogelijk zit Rusland erachter”
Spanje kampt met een golf van bombrieven. Zo is vorige week een bombrief onderschept die gericht was aan de Spaanse premier Pedro Sanchez, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken vandaag. Volgens de autoriteiten had de brief “gelijkaardige” kenmerken als degene die woensdag ontplofte op de Oekraïense ambassade in Madrid. De afgelopen dagen zijn nog een aantal verdachte zendingen onderschept. Mogelijk houden ze verband met de steun van Spanje aan Oekraïne.
Een “enveloppe met pyrotechnisch materiaal” werd op donderdag 24 november “gedetecteerd en geneutraliseerd” door de veiligheidsdiensten van eerste minister Sanchez, klinkt het.
Op de belangrijke luchtmachtbasis van Torrejon de Ardoz, niet ver van Madrid, werd vanochtend ook al een “verdachte” brief onderschept. De enveloppe zou “een bepaald type van mechanisme” kunnen bevatten en wordt onderzocht, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. Vanop de luchtmachtbasis vertrekken militaire vliegtuigen met bevoorrading voor Oekraïne.
Vanmorgen kwam ook nog een bombrief aan op het ministerie van Defensie. De brief was gericht aan de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles. Het pakket werd onschadelijk gemaakt.
Terroristische aanslagen
Woensdag werd dan weer een bombrief bezorgd bij een wapenfabrikant in Zaragoza. De alarmdiensten zagen bij een scan van de envelop dat er een draad in was bevestigd, die een explosief had laten afgaan als iemand de brief geopend zou hebben. Het bedrijf produceert oorlogswapens die Spanje aan Oekraïne heeft geleverd. De fabrikant sloeg meteen alarm aangezien eerder op de dag al een medewerker van de Oekraïense ambassade in Madrid lichtgewond was geraakt toen een envelop ontplofte bij het openen.
Een woordvoerder van de lokale overheid van Zaragoza liet op de Spaanse radio weten dat de enveloppen van dezelfde afzender lijken te komen, aangezien hetzelfde e-mailadres op beide documenten was geschreven.
Speurders gaan uit van terroristische aanslagen. De Oekraïense ambassadeur in Spanje vermoedt dat Rusland achter de aanslag op de ambassade zit. De Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba riep naar aanleiding van de explosie in Madrid al op tot extra veiligheidsmaatregelen in en rond alle ambassades van Oekraïne.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
Duitse onderzoekers leggen kinderpornonetwerk op dark web plat
Duitse onderzoekers zijn erin geslaagd om verschillende kinderpornoplatforms op het dark web te blokkeren. Er werden om die reden ook arrestaties in Duitsland, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten verricht, zo melden de politie en de eenheid tegen cybercriminaliteit van Beieren. -
5
Japanse restaurants getroffen door “sushiterreur”: “Ze likken aan de flesjes sojasaus”
Restaurants in Japan met een typische automatische band waarop sushigerechten passeren, kampen met onhygiënische grappenmakers die filmpjes online plaatsen voor miljoenen kijkers. De beurskoers van een sushiketen daalde met 5 procent. -
-
KIJK. Schokkende beelden uit Chinese dierentuin tonen aap die flesje gooit naar jong meisje
Een aap in de Nanning Zoo in de Chinese provincie Guangxi heeft een meisje verwond. Het jonge meisje probeerde een video van het dier te maken. Op deze videobeelden is te zien dat de aap een flesje haar richting uitgooit. Het flesje komt terecht in haar gezicht en ze raakt lichtgewond. De video zorgt voor heel wat discussie online. Sommigen denken dat de bezoekers de aap aan het opfokken waren. Anderen zijn bezorgd over het gedrag van het dier en vinden hem levensgevaarlijk. -
5
Duitse overheid laat nu ook export oudere Leopard 1-tanks naar Oekraïne toe
De Duitse regering zet het licht op groen voor de uitvoer van oudere Leopard 1-tanks naar Oekraïne. Dat heeft regeringswoordvoerder Steffen Hebestreit in Berlijn bevestigd, zonder verdere details te geven. -
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit.