“Silvio Berlusconi stapt uit presidentsrace”
Silvio Berlusconi wil dan toch geen president van zijn land worden. Dat zou de voormalige Italiaanse premier volgens verschillende media meegedeeld hebben aan de centrumrechtse partijen die hem steunen.
Tijdens een online vergadering met vertegenwoordigers van Fratelli d’Italia en Lega zou een medewerker van Berlusconi een verklaring voorgelezen hebben. De oud-premier zou op die manier laten weten hebben dat hij zich uit de verkiezingsrace terugtrekt, weten enkele Italiaanse kranten.
De nieuwe president moet Sergio Mattarella opvolgen als staatshoofd. Hij wordt verkozen door leden van de Kamer van Volksvertegenwoordigers en de Senaat, en door vertegenwoordigers van de regio’s en de provincies.
Niet voldoende steun
Enkel de steun van Forza Italia, Fratelli d’Italia en Lega volstond voor Berlusconi niet om het te halen. Hij was daarom op zoek naar bijkomende steun van parlementsleden van andere partijen, voor het tellen van de stemmen maandag begint. Nu zou Berlusconi de drie centrumrechtse partijen opgeroepen hebben een nieuwe, gezamenlijke kandidaat naar voren te schuiven.
Mario Draghi, de huidige premier van Italië, dingt ook naar het presidentschap. Daarom wordt in Rome al weken onderhandeld over wie hem zou moeten opvolgen. In zijn regering zijn bijna alle grote partijen vertegenwoordigd. Als de presidentsrace tot nieuwe parlementsverkiezingen leidt, dreigt het Italiaanse herstel na de coronapandemie gefnuikt te worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Welk nettobedrag ontvang je écht van je pensioensparen? In het allerslechtste geval kan je verlies lijden
-
Zelensky noemt Poetin “zwakke man”: “Net als opgejaagd dier is hij bang om te sterven”
Oekraïne is klaar voor het langverwachte tegenoffensief om de bezette gebieden te bevrijden op de Russen. Dat kondigde president Volodymyr Zelensky aan in een interview met de Amerikaanse krant ‘Wall Street Journal’. Terloops noemde hij Vladimir Poetin een zwakke man. “Een dier dat in de hoek gedreven wordt, is ook bang om te sterven.” -
Vier kinderen omgekomen tijdens het vissen in Canada: het tij sleurde hen mee
Op de oever van de rivier Sint-Laurens, in het noorden van de Canadese provincie Quebec, zijn vier kinderen dood teruggevonden. Ze werden tijdens het vissen meegesleurd door het tij, kondigt de lokale politie zaterdag aan. -
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
Zeker 150 mensen geëvacueerd van passagiersschip in Duitsland wegens lek aan boord
De hulpdiensten hebben gisterenavond in de oude haven van Karlstadt, in de Duitse deelstaat Beieren, maar liefst 150 mensen van een passagiersschip geëvacueerd. Er was een lek aan boord van het schip. Dat meldt de Beierse politie. -
Rusland vat oefening met 40 schepen en 25 gevechtsvliegtuigen in Baltische Zee aan
Het Russische leger is een marineoefening gestart in de Baltische Zee. Daaraan nemen 40 schepen, 25 gevechtsvliegtuigen en meer dan 3.500 soldaten deel, zegt de persdienst van de Russische Oostzeevloot. -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”