Russisch wetsvoorstel: homokoppels mogen geen kind opvoeden
Russische parlementsleden zullen in februari debatteren over een wetsvoorstel waardoor de regering homoseksuele koppels de macht over hun kinderen kan ontzeggen, dat blijkt uit parlementaire documenten die gisteren gepubliceerd werden.
Delen per e-mail
Het debat zal waarschijnlijk samenvallen met de winterspelen in Sotsji, wereldwijd wordt al tot een boycot opgeroepen door de nieuwe controversiële anti-homowetten in Rusland. Het wetsvoorstel werd gepubliceerd op de website van het Lagerhuis van het Russisch parlement en verklaart dat de staat ouders de voogdij van hun kind kan ontzeggen als ze er niet-traditionele seksuele relaties op na houden. Deze term wordt die in Russische wetteksten gebruikt wordt om homoseksuele relaties te beschrijven. De initiatiefnemers van deze wet zeggen dat het voorstel in lijn is met de propagandawet omtrent homoseksualiteit.
Wetenschappelijk bewijs
Als kinderen getuigen moeten zijn van seksuele contacten bij ouders van hetzelfde geslacht, dan is de schade aan hun psyche ontzettend groot, aldus auteur van de wet Alexei Zhuravlyov van de partij United Russia. Hij haalt een controversiële studie aan naar homoseksuele ouders uitgevoerd in 2012 door de Amerikaanse conservatieve professor Mark Regnerus. Volwassen kinderen van lesbische moeders zouden volgens de resultaten een lager inkomen en een slechtere gezondheid hebben in vergelijking met leeftijdsgenoten die opgevoed werden door heteroseksuele ouders. Heel wat andere studies spreken dit echter tegen.
Zhuravlyov voegt er nog aan toe: "Homoseksuelen mogen geen kinderen opvoeden, dat is schadelijker voor hen dan opgroeien in een weeshuis." In Rusland is het homohuwelijk verboden, ook mogen homokoppels geen kinderen uit andere landen adopteren.
De Russische homoseksuele gemeenschap vreest allang voor deze maatregel sinds president Vladimir Poetin in juni een wet rond homoseksuele propaganda heeft gestemd, deze werd intussen al wereldwijd veroordeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mondmaskers in Israël buiten niet langer verplicht
In Israël is het niet langer verplicht om in de buitenlucht mondmaskers te dragen. Scholen worden ook volledig heropend - binnen in de klassen zijn mondmaskers nog altijd verplicht. Het land zet daarmee opnieuw een flinke stap bij het afbouwen van de maatregelen die de verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. -
Pensioen
Wel pensioenleeftijd, maar geen zin om te stoppen met werken? Dit moet je weten
Rondkomen van je pensioen? Voor veel mensen zal het verre van evident zijn. Daarnaast heeft ook niet iedereen zin om op pensioenleeftijd meteen te stoppen met werken. Als je nog wil blijven werken, zijn er wel enkele belangrijke spelregels om in acht te nemen. Jobat.be somt ze op. -
IOC heeft geen probleem met antihomowet in Rusland
-
-
Wielrennen2
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
"Homo's zijn bedreiging voor de mensheid"
"Homoseksualiteit is een bedreiging voor de mensheid". Dat zei Yahya Jammeh, president van Gambia op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, weet de VRT-nieuwsredactie. -
1
Volgens minister van Milieu kan Brazilië illegale ontbossing beperken met miljard dollar hulp
Als Brazilië 1 miljard dollar hulp van de internationale gemeenschap zou krijgen, zou het in staat zijn de illegale ontbossing in het Amazonewoud met 40 procent terug te dringen. Dat heeft minister van Milieu Ricardo Salles vrijdag in een gesprek met AFP gezegd.