Rechtbank laat vijf journalisten weer vrij in Turkije
Het Turkse Hooggerechtshof heeft vandaag de vrijlating uit de gevangenis bevolen van vijf voormalige journalisten van Cumhuriyet, een onafhankelijke en regeringskritische krant. Hun vrijlating wordt vanavond verwacht, vertelde advocaat Tora Pekin aan het Franse persbureau AFP.
Vorig jaar werden veertien voormalige werknemers en journalisten van de krant Cumhuriyet veroordeeld tot gevangenisstraffen op basis van terrorismeaanklachten. Zes van hen moesten effectief naar de gevangenis.
Ze werden allemaal gearresteerd wegens vermeende banden met de verboden Koerdische Arbeidspartij (PKK) en de islamitische geestelijke Fethullah Gülen, die in ballingschap in de Verenigde Staten woont en die van de regering de schuld krijgt voor de mislukte staatsgreep in 2016.
Vandaag komen vijf van de zes weer vrij, inclusief de cartoonist Musa Kart, ombudsman Guray Oz en leidinggevende Onder Celik. De accountant Emre Iper en vooraanstaand journalist Ahmet Sik moeten in de gevangenis blijven.
Na de mislukte coup in 2016 heeft Turkije tientallen journalisten opgesloten en verschillende mediabedrijven gesloten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
KIJK. Wintersporters moeten vluchten voor enorme lawine in Himalaya: twee doden
-
Steeds meer aanwijzingen dat Rusland nieuwe mobilisatiegolf voorbereidt
-
Tweakers
Grote tv voor een klein budget: expert bespreekt vijf modellen onder de 700 euro
Voor de nieuwste oled-tv met een superieure beeldkwaliteit tel je al snel meer dan 1.000 euro neer, zeker als je ook wilt dat hij wat groter uitvalt dan je computerscherm. Lang niet iedereen kan of wil echter zoveel geld uitgeven aan een televisie. Expert Eric van Ballegoie van Technologiesite Tweakers gaat daarom op zoek naar vijf 55"-televisies die minder dan 700 euro kosten. -
-
TURKIJE
Turkse jacht op critici: aanhoudingsbevel voor ex-hoofdredacteur kritische krant
Het openbaar ministerie in Istanbul heeft vandaag een aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen de voormalige dissidente journalist Can Dündar. Dat meldde het staatspersagentschap Anadolu vandaag. Hij wordt vervolgd wegens zijn betrokkenheid bij de felle anti-regeringsprotesten in het Gezi Park in Istanbul in 2013. Dündar woont momenteel in Duitsland. -
HLN Shop
Het waterkussen: helpt het jou naar een zalige nachtrust? Of ga je beter voor een ander type kussen?
Het hoofdkussen speelt een sleutelrol bij een kwalitatieve nachtrust. Maar veel geld hoef je daar volgens Laurens Habers, kinesist en medevennoot van Praktijk Corpus in Antwerpen, niet per se aan uit te geven. HLN Shop vroeg hem hoe je dan wel het beste hoofdkussen herkent. -
TV
STREAMINGTIPS. Fan van ‘The Last of Us’? Met deze zes titels bent u klaar voor de grote zombie-apocalyps
Het tv-jaar heeft z’n schrikwekkende start niet gemist dankzij de populaire tv-adaptatie van ‘The Last of Us’ op Streamz. De HBO-reeks met Pedro Pascal in de hoofdrol schetst een geloofwaardig beeld van hoe schimmels in combinatie met de opwarming van de aarde de mensheid kunnen infecteren en zo een zombie-pandemie kunnen inluiden. De reeks doet de honger naar meer realistische zombiefilms en -reeksen met een apocalyptisch kantje alleen maar toenemen. En met deze zes alternatieven is die week wachten op een nieuwe aflevering van ‘The Last of Us’ zo om(bie). -
“Oekraïense raket raakt oliepijpleiding in Rusland”
Oekraïne heeft mogelijk een raketaanval uitgevoerd op een belangrijke oliepijpleiding in de Russische regio Bryansk. Daarbij zou aanzienlijke schade zijn aangericht. Het nieuws wordt gemeld in Telegramberichten, maar is nog niet bevestigd door officiële bronnen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer