Pentagon: "Russen hebben Cherson niet meer volledig onder controle”
Volgens een hoge ambtenaar bij het Amerikaanse Pentagon zou Rusland niet langer de volledige controle hebben over de strategisch belangrijke havenstad Cherson in het zuiden van Oekraïne. Cherson was de eerste grote stad die de Russen veroverden bij hun inval, maar Oekraïne zou de Russische troepen aan het terugdringen zijn. Rusland ontkent het bericht.
“Betwist gebied” noemde de hoge ambtenaar Cherson tijdens een briefing, maar daar is Rusland het dus niet mee eens. De Russische majoor-generaal Sergei Rudskoi - hoofd van de Operationele Directie bij de Generale Staf van het Russische leger - zegt dat de regio van Cherson “volledig onder controle” is.
Mochten de Oekraïense troepen er echter in slagen om Cherson te heroveren, zou dat een zware klap zijn voor de Russische president Vladimir Poetin. Het zou het moeilijker maken om de Oekraïense kust van de Zwarte Zee en de havenstad Odessa onder controle te krijgen, aldus de medewerker van het Pentagon. Het zou ook niet goed zijn voor de Russische troepen die momenteel vechten in Mykolajiv.
Bekijk ook: Oekraïense leger heeft Makariv heroverd
Inwoners
Cherson liet zich de afgelopen weken verscheidene keren opmerken door het protest van de inwoners tegen de Russische bezetter. Zij deinsden er niet voor terug om massaal hun ongenoegen te uiten.
Rusland blijft echter doorgaan met luchtaanvallen op Oekraïense steden. Poetin zou ook een beroep gaan doen op troepen die momenteel nog in Georgië gelegerd zijn.
Herbekijk ook: Oekraïne brengt Russisch schip tot zinken
Kiev
Ook in Kiev zou het niet goed gaan met de Russische grondtroepen. Daar zouden ze nu “defensieve posities” ingenomen hebben. Ze zouden ook niet meer proberen om de stad vanop de grond in te nemen.
Opmerkelijk: Rudskoi verklaarde vandaag dat de Russische troepen hun focus zouden verleggen naar de oostelijke regio's in Oekraïne. Volgens het Pentagon hebben de Russen hun kracht duidelijk overschat.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Vanaf welke leeftijd geef je je kind zakgeld? En wanneer is het tijd voor een eigen zichtrekening? Deze vijf stappen helpen je op weg
Niet al je centen meteen uitgeven, maar ook voldoende sparen: dat is een essentiële levensles. Daarom biedt Wikifin tijdens ‘De Week van het Geld’, van 20 tot 26 maart, allerlei gratis spelen aan waarmee kinderen op een leuke manier met geld leren omgaan in de klas. Wil je hen ook thuis leren sparen en verstandig spenderen? Maak er werk van in vijf stappen, samen met Spaargids.be. -
PREMIUM
19-jarige Laurens vrijwillig aan het front in Odesa: “Onze basis is gebombardeerd, we moesten lopen voor ons leven”
Een maand geleden stond Laurens (19) nog bier te tappen in café De Kroeg in Antwerpen. Vandaag vecht hij vrijwillig aan het front in Oekraïne. Militaire ervaring heeft hij nochtans niet, al overleefde hij de eerste week op het nippertje een reeks bombardementen. Hij is vastberaden om nog even te blijven, maar de gruwelijke taferelen vallen hem zwaar. “Op sommige plaatsen liggen dode mensen langs de kant van de weg. Hartverscheurend.” -
Biden geeft geheime informatie over oorsprong coronavirus vrij
De Amerikaanse president Joe Biden heeft een wet ondertekend waarmee zo veel mogelijk geheime informatie over de oorsprong van het coronavirus wordt vrijgegeven. Informatie die de nationale veiligheid kan schaden, zal volgens de president geheim blijven. -
-
Spaargids.be
Waarom zijn termijnrekeningen met korte looptijd nu zo populair? Dit moet je weten om je spaargeld maximaal te laten renderen
Het zijn rare tijden voor wie zijn geld voor enkele jaren wil wegzetten. Op een termijnrekening van één jaar valt tegenwoordig een hogere intrest te krijgen dan op een rekening van tien jaar. Hoe komt dat? En wat moet je dan doen met je spaarcenten? Spaargids.be maakt je wegwijs. -
Britse ex-premier Boris Johnson erkent fouten coronafeestjes
De Britse ex-premier Boris Johnson erkent min of meer dat hij het Britse parlement heeft misleid toen hij destijds zei dat coronaregels in zijn kantoor en ambtswoning volledig werden nageleefd. Maar hij verwerpt de aantijging dat hij het Lagerhuis “opzettelijk of roekeloos” verkeerd heeft geïnformeerd. Daar zou geen enkel bewijs voor zijn. -
Gouden Formule 15
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
Zeven NAVO-landen geven 2 procent uit aan defensie, België op twee na laatste van de klas
In 2022 hebben zeven lidstaten van de NAVO - waaronder de Verenigde Staten - meer dan 2 procent van hun bbp uitgegeven aan defensie, het engagement dat de bondgenoten in 2014 zijn aangegaan. België heeft de defensie-uitgaven afgelopen jaar weliswaar opgevoerd, maar laat met 1,18 procent enkel Spanje en Luxemburg achter zich. Dat blijkt uit cijfers die de secretaris-generaal van de NAVO, Jens Stoltenberg, dinsdag heeft bekendgemaakt.