Nog steeds “gigantische meningsverschillen” tussen EU en Verenigd Koninkrijk, Britse eigenaars vakantiewoningen in EU boos over reisbeperkingen
De onderhandelingen tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk over een nieuw handelsakkoord na de brexit worden deze week verder gezet in Londen. Tot laat in de nacht werd er gesproken, maar volgens verschillende bronnen verliepen die gesprekken “redelijk moeilijk" en blijven er “gigantische meningsverschillen" over, bericht persbureau Reuters.
Delen per e-mail
Het onderhandelingsteam van EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier is sinds eind vorige week in Londen voor de laatste rechte lijn van de brexitgesprekken. Maar of er ook effectief een akkoord uit de bus komt, blijft koffiedik kijken, ook al dringt de tijd nu echt om een eventuele overeenkomst nog voor het einde van het jaar in wetteksten te gieten en te laten goedkeuren.
De twistpunten op het vlak van de drie cruciale domeinen visserij, gelijk economisch speelveld en het toezicht op de afspraken blijven bestaan. Beide onderhandelingsteams weigeren voorlopig ook nog maar een duimbreed toe te geven. Volgens een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson wil het Verenigd Koninkrijk nog altijd “zo snel mogelijk" een nieuw handelsakkoord, maar zal de Britse onderhandelingspositie niet meer veranderen.
Eigenaars vakantiewoning boos
Britten met een tweede huis in de Europese Unie zijn ondertussen boos over reisbeperkingen die 1 januari van kracht worden. Ze mogen dan als toerist per half jaar maximaal 90 dagen achter elkaar in de EU verblijven. Voor langere aaneengesloten periodes moet een visum worden aangevraagd. Europeanen die naar het Verenigd Koninkrijk gaan, hebben als toerist ook na de brexit bij een verblijf tot een half jaar lang geen enkel visum nodig.
Naar schatting een half miljoen Britten hebben een tweede huis in de EU. Velen verblijven er een groot deel van het jaar. Een aantal is een campagne gestart voor een soepelere regeling, melden Britse media. Een Brit stelt bijvoorbeeld vanuit zijn woning in Griekenland dat het minste wat de EU kan doen, is de regels net zo te maken als de Britse. Dat betekent dus een toeristisch verblijf van een half jaar toestaan.
Het land is formeel begin dit jaar al uit de unie getreden, maar door het overgangsjaar verandert er niks tot 1 januari. Op die datum stappen de Britten na 47 jaar echt uit de EU. Daar moet veel voor geregeld zijn. De autoriteiten in het Britse deel van Ierland hebben bijvoorbeeld gewaarschuwd dat Noord-Ierse automobilisten die straks naar Ierland rijden daar dan verplicht een groene kaart van hun verzekering bij zich moeten hebben.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen
Ineens is de mobilhome weer populair: zo financiert u de aankoop ervan
Viroloog Marc Van Ranst prijst de mobilhome aan als het geknipte reisvervoer in coronatijden. Kneuterigheid ten top of juist très cool? De Belg lijkt toch vooral de laatste mening toegedaan. De camper kon de afgelopen jaren al op een groeiende interesse rekenen, maar lijkt vandaag nog populairder dan ooit tevoren. Goedkoop zijn ze dan weer niet, maar gelukkig kan u naar de bank voor een lening. Spaargids.be zocht uit waar u rekening mee moet houden. -
Laatste standbeeld van dictator Franco verwijderd
Het laatste standbeeld van de Spaanse dictator Francisco Franco is in alle stilte verwijderd. Het beeld stond in Melilla, een Spaanse autonome stad aan de kust van Noord-Afrika. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. -
Schaap zeult maar liefst 35 kilogram wol met zich mee: “Dier kon nauwelijks nog zien”
Reddingswerkers in Australië hebben een schaap in het wild aangetroffen met een ontzettend dikke vacht. Het dier zeulde maar liefst 35,4 kilogram wol met zich mee. -
-
Livios
Maak je terras helemaal klaar voor de lente met deze tips
De zachte temperaturen van de laatste dagen doen ons al dromen van de lente. Maar is je terras daar ook al klaar voor? Vaak kan dit na de winter een opknapbeurt gebruiken vooraleer je er lekker kan vertoeven. Met deze tips van bouwsite Livios geniet je in geen tijd van de eerste lentezon! -
Tijd dringt voor een akkoord: Boris Johnson praat deze week met Von der Leyen over brexit
De Britse premier Boris Johnson praat deze week met EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen om te kijken of er kort voor het verstrijken van de deadline alsnog een brexitakkoord tot stand kan komen. Dat schrijft de krant Daily Telegraph. -
11
Premier Rutte over versoepelingen in Nederland: “We doen iets heel spannends”
Alle contactberoepen mogen vanaf volgende week dinsdag weer opstarten in Nederland. Concreet gaat het om kappers, schoonheidsspecialisten, nagelstylisten en uitbaters van massagesalons. Een uitzondering geldt voor sekswerkers. Leerlingen in het middelbaar mogen weer minimaal één dag in de week naar school gaan. Winkelen kan enkel op afspraak en wie jonger is dan 28 jaar mag sporten in teamverband. “We zijn het aardig zat aan het worden, maar we zijn op weg naar betere tijden. Dat perspectief is er”, klinkt het. -
Multimedia
Wat maak je allemaal schoon met een hogedrukreiniger?
De lente komt zoetjesaan in het land. Wie een tuin, terras of balkon heeft, kan nu al starten met de eerste schoonmaakmanoeuvres. Het perfecte gereedschap daarvoor blijft de hogedrukreiniger. Tweakers zocht uit wat je er allemaal mee kan doen en welke modellen momenteel de grootste aanraders zijn.