Nieuwe Amerikaanse sancties na Noord-Koreaanse raketlanceringen
De Verenigde Staten hebben vrijdag nieuwe financiële sancties afgekondigd, na de laatste Noord-Koreaanse raketlanceringen. De sancties zijn onder meer gericht tegen twee Russische banken die ervan beschuldigd worden het Noord-Koreaanse programma voor massavernietigingswapens te steunen.
De maatregelen volgen op het Russische en Chinese veto tegen een Amerikaanse resolutie in de VN-Veiligheidsraad, om de internationale sancties op Pyongyang op te voeren.
De Amerikaanse sancties zijn gericht tegen de Far Eastern Bank en Bank Sputnik - twee Russische financiële instellingen - en een maatschappij met banden met de Noord-Koreaanse luchtvaartmaatschappij Air Koryo, aldus een persbericht van het Amerikaanse ministerie van Financiën.
Woensdag werden vanaf 06.00 uur lokale tijd (dinsdagavond 23.00 uur Belgische tijd) drie vermoedelijke ballistische raketten op minder dan 45 minuten tijd afgevuurd richting de Japanse Zee, in het Koreaans de Oostzee genoemd. Onder de drie afgevuurde raketten zou volgens de Zuid-Koreaanse generale staf zeker één intercontinentale ballistische raket zijn geweest (ICBM). De andere twee waren vermoedelijk korteafstandsraketten (SRBM), waarvan één lancering is mislukt.
Lees meer:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Meest bezwarende getuigenis tot nu toe: “Trump probeerde om controle over stuur te nemen en zelf naar Capitool te rijden”
Cassidy Hutchinson heeft in het onderzoek naar de bestorming van het Capitool de meest bezwarende getuigenis tot nu toe afgelegd. Volgens de voormalige assistente van Trumps kabinetschef Mark Meadows wilde Donald Trump op 6 januari 2021 het stuur overnemen en zelf naar het Capitool rijden. Ze verklaarde dat tijdens een openbare zitting van de commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. -
Ghislaine Maxwell krijgt 20 jaar celstraf voor helpen Epstein bij misbruik meisjes en jonge vrouwen
Een Amerikaanse rechtbank heeft Ghislaine Maxwell veroordeeld tot een celstraf van twintig jaar voor haar hulp aan multimiljonair Jeffrey Epstein bij het misbruiken van meisjes en jonge vrouwen. Maxwell was zijn vertrouwelinge en ronselde de slachtoffers die Epstein misbruikte. De aanklagers hadden 30 tot 55 jaar geëist. -
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg. -
-
Deze miljoenendiamant werd vermoedelijk gestolen op kunstbeurs in Maastricht: “Grootste steen van de hele beurs”
Het collier dat dinsdag vermoedelijk is gestolen op de kunstbeurs in Maastricht, is van de in Amerika geboren Joël Arthur Rosenthal, een van de grootste en meest gerespecteerde juwelenontwerpers ter wereld. Volgens de Nederlandse juwelenhistoricus Martijn Akkerman gaat het om de “grootste en meest waardevolle steen van de beurs”. De kunstbeurs wil het bericht over het gestolen collier bevestigen noch ontkennen. -
HERLEES. Grootste krijgsgevangenenruil tot nu toe - Zelensky: “5 miljard dollar per maand nodig om ons te kunnen verdedigen”
Bij de tot nu toe grootste ruil van krijgsgevangenen sinds de Russische invasie zijn 144 Oekraïense soldaten vrijgekomen. Het gaat onder meer om 95 verdedigers van het fel bevochten Azovstal-fabriekscomplex in de Zuid-Oekraïense havenstad Marioepol. Herlees hier onze liveblog van woensdag 29 juni. -
Ninashop
De beste koopjes: 9 handtassen onder 100 euro
Echte koopjesjagers weten dat je na de officiële soldenperiode de beste deals doet. Geen tijd om het wereldwijde web af te speuren? Geen nood, Ninashop.be deed het werk voor jou. Deze 9 handtassen scoor je nu met 70% korting! -
Van paria tot president: Marcos Jr wordt aangesteld als president van de Filipijnen
Ferdinand Marcos Jr, bijgenaamd BongBong, wordt vandaag aangesteld als nieuwe president van de Filipijnen. Hij volgt Rodrigo Duterte op na een ruime overwinning bij de verkiezingen in mei. Marcos Jr belooft om als president het land te verenigen en is van plan de werkloosheid en de inflatie te bestrijden nadat de coronapandemie de economie een zware slag heeft toegebracht.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer