Nepprins maakt jarenlang grote sier en kroont Pamela Anderson tot gravin
Stel: je wil Pamela Anderson ontmoeten, je hebt niet bijster veel geld en dierenwelzijn, haar paradepaardje, laat je eigenlijk koud. Dan noem je jezelf toch gewoon Prins van Montenegro en kroon je de Baywatch-ster tot gravin? Dat deed een 57-jarige man uit de Italiaanse stad Triëst. Nochtans is Montenegro geen monarchie meer sinds het einde van de Eerste Wereldoorlog. Anderson trapte er - net zoals vele anderen - in en kreeg de titel in 2015.
Delen per e-mail
'Prins Stefan Crnojevic' maakte jarenlang grote sier. Hij gebruikte zijn adellijke titel om gratis etentjes en luxereizen te scoren en permanent in de beau monde te leven. De fraudeur liet zich door zijn 'ambassadeur' rondrijden in een Mercedes met diplomatieke nummerplaten. De politie doorzocht maandag een woning in de stad Turijn, waar de 'prins', geïdentificeerd als 'C.S.', verbleef.
Kardinalen, zakenlui, burgemeesters
De nepprins ontmoette kardinalen, invloedrijke zakenlui, burgemeesters uit verschillende Europese landen en andere overheidsfunctionarissen. Hij paaide hen met allerlei oorkondes en titels om zogezegd de economische en culturele banden met Montenegro aan te halen.
Hij zocht ook échte vorstelijken op. Op zijn facebookpagina waar Prins Stefan over zijn 'werkzaamheden' bericht, staat een foto waarop hij poseert met Albert van Monaco. In het mini-staatje en de Zwitserse stad Genève heeft hij, volgens eigen zeggen, kantoren met een officiële koninklijke vertegenwoordiging. Het meest recente bericht op zijn facebookpagina is amper vijf dagen oud.
De politie startte een onderzoek in augustus 2016, nadat de ambassade van Macedonië in Italië als eerste onraad had geroken. 'Prins Stefan' bedient zich eveneens van de titel prins van Macedonië. Bij de huiszoeking zijn verschillende nagemaakte diplomatieke paspoorten in beslag genomen. 'Prins Stefan' en zijn 'ambassadeur' zijn woensdag aangeklaagd wegens oplichting en paspoortfraude.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Slimme verlichting en beveiligingscamera’s: met deze ingrepen geef je inbrekers geen kans
In 2019 noteerde de politie 47.021 meldingen van woninginbraak in ons land. De coronacrisis strooit echter ook inbrekers roet in het eten, want dit cijfer is met dank aan de avondklok en het sterk toegenomen thuiswerk sinds de eerste lockdown gedaald. Toch blijf je ook nu beter op je hoede. Met de volgende tips hou je je huis inbraakvrij. -
Sprookje van Belgische 'nepprins' in New York is voorbij
De Belg Guy de Chimay, een voormalig vermogensbeheerder op Wall Street, is gisteren in New York schuldig bevonden aan fraude ten belope van zo'n 7 miljoen dollar, zo melden verschillende kranten. De rechter veroordeelde hem tot minimaal drie en maximaal negen jaar gevangenisstraf en de terugbetaling van het gefraudeerde bedrag. -
Valse prins gaf tournée générale van 5.000 euro in Carré
Abdelkarim Serhani, die zich in België voordeed als een Arabische prins, is vandaag door de correctionele rechtbank van Brussel veroordeeld tot 42 maanden cel. De 28-jarige man moest voor de rechter verschijnen vanwege een aantal gevallen van oplichting tussen 2006 en 2009. -
-
Nepprins cel in na 126 aanklachten
-
3
Boeing 777 met motorproblemen maakt noodlanding in Moskou
Een Boeing 777 van de luchtvaartmaatschappij Rossiya Airlines heeft vrijdagochtend een noodlanding moeten maken in Moskou vanwege problemen met de motor. De noodlanding komt nog geen week nadat eenzelfde toestel van het Amerikaanse United Airlines boven de stad Denver delen van een motor verloor nadat die in brand was gevlogen. -
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
Vier mannen komen om het leven in bevroren meer in Zweden
Vier mannen, tussen de leeftijd van 65 en 75 jaar, zijn dood teruggevonden in een gat in een bevroren meer in Sävsjö in Zweden. Dat heeft de Zweedse politie vrijdag meegedeeld. De precieze omstandigheden van het ongeluk zijn nog niet bekend.