Nederlandse politie beëindigt illegale rave met 3.000 bezoekers: ook veel Belgen aanwezig
In Nederland heeft de politie vannacht ingegrepen bij een illegaal feest waar veel bezoekers op af waren gekomen. Daarbij werden afritten van de snelweg afgesloten om meer feestgangers te weren. Volgens de organisator waren er zo’n 3.000 feestgangers aanwezig in Ammerzoden (Gelderland), vlak bij ‘s Hertogenbosch. Rond 7.45 uur ging de muziek uit en kwamen de feestgangers naar buiten.
De politie vroeg de organisatie het feest zondagochtend te beëindigen. Daar werd rond 7.45 uur gehoor aan gegeven. Volgens omstanders verlieten de bezoekers rustig de omgeving en ruimde de organisatie netjes de loods op. Tijdens het feest werden zondagochtend meerdere afritten op de A2 gesloten om te voorkomen dat meer mensen naar de illegale rave kwamen. In de gemeente geldt nog een noodbevel om te voorkomen dat het feest in de omgeving verder gaat.
Wij hebben elk weekend wel zo’n feest
Internationaal
De politie kreeg meerdere meldingen van omwonenden en kwam met tientallen wagens en de ME naar de loods. Daar stonden honderden voertuigen geparkeerd. Veel auto’s en busjes met kentekens uit onder andere België, Frankrijk, Italië en Luxemburg stonden vlak langs de weg en in de polder. “Wij hebben elk weekend wel zo’n feest”, riep één van de feestgangers bij het verlaten van het terrein.
De politie meldt dat er naar schatting meer dan 1.500 mensen naar de illegale bijeenkomst kwamen. Volgens de organisator waren het er meer. “Ik heb staan tellen en ik kwam op 3000 uit.”
Het feest werd gehouden in een loods waar normaal gesproken campers en caravans staan opgeslagen en waar carnavalswagens worden gebouwd. De loods bestaat uit meerdere hallen. In minstens twee hallen werd de illegale rave gehouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
64
Russische oud-vicepresident: "Poetin maakt zich belachelijk door zich te omringen met absoluut incompetente militaire leiders”
Aleksandr Roetskoj (75), die diende als plaatsvervanger van president Boris Jeltsin, heeft fors uitgehaald naar de huidige Russische president, zoals je in de video bovenaan kan bekijken. Hij zegt dat de invasie nooit had mogen plaatsvinden. Hij beschuldigt Vladimir Poetin van het “zinloos” doden van tienduizenden Russische soldaten die in de oorlog als “kanonnenvoer” zijn gebruikt. -
Independer
Een nieuwe auto leasen of kopen? Dit is het verschil
Een wagen kopen en goed onderhouden kost behoorlijk wat geld en tijd. Daarom loont het ook als particulier de moeite zowel een offerte te vragen voor een autolening als voor een leasingformule. Maar waarin zit het verschil? Independer.be legt uit. -
TV
STREAMINGTIPS. Fan van ‘The Last of Us’? Met deze zes titels bent u klaar voor de grote zombie-apocalyps
Het tv-jaar heeft z’n schrikwekkende start niet gemist dankzij de populaire tv-adaptatie van ‘The Last of Us’ op Streamz. De HBO-reeks met Pedro Pascal in de hoofdrol schetst een geloofwaardig beeld van hoe schimmels in combinatie met de opwarming van de aarde de mensheid kunnen infecteren en zo een zombie-pandemie kunnen inluiden. De reeks doet de honger naar meer realistische zombiefilms en -reeksen met een apocalyptisch kantje alleen maar toenemen. En met deze zes alternatieven is die week wachten op een nieuwe aflevering van ‘The Last of Us’ zo om(bie). -
-
PREMIUM22
Poetins psychologische spelletjes, geleerd als spion: “Mensen urenlang laten wachten is zo’n truc”
Intimidatie en psychologische spelletjes: het zijn handelsmerken van Russisch president Poetin. “Boris, als ik een raket wil lanceren, is dat zo gebeurd”, klonk het volgens toenmalig Brits premier Johnson nog voor de Russische inval in Oekraïne. Daarmee was Poetin allerminst aan zijn proefstuk toe. Dit zijn de ‘mind games’ van de voormalige KGB-agent. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
UPDATE119
Welke landen willen ‘rode lijn’ van Moskou overschrijden door gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne te leveren? En wat zal België doen?
Worden vliegtuigen het volgende Oekraïense wapen in de strijd tegen Rusland? “Neen”, zegt de Amerikaanse president Joe Biden. Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil er niet van weten. Frankrijk en Nederland daarentegen willen niets uitsluiten. Zal het Westen de volgende ‘rode lijn’ overschrijden? Oekraïne, die de vliegtuigen naar eigen zeggen dringend nodig heeft, blijft hopen. -
VN-experten vragen onderzoek naar mensenrechtenschendingen Wagner-groep in Mali
Mensenrechtenexperts van de Verenigde Naties hebben dinsdag opgeroepen om de activiteiten van de Russische huurlingengroep Wagner en de regeringstroepen van Mali te onderzoeken. Zij worden sinds 2021 ervan verdacht mensenrechtenschendingen en misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan. Zo hebben verschillende adviseurs van de VN-Mensenrechtenraad dinsdag bekendgemaakt.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerpatrick de bock
walter vermeulen
Paul Koenen
Henri vanderhoven