Na nederlaag maakte Trump-kamp zich op om kiesmachines in beslag te nemen
Eén maand na de nederlaag van Donald Trump bij de presidentsverkiezingen van 2020 werd door het Witte Huis een ontwerpdecreet opgesteld dat aan de hoogste militaire functionaris van de Verenigde Staten de opdracht gaf om alle kiesmachines van het land in beslag te nemen. Dat blijkt uit documenten die vrijdag werden onthuld door het nieuwsmedium Politico.
Het explosieve document, dat werd vrijgegeven door het Nationale Archief van de Verenigde Staten, laat zien welke extreme maatregelen de voormalige Republikeinse president bereid was te nemen om aan de macht te blijven.
“Met onmiddellijke ingang zal de minister van Defensie alle machines, apparatuur en elektronisch opgeslagen informatie met betrekking tot de verkiezingen in beslag nemen, verzamelen, bewaren en analyseren”, staat in het drie pagina’s tellende, nooit ondertekende ontwerp. Het decreet, van 16 december 2020, voorziet ook in de aanstelling van een speciale advocaat die protest zou moeten aantekenen tegen elke beschuldiging van fraude naar aanleiding van de inbeslagnemingen.
Om de maatregelen te rechtvaardigen, wordt in het document een reeks samenzweringstheorieën opgesomd. Een van de beweringen is dat de verkiezingsmachines zouden zijn gehackt. Voor deze en de andere theorieën is nooit enig bewijs geleverd. Wie het document heeft geschreven, is onbekend.
Onderzoek
De tekst is een van de meer dan 750 documenten die zijn overhandigd aan de commissie van het Huis van Afgevaardigden die de aanval op het Capitool onderzoekt. Eerder had het Hooggerechtshof het beroep van Donald Trump om de vrijgave ervan te blokkeren, nog verworpen. De commissie, die voornamelijk uit Democraten bestaat, wil nagaan in hoeverre Trump en zijn entourage verantwoordelijk zijn voor de aanval op de zetel van het Congres op 6 januari 2021.
Donald Trump blijft desondanks volhouden dat de verkiezingen van 2020 van hem zijn “gestolen”. Dat daar geen enkel bewijs voor is, maakt een groot deel van zijn aanhang niets uit: volgens opiniepeilingen gelooft meer dan de helft van de Republikeinse kiezers de beschuldiging van Trump.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oekraïne schakelt "een van beste sluipschutters van Siberië" uit - Rusland erkent moeilijkheden in oorlog tegen Oekraïne
De Russische soldaat Vadim Sjisjimarin heeft voor een Oekraïense rechtbank verklaard schuldig te zijn aan een oorlogsmisdaad. De tankcommandant is de eerste Rus die daarvoor in Oekraïne terechtstaat. Intussen zijn de vredesonderhandelingen tussen Kiev en Moskou opnieuw tijdelijk opgeschort. Herlees alle ontwikkelingen van woensdag 18 mei hier. -
“Video’s bewijzen executies door Russen in Boetsja”
The New York Times heeft video's bemachtigd die bewijzen dat Russische paratroepers betrokken waren bij executies in het Oekraïense Boetsja. De Russen hielden het voorstadje van Kiev ruim een maand bezet. Na hun aftocht in april werden er honderden lichamen van burgers gevonden. -
Spaargids.be
Maakt inflatie je persoonlijke lening duurder? “We evalueren onze tarieven regelmatig”
Inflatie heeft momenteel een flink deel van de wereld in haar greep. Ook Europa, ook België. Het prijspeil van goederen en diensten blijft stijgen en je koopkracht daalt. Maar wat als je net nu een persoonlijke lening wil afsluiten? Spaargids.be vraagt na of dat een goed idee is. -
-
PREMIUM
EXCLUSIEF. Anna (24) overleefde de hellebunker van Marioepol met haar babyzoontje: “Ik moest zijn papje aan kaarslicht opwarmen”
-
15
Evi (19) heeft nog een jaar te leven: om haar laatste wens te doen uitkomen, heeft de Nederlandse hulp nodig
Skydiven, ziplinen door de jungle van Costa Rica en rondreizen door Azië. De meeste 19-jarigen hebben alle tijd van de wereld om die dromen waar te maken, maar dat geldt niet voor Evi uit Rotterdam. De jonge vrouw heeft nog maar een jaar te leven en wil alles uit die tijd halen. Maar daar heeft ze hulp bij nodig. -
Spaargids.be
Je tuinhuis, bloemenperk of zwembad veilig stellen? Zo zinvol is een aparte verzekering voor je tuin
Heel wat mensen herontdekten tijdens de lockdown hun tuin. Misschien is dit dan ook het goede moment om even stil te staan bij de verzekering ervan. Wat als je tuinmeubilair beschadigd raakt door intense hagel of brand? Of je bloemenperk of gazon bezoek krijgt van loslopend wild of vandalen? Stel dat je opstaand zwembad lek slaat... Spaargids.be gaat voor je na of je verzekering tussenbeide komt. -
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht.