Mode-icoon en dj Virgil Abloh (41) overleden aan de gevolgen van kanker
NieuwsModeontwerper en dj Virgil Abloh is op 41-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat delen zijn nabestaanden in een bericht op zijn Instagram-account. Abloh ontwierp naast zijn eigen label Off-White ook de mannencollectie voor Louis Vuitton.
De creatieve duizendpoot vocht twee jaar lang tegen cardiale angiosarcoom, een zeldzame en agressieve vorm van kanker. “Hij koos ervoor om zijn strijd privé te houden, nadat hij in 2019 de diagnose had gekregen”, klinkt het.
“Hij onderging talloze zware behandelingen, maar intussen bleef hij zich inzetten voor verschillende belangrijke mode-, kunst- en cultuurorganisaties. Zijn arbeidsethos, oneindige nieuwsgierigheid en optimisme zijn er nooit door aan het wankelen gebracht.” In het bericht wordt Abloh omschreven als een ‘zeer toegewijde vader, echtgenoot, zoon, broer en vriend’.
Lees verder onder de Instagram-post.
Bernard Arnault, de topman van Louis Vuitton Moët Hennessy, reageert geschokt op het nieuws. “Virgil was niet alleen een geniale ontwerper en een visionair, hij was ook een man met een mooie ziel en veel wijsheid.”
Ook grote sterren laten van zich horen. Hailey Bieber schrijft op Instagram dat Abloh een enorme inspiratiebron voor haar was. Het mode-icoon ontwierp haar trouwjurk, waarin ze drie jaar geleden in het huwelijk trad met Justin Bieber. “Ik kan niet in woorden uitdrukken hoe dankbaar ik ben hem omdat ik met hem samen mocht werken. Ik liep op zijn catwalks, hij ontwierp mijn trouwjurk. Hij bracht altijd leven, charisma, liefde en plezier in elke kamer die hij binnenliep.”
Pharrell Williams herinnert Abloh als “een aardig, genereus en bedachtzaam creatief genie”. “Mijn hart is gebroken”, schrijft de zanger en producer op Twitter.
“RIP Virgil, niemand zal vergeten wat voor impact je had. God zegene je, mijn vriend”, schreef voetbalster Kylian Mbappé op Twitter.
Ook uit de modewereld komen vele reacties. “Mijn gedachten en gebeden gaan uit naar zijn familie en dierbaren. Moge je rusten in vrede en kracht, lieve Virgil”, schrijft modeontwerper Marc Jacobs.
Modehuis Dior noemt Abloh op Instagram “een visionair genie van onze tijd”. “Vele geweldige momenten doorgebracht met reizen over de hele wereld en rondhangen in hotelkamers. Japanse tijdschriften doorbladeren en lachen en praten over ideeën”, haalt Kim Jones (creative director van Dior Homme; nvdr) herinneringen op. Het tijdschrift ‘Vogue’ deelde een foto van Virgil, gemaakt door de beroemde fotograaf Anton Corbijn.
Abloh was sinds 2018, als eerste zwarte artistiek directeur, werkzaam bij Louis Vuitton. Hij was ook creatief directeur van Kanye West. Abloh laat naast zijn vrouw Shannon ook twee kinderen (Lowe en Gray) achter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Paus veroordeelt in Congo “gruwelijke wreedheden die mensheid te schande maken”
In het oosten van Congo worden "gruwelijke wreedheden begaan die de mensheid te schande maken", meent paus Franciscus. Na een ontmoeting in Kinshasa met slachtoffers van martelingen, verkrachting en moordpartijen, afkomstig uit het oosten, sprak de kerkvorst zich uit tegen de "bloedige en illegale exploitatie van de rijkdommen van het land". -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
-
Von der Leyen kondigt in Kiev nieuwe batterij sancties tegen Rusland aan: “Klaar tegen 24 februari, exact een jaar na begin van invasie Oekraïne”
De Europese Unie wil tegen de eerste verjaardag van de Russische invasie van Oekraïne op 24 februari een nieuwe batterij sancties tegen Rusland presenteren. Dat heeft Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen donderdag aangekondigd op een gezamenlijke persconferentie met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Kiev. -
21
Dit zijn de nieuwe toptelefoons van Samsung en zoveel kosten ze
Samsung heeft vanavond zijn nieuwe toptelefoons voorgesteld: de Samsung Galaxy S23, de S23+ en de S23 Ultra. De smartphones zullen meer kosten dan de voorgangers van vorig jaar. De prijssprong is niet zo fors als bij Apple vorige herfst, maar er komt toch zo’n twaalf procent bij voor de belangrijkste telefoons uit de reeks. Dit jaar springen daarnaast de camera van 200 megapixels bij de S23 Ultra en de keuze voor een processor van Qualcomm in het oog. Samsung stelde ook vijf nieuwe laptops voor. -
Wintersporters moeten vluchten voor enorme lawine in Himalaya: twee doden
-
In de strijd om Oekraïens stadje test Poetin genadeloze tactiek
Rusland verhoogt de druk op Voehledar. Rond het Oekraïense stadje zijn hevige gevechten bezig. Russische troepen rukken op met een nieuwe, genadeloze tactiek. Indien deze strategie succesvol is in Voehledar, dan kan dit grote gevolgen hebben voor het verdere verloop van de oorlog. Dat schrijft de Duitse krant ‘Die Welt’.