Minstens twee doden na aanvaring tussen snelboot en watertaxi bij Waddeneiland Terschelling, kans dat vermist kind (12) en vermiste man nog leven is klein
UPDATEEen snelboot en een watertaxi zijn vrijdagochtend tussen Terschelling en Vlieland, twee van de Waddeneilanden in Nederland, op elkaar gebotst. Zeker twee mensen die in de watertaxi zaten hebben de aanvaring niet overleefd. Ze werden na redding uit het water nog gereanimeerd, maar zijn bezweken. Er zijn ook nog twee mensen vermist. Het gaat om een volwassen man en een kind van 12 jaar. De kans dat zij nog levend worden gevonden, is heel klein.
De aanvaring gebeurde rond 07.00 uur tussen watertaxi ‘Stormloper’ en de snelboot ‘Tiger’ van rederij Doeksen, meldt ‘Omrop Fryslân’. Er zaten 27 personen aan boord van de snelle veerboot, 21 passagiers en zes bemanningsleden. Volgens de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) zaten er nog eens acht mensen aan boord van de kleine watertaxi, die bijna volledig is gezonken.
Gereanimeerd
Verschillende mensen moesten uit het water gehaald worden, het gaat stuk voor stuk om mensen die op de watertaxi zaten. Vier mensen werden direct met een helikopter uit de zee gered, een andere persoon werd later door de KNRM uit het water gehaald. Dit was het eerste slachtoffer dat moest worden gereanimeerd. Daarna was nog sprake van drie vermisten, van wie er één rond 08.30 uur werd gevonden. Die persoon moest eveneens worden gereanimeerd. De twee mensen die reanimatie kregen, hebben het uiteindelijk niet overleefd.
Twee vermisten
Twee anderen zijn nog vermist. Het gaat om een 12-jarig kind en een volwassen man, meldde een woordvoerder van het Kustwachtcentrum eerder. Aanvankelijk kwamen onder meer drie reddingsboten ter plaatse voor de zoektocht, ook een traumahelikopter werd opgeroepen. Maar een grootse zoekactie heeft niet geleid tot resultaat en intussen is het zoeken volledig gestopt.
De zoekactie naar de vermisten werd vanmiddag gestaakt, bevestigt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Friesland. De twee mensen zijn nog niet gevonden. Volgens de woordvoerder wordt later opnieuw gekeken wat er gaat gebeuren. Wanneer dat zal zijn, kan de zegsman niet aangeven. “Dat is afhankelijk van veel zaken, zoals de stroming en de wind.” Waarom de zoekactie is gestaakt, kon de woordvoerder niet precies aangeven. “Omdat op dit moment niks gevonden wordt”, is het enige wat hij daarover kan vertellen.
Hoop opgegeven
Volgens de KNRM is de zoekactie onder meer gestaakt vanwege de watertemperatuur. “De reddingswerkers lagen al vier uur in het water en raken op een gegeven moment onderkoeld”, zei hij aan ‘De Volkskrant’.
De kans is helaas ook heel klein dat de twee vermisten nog in leven zijn, aldus een woordvoerder van de kustwacht. Het kustwachtcentrum baseert deze aanname onder meer op de lage temperatuur van het zeewater en het afgezochte gebied. Daar is veel stroming, waardoor iemand die te water raakt snel kan afdrijven.
Vermoed wordt dat de twee vermisten door de stroming verder richting de zee zijn gedreven. “Dat geven zoekmodellen aan. En als je daarnaar kijkt, dan zouden ze ergens boven Terschelling aan moeten komen.” Mogelijk spoelen de lichamen van de slachtoffers de komende dagen aan. Waar dat zal gebeuren, is nog de vraag. “Als ze niet vast liggen onder water, spoelen ze meestal na een paar dagen aan, of worden ze gezien door voorbijvarende schepen”, aldus de kustwacht.
Het ongeluk zou een paar honderd meter uit de kust van de haven van Terschelling zijn gebeurd, in het Schuitengat, een geul in de Waddenzee. De watertaxi is "zo goed als gezonken", aldus een ooggetuige bij de NOS. De snelboot maakte water, maar is kunnen doorvaren en kon veilig het nabije Harlingen op het vasteland bereiken.
De Tiger, die net als een catamaran twee rompen heeft, heeft schade opgelopen bij de botsing en wordt uit de vaart genomen, laat rederij Doeksen weten. “Er loopt water in een van de rompen”, aldus een woordvoerder. “Maar het schip is zo ontworpen, met meerdere compartimenten, dat dit verder geen gevaar heeft opgeleverd.” De woordvoerder bevestigt dat er op de snelboot geen personen gewond zijn geraakt. “Iedereen heeft na aankomst het schip rustig verlaten.” De rederij laat ook nog weten dat de dienstregeling van de veerdienst Terschelling-Harlingen zoveel mogelijk volgens het boekje zal verlopen, ondanks de aanvaring. Op foto’s is te zien dat de veerboten met de Nederlandse vlag halfstok varen na het drama.
Onderzoek
De landelijke eenheid van de politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de aanvaring. De schippers zijn aangehouden voor verhoor, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Friesland. Dat is de standaardprocedure voor dergelijke ongevallen.
Over de oorzaak ervan is nog niets bekend. “Daar zal de politie onderzoek naar doen”, klinkt het. De Kustwacht laat nog weten dat het weer en het zicht “wel redelijk goed” was ter plaatse op het moment van het ongeluk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Grote stap: Australië blokkeert voor het eerst bouw van nieuwe steenkoolmijn, om Great Barrier Reef te beschermen
Voor het eerst heeft Australië de komst van een koolmijn geblokkeerd. Het land beroept zich daarvoor op milieuwetten. De koolmijn zou op amper tien kilometer van het Great Barrier Reef, het grootste koraalrif ter wereld, komen. Volgens de Australische minister van Milieu Tanya Plibersek houdt het project een te groot risico in voor het beroemde koraalrif, dat al heel kwetsbaar is. -
Amerikaanse journalist beweert dat Witte Huis achter sabotage Nord Stream zat: Rusland eist nu verder onderzoek
Waren de Verenigde Staten verantwoordelijk voor de sabotage van de Nord Stream-pijplijn in september? Volgens een artikel van Amerikaanse onderzoeksjournalist Seymour Hersh (85) wel. Het Witte Huis ontkent de aantijging van Hersh en noemt het “volledig verzonnen”. Rusland wil daarentegen meer aandacht voor deze “ontdekking” en hoopt de VS te kunnen straffen. -
Van duizenden zeesterren tot een papegaaiduiker en een Schotse postduif: storm Corrie blies heel wat dieren naar Nederlandse stranden
Dat ‘storm Corrie’ afgelopen maandag gepaard ging met heel wat windkracht hebben ook wij in België goed gemerkt. Maar voor de kust van Nederland ging het er helemaal stormachtig en onstuimig aan toe. Met opvallende gevolgen. Zo zorgde storm Corrie ervoor dat er duizenden zeesterren zijn aangespoeld op het strand van Scheveningen. Ook werden verschillende (bijzondere) vogels naar de Nederlandse kust geblazen. -
-
2
Nederlandse boeren trekken 11 maart op straat voor “grootste betoging aller tijden”
De Nederlandse boeren van de Farmers Defence Force (FDF) houden op zaterdag 11 maart "de grootste betoging aller tijden" op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt Mark van den Oever, voorzitter van de actiegroep. "We hopen door de 100.000 mensen te gaan", aldus Van den Oever. Ook voorziet hij dat die dag meer dan 5.000 tractors naar Den Haag rijden. -
Jobat
Van bruto naar netto: dit gaat er precies van je loon af voor het op je rekening verschijnt
Wie voor het eerst zijn loonbrief onder de loep houdt, ziet in eerste instantie wellicht een mooi bedrag staan. Groot is de teleurstelling als je ogen iets verder naar beneden rollen. Wat onderaan je loonstrookje als nettoloon rest - en dus op je rekening belandt - is een pak minder. Jobat.be schetst wat er precies allemaal gebeurt bij de transformatie van bruto naar netto. -
HLN Shop
Ruim vier keer goedkoper dan een convector: is infraroodverwarming dé geschikte oplossing voor jouw woning?
Breek jij je ook het hoofd over hoe je de temperatuur in je woning aangenaam houdt, zonder je energierekening nog verder de hoogte in te jagen? Misschien biedt een infrarood heater de oplossing. HLN Shop gaat dieper in op de mogelijkheden van zo'n toestel en de voor- en nadelen die erbij komen kijken. -
Livios
Een groener en sterker gazon in de lente? Ga dan dit weekend met deze tuinklusjes aan de slag
In februari ligt de tuin er dor en kaal bij. Het groeiseizoen laat nog even op zich wachten en erg veel valt er bijgevolg niet te doen in de tuin. Alleszins, dat lijkt zo op het eerste zicht. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst hoe we onze groene vingers tóch nuttig kunnen bezighouden in februari.