Marburgvirus verspreidt zich verder in Equatoriaal-Guinea
Een uitbraak van het dodelijke Marburgvirus in het Centraal-Afrikaanse land Equatoriaal-Guinea breidt zich verder uit. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) donderdag gemeld. Volgens topman Tedros Adhanom Ghebreyesus worden wel stappen gezet richting een vaccin.
Gevallen die op ongeveer 150 kilometer van elkaar werden ontdekt in Equatoriaal-Guinea, wijzen op een bredere verspreiding van het virus, aldus de WHO donderdag op een persmoment in Genève. Zeven van de negen in het laboratorium bevestigde patiënten zijn intussen overleden. Nog eens twintig andere doden waren waarschijnlijk ook besmet.
Risico
Door de nabijheid van de buurlanden Kameroen en Gabon spreekt de WHO van een middelhoog risico voor die regio en een hoog risico voor Equatoriaal-Guinea zelf, waarvan de 1,5 miljoen inwoners volgens de VN tot de armste mensen ter wereld behoren. De plaatselijke autoriteiten sloegen voor het eerst alarm op 7 februari nadat minstens acht mensen waren overleden in twee dorpen in de provincie Kié-Ntem in het noordoosten van het land.
Het virus dankt zijn naam aan de Duitse stad Marburg, waar het in 1967 werd opgespoord. Dat gebeurde nadat laboratoriummedewerkers ziek waren geworden na contact met besmette apen die uit Oeganda waren ingevoerd. De symptomen zijn hoge koorts, hevig braken en bloed in de ontlasting. De ziekte is in de meeste gevallen dodelijk. Het belangrijkste is om de patiënten zo snel mogelijk te isoleren en alle mensen op te sporen met wie ze contact hebben gehad om verdere verspreiding tegen te gaan.
Vaccin
Enkele dagen geleden werd in het Oost-Afrikaanse land Tanzania ook al een uitbraak van het Marburgvirus ontdekt, met tot nu toe vijf dodelijke slachtoffers. Een vaccin bestaat momenteel nog niet, maar volgens de WHO zijn we daar niet ver meer vanaf. "De ontwikkelaars zijn aan boord, de protocollen voor de klinische proeven zijn klaar, de deskundigen en donoren staan klaar zodra de nationale regering en de onderzoekers groen licht geven", aldus Ghebreyesus nog.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”
-
Pence zet zich bij start van presidentscampagne af tegen “roekeloze” Trump
De voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft zich bij de aftrap van zijn campagne voor de presidentsverkiezingen afgezet tegen Donald Trump. Zijn “voormalige running-mate”, zoals Pence Trump noemde, vindt zichzelf belangrijker dan de grondwet, zo zei hij. -
PREMIUM
Twee arrestaties in Nederland na ontdekking van aanslagplannen in België
Een jonge Eindhovenaar (16) is opgepakt omdat hij contact zou hebben met IS-aanhangers om plannen te smeden voor een aanslag. Hij werd begin mei thuis gearresteerd en zit nog vast. Dinsdag werd hiervoor ook een negentienjarige jongen in Deventer aangehouden. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie na vragen van het Eindhovens Dagblad.Eindhoven -
-
Weer Russische mensenrechtenactivist voor de rechter: “Het vonnis zal schuldig zijn”
-
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
“Het ging niet volgens plan”: dit afgeluisterd telefoontje bewijst volgens Oekraïne dat stuwdam door Russen is opgeblazen
De Oekraïense veiligheidsdienst SBU zegt dat uit een onderschept telefoongesprek blijkt dat Russische troepen de waterkrachtcentrale en stuwdam van Kachovka hebben opgeblazen. In het audiofragment, dat is vrijgegeven, bespreken twee Russische soldaten de gevolgen van de ramp. De echtheid van het gesprek is niet onafhankelijk geverifieerd. Er duiken intussen ook wel seismologische data op die wijzen op een explosie bij de stuwdam. -
Klokkenluider Edward Snowden exact 10 jaar in Rusland: “Geen spijt van wat ik heb gedaan”