Kim Jong-un wil met nieuwe raket van Noord-Korea “grootste nucleaire macht” maken
UpdateDe Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft gezegd dat het voornaamste doel van zijn land is om een nucleaire grootmacht te worden. De leider deed de uitspraken tijdens een ontmoeting met de militairen die betrokken waren bij de recente lancering van Noord-Korea’s grootste langeafstandsraket, zo melden staatsmedia.
Door te investeren in kernwapens wil Jong-un “de waardigheid en soevereiniteit van de staat en het volk op betrouwbare manier beschermen”. “Het uiteindelijke doel is de grootste strategische kernmacht ter wereld te worden, de grootste macht van deze eeuw”, aldus de dictator.
Vorige week vrijdag woonde Kim Jong-un een test van de nieuwe langeafstandsraket ‘Hwasong-17' bij. De Noord-Koreaanse leider zei toen dat hij nucleaire dreigementen vanuit andere landen, vooral de Verenigde Staten, “met atoomwapens zal bestrijden”. Hij noemde de ‘Hwasong-17' bovendien het “sterkste strategische wapen ter wereld” en zei dat de raket de vastberadenheid van Noord-Korea weergeeft, alsook het vermogen om het sterkste leger ter wereld uit te bouwen.
Noord-Koreaanse wetenschappers hebben een “geweldige stap voorwaarts gezet in de ontwikkeling van de technologie om kernkoppen te plaatsen op ballistische raketten”, aldus Kim. Hij weidde niet uit over die technologie of verdere plannen.
De lancering van de ‘Hwasong-17’ zorgde eerder deze maand voor een ingelast topoverleg tussen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea op de conferentie rond Azië-Pacifische Economische Samenwerking (APEC) in Bangkok. Volgens Zuid-Koreaanse waarnemers zou de raket New York en Washington kunnen bereiken.
Dat de nieuwste Noord-Koreaanse raketten het Amerikaanse vasteland kunnen bereiken, was voor de VS reden om een uitspraak te vragen van de VN-Veiligheidsraad, die in diverse resoluties de rakettesten van Noord-Korea heeft verboden.
KIJK. Vorig weekend verschenen er voor het eerst beelden van een dochter van Kim Jong-un en zijn vrouw Ri Sol-ju:
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Israël geeft burgers meer vuurwapens na schietpartij aan synagoge
Israël gaat meer wapenvergunningen afgeven aan burgers na een schietpartij in Oost-Jeruzalem waarbij een Palestijnse man zeven mensen doodde die een synagoge verlieten. Dat kondigde premier Benjamin Netanyahu vannacht aan na overleg met zijn regering. -
‘Belgium’s Next Top Model’ is terug (en ze zijn op zoek naar kandidaten)
Voor elke ‘he’, ‘she’ en ‘they’, voor elk kleurtje of maatje: ‘Belgium’s Next Top Model’ is terug van weggeweest en verschijnt in het najaar van 2023 als tiendelige reeks op Streamz. Veertien modellen zonder professioneel contract proberen zich op te werken in het oog en het hart van een vierkoppige jury. En jij kan een van hen zijn. -
Minstens twee doden en honderden gewonden na zware aardbeving in Iran
Het noordwesten van Iran, niet ver van de grens met Turkije, is zaterdagavond opgeschrikt door een zware aardbeving die aan zeker twee mensen het leven heeft gekost. Volgens het Europees-Mediterraan Seismologisch Centrum (EMSC) had de beving een kracht van 5.6. Lokale media spraken, evenals het Amerikaanse instituut USGS, van 5.9 op een diepte van 10 kilometer. -
-
Zuid-Koreaanse soldaat vuurt per ongeluk schoten af nabij grens met Noord-Korea
Een Zuid-Koreaanse soldaat heeft per ongeluk schoten afgevuurd met een machinegeweer in de buurt van de grens met Noord-Korea. Door het voorval zag het Zuid-Koreaanse leger zich genoodzaakt om onmiddellijk contact te nemen met Pyongyang om Noord-Korea duidelijk te maken dat het om onvrijwillige schoten ging. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persagentschap Yonhap zondag. -
1
KIJK. Zo leefde ‘baas der bazen’ van Italiaanse maffia: posters van ‘The Godfather’ en ‘Joker’ aan de muur, ging zelf nog naar supermarkt
Hoewel hij de meest gezochte man van Italië was, hield Matteo Messina Denaro — de ‘baas der bazen’ van de Italiaanse maffia — er een relatief normaal leven op na, voor hij gearresteerd werd. In zijn appartement werden posters van Al Pacino in ‘The Godfather’ en Joaquin Phoenix in ‘Joker’ teruggevonden. Aan de muur hing ook een foto van een leeuw. En boodschappen deed de voortvluchtige maffioso gewoon zelf. -
Tweakers
Vederlicht of een vouwbaar scherm: deze fancy laptops zijn absolute aanraders volgens onze techexpert
De meeste mensen kijken bij de keuze van een laptop – en terecht – naar hoe vlot het toestel werkt. Maar het oog wil natuurlijk ook wat. Wil je kunnen uitpakken met een fancy laptop? Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers kiest drie unieke toestellen uit die je nu kunt kopen. Opgelet: goedkoop kom je er hier niet vanaf. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht.