Italië ving dit jaar al meer dan 67.000 migranten op
Zo'n 440 migranten die door een schip van Sea-Watch op zee werden gered, hebben de toestemming gekregen om in Sicilië van boord te gaan. Dat maakte de Duitse ngo vrijdag bekend. Daarmee zijn dit jaar op het schiereiland nu al meer dan 67.000 vluchtelingen opgevangen.
"De Italiaanse autoriteiten hebben de haven van Pozzallo op Sicilië aangewezen als ontschepingsplaats (...) Een week na onze eerste reddingsoperatie zullen de 440 geredde opvarenden eindelijk van boord mogen gaan", bericht Sea-Watch op Twitter. Het ngo-schip, dat sinds november 2017 voor de kust van Libië patrouilleert, is een van de verschillende schepen die door ngo's worden gecharterd om migranten te redden die in geïmproviseerde bootjes van Afrika naar Europa proberen te komen.
Eerder deze week had het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken ook al toegestaan dat de Geo Barents, gecharterd door Artsen zonder Grenzen (AZG) en met 558 geredde migranten aan boord, aanmeerde in de Siciliaanse haven Augusta. Doorgaans worden de migranten die op deze manier het land binnenkomen na gezondheids- en administratieve procedures, in quarantaine geplaatst.
Volgens het ministerie gingen in 2021 al 67.040 migranten in Italië van boord, tegenover 34.154 in 2020. Dat is nog altijd fors minder dan in 2016, toen er een recordaantal van 181.436 migranten aankwamen.
Uit cijfers van het Hoog Commissariaat voor de Vluchtelingen van de VN (UNHCR) zijn sinds het begin van dit jaar meer dan 114.500 migranten erin geslaagd over zee Europa te bereiken, met name in Italië, Griekenland, Spanje, Cyprus en Malta. De UNHCR schat ook dat er dit jaar 1.839 mensen zijn omgekomen of vermist raakten bij een poging om de oversteek te maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vijf dagen na treinramp in India kregen ruim 80 slachtoffers nog geen naam
-
Update
Mike Pence, ex-vicepresident van Trump, neemt het op tegen zijn oude baas als presidentskandidaat
De Republikein Mike Pence, die van 2017 tot 2021 de vicepresident was van Donald Trump, is kandidaat voor de presidentsverkiezingen van 2024. De 63-jarige Pence heeft vandaag het officiële papierwerk ingediend om zich kandidaat te stellen. Woensdag zal hij zijn kandidatuur formeel aankondigen in Iowa. -
Mijnenergie
Accijnzen voor aardgas verhogen in juli én mogelijk ook in oktober: op welke financiële impact moet je rekenen?
Na de aankondigde accijnsstijging in juli, volgt in oktober - mogelijk - een tweede verhoging, ten gevolge van de sterk gedaalde aardgasprijzen. Al zou de impact volgens minister van Financiën Vincent Van Peteghem voor een gemiddeld gezin beperkt blijven. Mijnenergie.be vat de situatie samen. -
-
Meerdere gewonden door confrontatie migranten met politie in Calais
-
Spaargids.be
Welk nettobedrag ontvang je écht van je pensioensparen? In het allerslechtste geval kan je verlies lijden
Doe je aan pensioensparen? Hoe zeker ben je dan dat je op de pensioenleeftijd het bedrag dat je verwacht ook effectief krijgt? Spaargids.be pluist de verschillende scenario’s bij het opnemen van je centen uit. -
Mijnenergie
Goedkoop water opwarmen: doe je dat met de waterkoker, de kokendwaterkraan of het fornuis?
Van pasta of aardappelen koken voor een zomers slaatje tot de avond afsluiten met een ontspannend tasje thee: je kookt vaker water dan je denkt. De meesten onder ons doen dit met de waterkoker. Toch zweren sommigen bij de pan of fluitketel op het fornuis. Met de kokendwaterkraan biedt zich sinds enige tijd ook een meer trendy alternatief aan. Maar waar liggen de verbruikskosten het laagst? Mijnenergie.be maakte de berekening. -
Migratiecrisis
Twee migranten verdronken voor Turkse kust, meer dan 80 anderen gered