Intussen op de Russische staats-tv: “Rusland heeft zichzelf overschat en kan al acht maanden op rij niet winnen”
Opnieuw een opvallende uitspraak op de Russische staatstelevisie: een expert gaf er openlijk toe dat de troepen van Vladimir Poetin zichzelf overschat hebben. “Ze kunnen al acht maanden op rij de oorlog niet winnen”, klinkt het.
De opmerking kwam van Victor Olevitsj, een politicoloog die normaal gezien de lijn van het Kremlin volgt. Af en toe durft hij echter ook vraagtekens zetten bij de gebruikte strategie. Presentator Andrey Norkin vroeg deze keer zijn mening over de veelbesproken vuile bom die Kiev aan het klaarstomen zou zijn. Althans, dat beweert de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe toch.
Gejammer
“Kijk, dit is de situatie”, antwoordde Olevitsj. “Rusland begon een speciale militaire operatie, mispakte zich serieus en kan al acht maanden aan een stuk niet winnen. Tegelijkertijd klinkt er gejammer omdat onze opponenten - landen die ons in feite willen vernietigen - ons niet willen geloven.”
“Gejammer zou ik het niet noemen, we zijn razend eigenlijk”, onderbrak Norkin.
“We kunnen ons kwaad maken tot we blauw zien, maar dat lost onze problemen niet op”, riposteerde de expert.
“Toon ons de documenten”
Of de nucleaire escalatie nu nog vermeden kan worden? “De beste manier om ermee om te gaan, is om de dreiging openlijk te benoemen. En dan bedoel ik niet enkel in telefoontjes met buitenlandse leiders. Als er echt bewijs van bestaat, wil ik weten waar die vuile bom zich bevindt en welk doelwit Oekraïne voor ogen heeft. Zulke zaken moeten op papier staan, toon ons die documenten. Het is hoog tijd dat de Russische militaire inlichtingendiensten hun bewijslast op tafel gooien.”
Brief naar VN
Rusland stuurde gisteren een brief naar de Verenigde Naties, met de vraag om de kwestie op de Veiligheidsraad te zetten. “Het gebruik van zo’n vuile bom staat voor ons gelijk aan nucleair terrorisme”, waarschuwde de Russische ambassadeur voor de VN.
Het Westen wijst elke insinuatie rond het gebruik van een vuile bom met klem van de hand. “Dit is een doorzichtige poging om de boel weer te doen escaleren”, stellen de ministers van Buitenlandse Zaken in een gezamenlijke mededeling.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zelensky: “Snel financiële hulp nodig om begrotingstekort van 38 miljard euro op te vangen”
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een conferentie over de wederopbouw van zijn land in Berlijn gevraagd om extra financiële steun. Hij verwacht dit jaar een begrotingstekort van ruim 38 miljard euro en hoopt op snelle steun uit het buitenland. -
Jobat
Fietsvergoeding voor iedereen in de privé vanaf 1 mei: hoeveel precies? En krijg je die ook als je met de step of te voet naar je werk gaat?
Nu de lente is aangebroken, nemen opnieuw meer mensen de fiets naar het werk. Dat is niet enkel goed voor jouw gezondheid en die van de planeet, maar ook voor je portemonnee. Op welke vergoeding kun je rekenen door naar je werk te fietsen? Wat als je wandelt of stept? En ben je daarvoor verzekerd? Jobat.be zocht het uit. -
Amerikaanse lerares neemt ontslag na afplakken mond van 11-jarig jongetje
Een lerares in het Amerikaanse North Carolina heeft ontslag genomen nadat een leerling zijn moeder een selfie stuurde waarop hij te zien was met tape over zijn mond, omdat hij te spraakzaam was geweest in de klas. Zijn geschokte ouder zoekt nu naar antwoorden over het incident waardoor haar kind zich “vernederd” voelde. -
-
Wagnerbaas beweert dat Oekraïne plannen heeft om Russische stad aan te vallen en daarna heel Oekraïne te bevrijden: zo zou het gebeuren
Jevgeni Prigozjin, de baas van het Russische huurlingenleger Wagner, heeft aan een regionaal nieuwskanaal gezegd dat het “zeer waarschijnlijk” is dat de Russische stad Belgorod een van de doelwitten zal zijn bij het op handen zijnde grote offensief van de Oekraïense troepen. In een video op zijn eigen Telegramkanaal zet hij heel concreet het aanvalsplan uiteen waarmee Oekraïne volgens hem zijn hele grondgebied wil heroveren, inclusief de Krim. -
‘Hotel Rwanda’-baas wordt zaterdag vrijgelaten: “Resultaat van verlangen om relaties tussen VS en Rwanda te herstarten”
Paul Rusesabagina, de Belgische Rwandees die bekend is door de film ‘Hotel Rwanda’ en tot een celstraf van 25 jaar werd veroordeeld wegens “terrorisme”, wordt zaterdag vrijgelaten. Dat heeft de Rwandese minister van Justitie Emmanuel Ugirashebuja gezegd aan persagentschap Bloomberg. De vrijlating kadert in een verlangen om de banden met de Verenigde Staten te “herstarten”, schrijft regeringswoordvoerder Stéphanie Nyombayire op Twitter. -
Verenigde Staten kondigen nieuwe sancties aan tegen Wit-Rusland
De Verenigde Staten hebben vrijdag nieuwe sancties aangekondigd tegen Wit-Rusland. Onder meer het vliegtuig van Wit-Russisch president Aleksandr Loekasjenko wordt getroffen, net als twee staatsbedrijven. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes.